'Ik ga gewoon lekker muziek maken' 20 M ANGELA KIJKT TV THE VOICE OF HOLLAND FAVORIETEN Quote van de dag The Beatles waren de slechtste muzikanten ter wereld Achter de schermen met sterren 1&) Oi Bauer-serie over VS Je zou kunnen zeggen dat Nederland opfilm woensdagavond precies op het goede mo ment kwam. Aan het einde van een dag die in het teken stond van de oproep tot een bloedige moordaanslag op Sinterklaas en een Uitstel van Executie-kandidaat die op Twitter als nog digitaal geëxecuteerd werd, was het fijn om je weer eens te warmen aan die goeie ouwe tijd. Toen mensen blijkbaar wél eendrachtig samen leefden en koekhapten op hun 16de verjaardag. En dat werd dan allemaal vastgelegd door vlij tige huisvaders met hun amateurcamera's. Omroep MAX sprokkelde zo veel mogelijk van die alledaagse filmpjes bij elkaar-van parti culiere zolders en uit officiële archieven - en rubriceert ze komende weken steeds rond een ander thema. Het zijn monumentjes van ge wone mensen die gewone dingen doen en die verdienen zeker een groter publiek dan de 269.000 kijkers van woensdagavond. Als er één ding opviel, was het de overzichte lijkheid en voorspelbaarheid in de decennia die achter ons liggen. Zo'n beetje elk bruidspaar poseerde trots naast de cadeautafel, waarop de onvermijdelijke Brabantia-broodtrommel (die met die bloemen!) stond te stralen tussen de strijkplank en de bowlset. Op verjaardagen hop sten moeder en haar forse kinderschare gezellig in een kringetje rond de salontafel. En op elk feestje zette het gezelschap gedachteloos zijn tanden in een stuk taart, omdat termen als sui- kerbommen, glutenallergie en Sonja Bakker net zo onbekend waren als #ophef en #polarisatie. Soms deed een filmpje wrang aan. Zo waren er beelden van een Joodse bruiloft in de oorlog. Stralende gezichten boven een gele ster. In de voice-over meldde Richard Groenendijk dat het grootste deel van het gezelschap, het bruidspaar incluis, het concentratiekamp niet overleefde. Groenendijk manifesteerde zich overigens net als in 100 Jaar Sonneveld opnieuw als zeer prettige presentator. Vlot en dienstbaar praatte hij de verschillende filmpjes aan elkaar, zonder ook maar een moment in de rol van lollige caba retier te vervallen. Hij wees erop dat op één punt vroeger en nu niets van elkaar verschillen: ook in het pre-Facebooktijdperk lieten we graag de leuke dingen van het leven zien. Al was de achterliggende gedachte toen pragmatisch van aard: filmpjes waren duur, dus kon je ze maar beter goed gebruiken. Als je dat gegeven nu eens optelt bij de popu lariteit van Heel Holland Bakt én de Brabantia- trommel vervangt door de Billy-boekenkast. Dan is de geruststellende gedachte dat de maat schappij misschien veranderd is, maar de mens eigenlijk niet. JIMVAN DER ZEE Een week nadat Jim van der Zee de ul tieme score had ge kregen, deed Kim- berly het dunnetjes over. Na haar vier tienen steeg het gejuich op en kwamen de coaches superlatieven tekort. Jim herkende het en ervoer de prestatie van zijn concurrent met verschillende emoties. „Wow, wat doet ze dit goed, was mijn eerste gedachte. Blij voor haar, natuurlijk! Maar ik had ook zoiets van: Hè? Ik was toch degene met vier tie nen? En ten slotte: oké, eigen lijk ook wel relaxed, want nu ligt de druk bij haar. Kan ik meer chillen." Overigens klonk de jubel na zijn cover Vincentvan Don McLean lang door. „Op het po dium stond ik echt te spacen, alsof ik in een droom zat. De reacties waren overweldigend. Goeie tid MUSICAL Musicalsterren geven lezers van deze krant op 5 maart een kijkje achter de schermen. In het Beatrix Theater in Utrecht zijn op tredens van o.a. Stanley Burle- son (foto) en Lone van Roo sendaal. Tickets via uitjekrant.nl. vrijdag 9 februari 2018 GO TELEVISIE Frans Bauer en zijn vrouw Ma- riska hebben een tv-serie over Amerika gemaakt. Onder de titel Frans Bauer in Ame rika ontmoeten ze beroemdhe den en gewone Amerikanen. De eerste afleve ring is 17 maart op NPO 1. —De legendarische producer Quincy Jones zit in een interview met Vulture niet verlegen om een mening. Leeftijd: 23 jaar Woonplaats: Amstelveen Coach: Anouk Vier tienen van de jury in de eerste live show met Vincent van Don McLean.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20