O O O O 9 v*. Willem Holleeder haalde hem deze week weer van stal: de Allesweter. Maar bestaat deze mysterieuze onderwereldfiguur, die Holleeder op de achtergrond adviseerde, wel? Ik zet vraagtekens bij de rol en kennis van de Allesweter, als die al bestaat Koning: Nederland weer in IOC terie zegt dat hij niet bestaat, is on zin. Het is een pater familias in het Randstedelijke criminele milieu. Ie dereen heeft respect, vrees en ontzag voor hem. In de pikorde staat hij erg hoog. Criminelen als Sam Klepper en John Mieremet luisterden naar hem." Eén keer heeft hij met de Alleswe ter en Holleeder gedineerd, zegt Van Hout. Dat was 'rond 2005,2006' in een Haags restaurant. „Die avond heb ik vooral gelet op hun interactie. Mensen kunnen je van alles op de mouw spelden, maar die interactie was authentiek. Holleeder, normaal zó dominant, stelde zich onderge schikt aan hem op. Dat was geen spel. Holleeder zei ook: 'Je hebt mijn leven gered'." „Ik ga dat niet zeggen. Het is iemand die redelijk in de schaduw opereert." „Zou kunnen." „Ik weet niet van zijn dood." „Ik heb nog wel een leuke anekdote. Mink Kok sprak me een keer aan: 'Bas, mag ik je wat vragen? Ben ik de Allesweter?' Daarop schoot ik in de lach. 'Als je dat niet weet, dan ben je dus niet de Allesweter.'" Van Hout noemt Mink Kok wel 'een veelweter', net als Holleeder zelf ove rigens. „Holleeder was een eenmans- inlichtingendienst die voortdurend bij iedereen informatie inwon. Waarom? Om anderen een stap voor te zijn, denk ik. Om gebruik van de situatie te maken. En omdat hij een controlfreak is." Het proces tegen Holleeder wordt vandaag hervat. Deze en volgende week wordt Hol leeder gehoord. Daarna komen zijn zussen Sonja en Astrid aan bod. Koning Willem-Alexander zal als erelid van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) bevorderen dat het comité weer een Nederlands lid krijgt, na het terugtreden van de in opspraak geraakte Camiel Eurlings. „Maar het IOC bepaalt dat zelf', verdui delijkte de koning tijdens een gesprek met Nederlandse me dia in Peking. Zelfheeft de koning na zijn vertrek bij het IOC in 2013 geen spreek- en stemrecht meer. De koning hoopt bij de Olympische Winterspelen in het Zuid-Koreaanse Pyeong- chang, die morgen beginnen, op Nederlands goud op bij voorbeeld de tien kilometer. Maar die medaille hoeft niet per se te worden behaald door Sven Kramer. „Ik ben natuur lijk voor elke Nederlander die deelneemt aan de tien kilo meter", aldus Willem- Alexander. Hij vertrekt van daag vanuit China naar Zuid- Korea, waar hij een deel van de Spelen zal bijwonen. Ko ning Willem-Alexander en koningin Maxima zijn in China voor een werkbezoek. Mensen in paniek, gelijk alles naar de Russen wijzen. Veel media-aandacht, genoeg redenen om het te doen Problemen veteranen Dutchbat onderzocht Het ministerie van Defensie laat onderzoek doen naar de gevolgen voor Dutchbat III- veteranen van hun uitzen ding naar Srebrenica. Dutch bat was aanwezig toen de Bosnische enclave viel, waarna Bosnische Serven duizenden moslimmannen vermoordden. Veteranen kampen meer dan twintig jaar na de val van de enclave nog steeds met (psychische) problemen. Volgens Defensie moet 'onafhankelijk onder zoek inzicht geven en leiden tot een zorg- en ondersteu ningsadvies'. Machinisten vielen in slaap Franco wordt commissaris Rabo betaalt megaboete donderdag 8 februari 2018 GO Koen Voskuil Wie is de Allesweter? Leeft hij nog? Weet u of hij is overleden? Holleeder vertelde de rechter dat het niet gaat om Mink Kok, over wie gespeculeerd werd dat hij de John Mieremet, Cor van Hout en Wil lem Holleeder (van boven naar beneden) Allesweter is. Klopt dat? Sabine Tammes, officier van justitie PEKING Jelle S. mailt de Volkskrant dat hij DDoS-aanvallen op de Belastingdienst en banken 'grappig' vond. DEN HAAG Paus Franciscus is tijdens zijn wekelijkse audiëntie vergast op een circusact. Een schaars geklede evenwichtskunste naar haalde eerst halsbrekende acrobatische toeren uit, om vervolgens voor de paus te knielen en eerbiedig diens vissersring te kussen, fotoafp NEW YORK Twee treinongeluk ken in New York (2017) en New Jer sey (2016) waren te wijten aan een slaapstoornis van de machinist. Dat zegt de nationale Vervoersveilig- heidsraad (NTSB). Beide bestuurders leden aan ernstige slaapapneu, het tij delijk stoppen van de ademhaling tij dens de slaap. Ze waren daardoor oververmoeid en doezelden weg. SINT-EUSTATIUS De Curagaose poli ticus Mike Franco wordt de regerings commissaris op Sint-Eustatius. Oud-burgemeester van Tubbergen Mervyn Stegers is zijn plaatsvervan ger. Ze nemen het bestuur over. UTRECHT De Rabobank schikt een zaak over mogelijke wit waspraktijken in de VS voor 298 miljoen euro, zo heeft de bank laten weten. Het gaat om een dochter van Rabo bank, genaamd RNA. De bank zou signalen hebben genegeerd dat af delingen in Califor- nië geld witwasten. Ook zou er sprake zijn geweest van belemmering van het onderzoek. CIRCUSACT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9