'Dieetconsulent maakt er vaak een potje van' O J O 4 dgn Münsterland(DE> 8 Wie het is, zeg ik niet. Het is iemand die redelijk in de schaduw opereert Dat blijkt uit een steekproef die de Consumentenbond uitvoerde. In een deel van de gevallen mocht de consulent niet eens dieetadvies ge ven, maar deed dat toch. „Het allerergste is dat 8 van de 23 adviseurs die wij met mysteriebe zoekers bezochten, niet vroegen naar de medische achtergrond. Ver ontrustend", zegt Babs van der Staak van de Consumenten bond. „Het is bizar dat dit gebeurt, want zonder die kennis mag een gewichtsconsu lent niet eens ad vies uitbrengen. Dan moet ie mand naar een diëtist of naar de huisarts." De Consumenten bond publiceert de bevindingen morgen in de Gezondheidsgids. Zwanger Het beroep van gewichtsconsulent is niet beschermd, zoals de titel dië tist dat wel is. Dat betekent dat ie dereen zich gewichtsconsulent mag noemen. Een diëtist volgt een 4-jarige hbo-opleiding en mag voe dingsadvies geven aan mensen die ziek of zwanger zijn. Gewichtscon sulenten, die meestal een korte mbo-opleiding volgen van een halfjaar of een jaar, mogen alleen gezonde mensen met overgewicht helpen. Hoeveel gewichtsconsulenten Nederland telt, is onbekend. De Be roepsvereniging Gewichtsconsu lenten Nederland (BGN) telt 2.000 leden. Op allerlei punten lieten de be zochte adviseurs steken vallen. Zo vroegen zeven van hen niet naar de motivatie, terwijl dit volgens de Consumentenbond belangrijk is bij het stellen van doelen en voor de verwachtingen van de cliënt. Ook vroeg de helft van de consulenten niet naar het streefgewicht. „Alle maal informatie die nodig is om een gedegen advies te kunnen ge ven", zegt Van der Staak. Roomboter Gewichtsconsulenten moeten zich - als ze zich hebben aangesloten bij de beroepsvereniging BGN - hou den aan de Schijf van Vijf van het Voedingscentrum. Dat deden de bezochte adviseurs amper: een derde gebruikte de oude Schijf van Vijf. In sommige dagmenu's kwa men bovendien smoo- thies, roomboter en vruchtensappen voor, die niet in dat advies van het Voedings centrum pas- sen. „Je mag ■T toch ver wachten dat iemand op de hoogte is van de richtlijnen als je dit voor je werk doet", zegt Van der Staak. „De nieuwe Schijf van Vijf is alweer twee jaar geleden aan gepast en voldoet daarmee aan de adviezen van de Gezondheids raad." Bewegen is belangrijk voor wie kilo's wil kwijtraken; daarom is het belangrijk dat een adviseur in zicht heeft in het aantal uren dat ie mand sport en in hoe iemand de dag doorbrengt. Twee consulenten vroegen helemaal niet of de klant sportte en vijf toonden geen inte resse in de dagelijkse activiteiten. Marianne Kramer, bestuursvoor zitter van de beroepsvereniging van gewichtsconsulenten (BVG) stelt verrast te zijn door het onderzoek. Vooral het nalaten van het vragen naar de medische achtergrond is haar een doorn in het oog. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Het Openbaar Minis terie twijfelt aan het be staan van de Alleswe ter, maar misdaad journalist Bas van Hout niet: „In het milieu heeft men respect, vrees en ontzag voor hem." Voor de eerste - mislukte - liquida tiepoging op Cor van Hout zou de Al lesweter tegen Holleeder hebben ge zegd: „Stap maar niet in één auto met Cor." Dat advies nam Holleeder ter harte. Op 27 maart 1996 bleek dat zijn 'bloedgabber' Van Hout inderdaad doelwit was. In de Amsterdamse Deurloostraat liep een man met ge trokken pistool af op Van Hout, die met vrouw en kind in de auto zat. Van Hout raakte levensgevaarlijk ge wond, maar strompelde weg en over leefde de aanslag. Volgens Holleeder wist de Alles weter precies wie achter het moord plan zaten: Sam Klepper en Johnny Mieremet, alias het duo Spie en Span, vanwege de grondige wijze waarop ze hun tegenstanders uit de weg ruimden. De mysterieuze Allesweter droeg zelfs bij aan een oplossing. Door een miljoen gul den aan Klepper en Mieremet te beta len, kon Holleeder de moordop- dracht afkopen. Chinees Holleeder ver klaarde afgelopen maandag dat geld samen met 'de vijfde Heineken- ontvoerder' Rob Grifhorst te heb ben opgehoest en daarmee Cor van Hout nog enkele levensjaren te hebben bezorgd. Van Hout werd in 2003 alsnog suc cesvol uit de weg geruimd. Bij het verlaten van een Chi nees restaurant werd hij onder vuur genomen door een man op een mo tor. Van Hout stierfin de kogelregen. Het is één van de liquidaties waar voor Holleeder nu zelf terechtstaat. Een mysterieuze en onge kend goed ingevoerde bron in het criminele milieu die Willem Holleeder op de achtergrond van ad vies voorzag. De buitenwereld maakte in 2007 kennis met 'de Alles weter' in het afpersproces Kolbak. Holleeder vertelde toen als de dood te zijn geweest voor het duo Spie en Span. Onder het motto 'houd je vrienden dichtbij, maar je vijanden nog dich terbij' papte hij aan met Klepper en Mieremet. Hij deed dat op advies van, jawel, de Allesweter. Bestaat die persoon, of probeert Hol leeder zich te verschuilen achter een fictieve onderwereldfiguur? Het Openbaar Ministerie denkt duidelijk het laatste. Officier van justitie Sabine Tammes zei maandag vraagtekens te zetten bij de rol en kennis van de Al lesweter, 'als er al sprake zou zijn van een bestaande persoon'. Holleeder krijgt bijval van mis daadjournalist Bas van Hout (geen familie van Cor). Zonder zijn naam te onthullen, verklaarde Van Hout al in 2007 voor de rechter de Allesweter te kennen. Ook tegenover deze krant zegt de journalist: „Dat het Openbaar Minis- Halfpension 4 dgn Achterhoek 3 dgn bij Maastricht donderdag 8 februari 2018 GO Gewichtsconsulenten leveren te vaak prutswerk. Ze vragen niet naar het eetpatroon van hun klant, houden zich niet aan de Schijf van Vijf en vragen niet of hun klant aan sport doet. Ellen den Hollander Den Haag Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting WIE IS DE ALLESWETER —Bas van Hout, misdaadjournalist 3 nachten incl. ontbijt in 3* Hotel am Wall (8,0) 3 keer een 3-gangen diner Gratis wifi, parkeren en stadsplattegrond Aankomsten t/m juni. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Landgoed Ehzerwold (8,2) 3 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis wifi en parkeren Incl. een Coffee to Go J7t™ 4* Eurotel Lanaken (7,9) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis wifi en zwemmen yi q g Betaal pas bij aankomst IVi Op de grens van Münsterland en Sauerland in historisch Soest. Tip: Haus Rodenberg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8