Voordeelweek /ï/V Zeeuwse essen krijgen tweede leven als hurleys 'Militair had incident meteen moeten melden' De verklaring van oorlogsheld Marco Kroon over het doodschieten van een vijandelijke strijder heeft veel nieuwe vragen opgeleverd. Maar ook veel steun. Walcheren Gekapte bomen uitstekend geschikt als slaghout voor lerlands nationale teamsport »zeeland2 Zeeuws-Vlaamse vriendinnen gaan naar de Spelen Volgens zijn advocaat Geert-Jan Knoops is Kroon na de publicatie in deze krant bedolven onder de steunbetuigingen van veteranen. Ze spreken hun waardering uit voor zijn optreden in Afghanistan. Ook steunen ze hem in de situatie waarin hij nu zit. De missie is nog altijd geheim en dus kan hij niet alles tot in detail vertellen. „Deze reacties hebben hem erg goed ge daan", zegt Knoops. De met de Militaire Willems orde onderscheiden Kroon ver klaarde dat hij een tegenstander heeft doodgeschoten die hem eer der gevangen had gehouden en ge- Tussen de regels lees ik dat hij een trauma heeft. Misschien heeft hij hulp nodig marteld. Hierna zou hij over het incident hebben gezwegen om de geheime operatie niet in gevaar te brengen. De verklaring roept bij militai ren en deskundigen veel nieuwe vragen op. Bijvoorbeeld over hoe Kroon gevangengenomen kon worden. Hij wekt de indruk dat hij alleen reisde, iets wat in vijande lijk gebied werd afgeraden. Daar naast zijn er veel vragen over zijn korte gevangenschap en vrijlating en waarom hij dit incident niet eerder meldde, net als het dood schieten van de vijandelijke strij der. Volgens de huidige minister van Defensie, Ank Bijleveld, had Kroon het geweldsincident in Af ghanistan meteen moeten mel den. Ze wil verder haar mening niet geven over Kroons relaas. Het is volgens haar aan het Openbaar Ministerie om hiernaar te kijken. „Het is wel zo dat ik het normaal vind dat mensen, als er iets derge lijks gebeurt, het metéén melden en dat is ook het beleid bij defen sie. En dat is in dit geval niet ge beurd", aldus Bijleveld. Voormalig politicus Eimert van Middelkoop, die in 2007 minister van Defensie was, haalde hard uit naar Kroon. „Blijkbaar wil hij zijn geweten bevrijden. Tussen de re gels door lees ik dat hij gemarteld is. Misschien heeft hij een trauma waar hij hulpverlening voor nodig heeft." P4 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia oude kantoorkarvier Binnen Buiten Luxe wonen in een ZEELAND 4 Steun en vragen voor held Kroon Raymond Boere Den Haag -Oud-Defensieminister Eimert van Middelkoop Boek nu Noord- Zuid-Amerika met extra korting NRV is met 78 groeps- en privéreizen naar Noord- en Zuid-Amerika, dé Amerika specialist. Boek uw rondreis vóór 15 februari en profiteer tot 175 per persoon korting. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. neemt je mee vrijdag 9 februari 2018 Kans op (lichte) sneeuw pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1