KNMI geeft code geel voor gladde wegen en vertraging Tommy Wieringa 15 €99, Kom genieten van Twente! Ook in de winter! Een vrouw vertelde me snikkend dat Menno Wigman was overleden, in haar armen De voorspelling van lichte sneeuw val deed bij het weerinstituut de alarmbellen rinkelen, net als de één tot drie centimeter die kan blijven liggen. Het wordt oppassen gebla zen voor iedereen die de weg op gaat, maar vooral automobilisten kunnen last krijgen van de 'sneeuwdepressie', die naar het oosten trekt en daar in hevigheid af neemt. „Alle verkeersdeelnemers kunnen hinder ondervinden. Pas uw rijge drag aan", aldus het KNMI. Zo loont het om van te voren te kijken naar het weer op de route, maar ook de weersomstandigheden op de plaats van bestemming. En ook piloten zien dat hun reis schema's plotseling zijn veranderd. KLM annuleert vanwege de ver wachte sneeuw 26 retourvluchten. Er is sprake van zeer beperkte start en landingsbaancapaciteit op Schiphol, aldus de luchthaven. Pas sagiers zijn geïnformeerd, hun tickets werden omgeboekt naar an dere vluchten. Treinreizigers vroegen zich gis teravond al met angst en beven af wat hen vandaag te wachten staat, als ze zich wagen aan een ritje over het spoor. Maar paniek is er niet zo snel, sust de NS. „Soms moeten we Het is bij code geel altijd verstandig de reisinformatie in de gaten te houden wel bepaalde maatregelen nemen. Het is bij code geel altijd verstandig de reisinformatie in de gaten te houden." In de loop van de middag gaat de sneeuw naar verwachting over in regen of natte sneeuw. Het kwik komt net boven nul. Morgen is het voornamelijk droog en schijnt de zon vaker. In de nacht van zaterdag op zondag kan het weer tijdelijk gaan sneeuwen en zondag overdag vallen er enkele winterse buien. Het wordt dan vijf of zes graden. Exclusieve Lezersreis Vanaf pp* 3-daagse 'Ontdek Twente in de winter!' APARTHOTEL Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc f) reiskatern.nl Nog één passagier met moeilijke handba gage scheidde me van stoel 43G, toen de telefoon ging. Een vrouw vertelde me snikkend dat Menno Wigman was overleden, die morgen in de VU, in haar ar men. Momenten dat de parachute dienst weigert - je valt en valt. Menno Wigman, dichter en best mind ofhis generation. Ik verliet het vliegtuig dat me voor twaalf dagen naar een mari tieme expeditie op de Caribische Zee zou brengen, mijn bagage werd uit de buik van het vlieg tuig gevist. Een wat dramatisch gebaar, vond ik, maar een oude vriendschap kon niet zonder laatste saluut. Twee uur lang zat ik te bellen bij de lege bagageband waar ik mijn koffer verwachtte. Woor den, woorden, en geen compleet gedicht van hem paraat. Alleen de afzonderlijke zinnen die tus sen de voegen van mijn bestaan gekropen waren. Zijn hardnek kige zinnen over meisjes, zomer, heupen, bedden, Hitier en de dood als klamme kappershand. Het nieuws van zijn dood ver spreidde zich vlug. De gesprek ken terwijl ik wachtte: de om standigheden van zijn dood (zeldzame hartziekte), wat hij naliet (vijf bundels, geen kinde ren, zijn kater Kaspar had hij weggebracht), de laatste jaren van zijn leven (hoe hij zich ver school als een aangereden kat, en bijna niks meer schreef). Pas 's avonds, de eerste schok voorbij, en een fles wijn uit Stel- lenbosch en zijn gedichten onder handbereik, kreeg ik een indruk van het onverbiddelijke niets waarin hij verdwenen was, en werd koud tot op het bot. Volgden de vreemde lege da gen waarin ik eigenlijk op zee had zullen zijn maar op een be grafenis wachtte. Ik liep wat ver loren door de straten van de hoofdstad en begreep dat wij niet meer zouden zien wat hij zou hebben gezien ('de straten waar het ego ego kraait') - alleen wat hij in 171 gedichten had opge schreven, daar moesten we het mee doen. Het was veel en het was te wei nig. Het vaakst dacht ik terug aan een nacht in 1997, na de presen tatie van een woelig literair tijd schrift in een Utrechtse werfkel- der, toen hij met een mooie La- rissa op mijn zolderkamer in mijn tweepersoonsbed belandde. Ik lag op een matrasje naast het trapgat en luisterde verbaasd hoe ze de halve nacht giebelden als om een kostelijk misverstand - niks geil gehijg, nee, het gegiebel van twee koningskinderen die per ongeluk bij elkaar in bed ge struikeld zijn. Zo licht en vrolijk kende ik hem niet, het was beslist een ge lukkig moment in een weinig ge lukkig leven; ik denk er nu al da gen aan. Het laatste gedicht uit zijn laat ste bundel gaat over zulke mo menten van geluk, en eindigt zo: 'mooie dingen, allemaal mooie dingen zoals de treinen waarop ik gezoend heb, het zachte gol ven van een dranklokaal, een meisjeskamer die naar adel geurt, het wonder dat geen dag zich ooit herhaalt, o mooie dingen en mijn mond benoemt het voor ik me met het domme zwart verzoend heb.' vrijdag 9 februari 2018 Menno Automobilisten moeten zich vandaag schrap zetten: het KNMI heeft code geel afgege ven. Er wordt gewaarschuwd voor gladde wegen en extra rij tijd. ANP Rotterdam Er kan tot drie centimeter sneeuw blijven liggen, fotoanp Geldig: t/ml april 2018 Heerlijk hotel Ontbijt en diner Gratis toegang Zoutmuseum Aardigheidje Bloembinderij Anton Visch T~ Aparthotel Delden U verblijft in het gastvrije Aparthotel Delden. Niet ver van de steden Hengelo en Enschede. Het comforta bele hotel beschikt over vele faciliteiten. Er is vooriedereenietste doen. Speciaalvoordelezersvanuw krant heeft Aparthotel Delden een mooi arrangementsamengesteld met leuke activiteiten. Arrangement: "OntdekTwente in de winter" 2xovernachtingineen comfort hotelkamer 2xuitgebreid ontbijtbuffet lxdriegangen keuzediner lxaardigheidjeuitdeprachtige bloembinderij van Anton Visch (1 per kamer) 1 xümfassungsweg wandelroute doorïwickel (9 kilometer) Ixtoegangtotzoutmuseumin Delden. 1 x koffie engebakbijdeopenhaard van het andere leven in Bentelo Gratisgebruik indoorzwembad Gratis parkeren/Gratiswif prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. De normale toeslagen en kortingen zijn van toepassing op alle reserveringen. Het arrangement is geldig t/m 1 april 2018. Voor dit arrangement geldt een dagelijkse aankomst. Meer informatie en boeken: Ga voor 'Ontdek Twente in de winter naar onze website reiskatern.nl/pzc/ahd1801 voor meer informatie. En voor boeken bel of mail met Aparthotel Delden 074-3777666 of receptie@aparthoteldelden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15