NYNKE DE JONG Vierde coalitie is rond, maar Merkel betaalt hoge prijs Klassiek Sri Lanka Middellandse ioreizen.nl of bel ons 088 - 70 70 600 (StIP OVER LAND ZEE... 6 €100 €75 f»0J. Column zakkenvullers, de sjoemelaars, de sjacheraars, dat zijn de anderen. Als je dan dubieus nieuws bent geworden omdat je voor t.ooo euro per maand in een huis van 2 miljoen wilde wonen, en je man onderhands dealtjes sloot met de gemeente Wassenaar, dan hou je je even koest. Dan voer je je debatten, doe je je werk, en hoop je vervolgens dat de ophef wegzakt. Het domste wat je dan kan doen, is ervoor zorgen dat heel griepe rig Nederland vol jaloezie jouw vakantiebestemming googelt en snotterend iets over 'zakken vullers' roept. Was er niemand in haar omgeving die dat Marleen Barth aan het verstand kon peuteren? Was er niemand die dat Barth aan het verstand kon peuteren? Om de achterban van de SPD te vermurwen gaat de toppost van Financiën over van Merkels eigen CDU naar de SPD, waar de burge meester van Hamburg Olaf Scholz de nieuwe sterke man wordt. Volgens de invloedrijke tabloid Bild heeft bondskanselier Merkel veel ingeleverd. „Dit is de eerste SPD-regering geleid door een CDU-kanselier", tweette Julian Reichelt, journalist bij Bild. Het partijprogramma van haar CDU zou het hebben afgelegd tegen de prijs van het behoud van het ambt. De 63-jarige Merkel kan nu eervol aan haar vierde ambtster mijn beginnen, al denken weini gen dat ze die zal afmaken. Volgens politieke waarnemers drukt de SPD een onevenredig zwaar stempel op de coalitie, ge zien de nederlaag bij de laatste verkiezingen. Dat zal niettemin goed worden ontvangen door de ambitieuze Franse president Em- manuel Macron die samen met Duitsland wil werken aan een verdere integratie en versterking van de Europese Unie. Met name de rol van SPD-leider Martin Schulz zal belangrijk wor den als toekomstige minister van Buitenlandse Zaken. Van de ge wezen voorzitter van het Euro pese Parlement mag worden ver wacht dat hij de Duitse bijdrage t Belangrijke ministersposten van CDU naar SPD tot de Europese hervorming en thousiast helpt vormgeven. Olaf Scholz wordt het tweede SPD-zwaargewicht in de rege ringscoalitie. Hij zou vicekanse- lier en minister van Financiën worden. Daarmee verdwijnt het belangrijke departement bij de CDU, waar de strenge Wolfgang Schauble de afgelopen acht jaar de scepter zwaaide met een streng binnenlands en Europees beleid van fiscale discipline. Schauble werd gehaat in Zuid-Europa. nu V.a. V korting nU V.a. V korting Vliegreis per topairline Emirates Cruise o.b.v. volpension Per Costa Deliziosa 4* 3 volle dagen strand Tempels, theeplantages en natuur Nergens voordeliger! 9 dagen, incl. 1 extra nacht Venetië (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl Ik zou best graag naar de Male diven willen. Het winterweer in Nederland is heerlijk, daar niet van, maar mijn dochter is al een paar dagen ziek. En dus slijt ik mijn dagen binnen, snot afvegend en appeltjes schillend. Tussendoor googelde ik even wat foto's van de Malediven, en kreeg meteen zin om de talrijke half afgeknaagde krentenbollen die om mij heen la gen, richting mijn beeldscherm te smijten. Hemelsblauw water, witte stranden, romanti sche rieten hutjes. Kinde ren voor Kinderen heeft er ooit een mooi lied over ge-maakt. Dus ja, ik snap de fractievoorzitter van de PvdA in de Eerste Kamer, Marleen Barth wel. Even eruit. Maar was er helemaal niemand in haar buurt die zei: is dit wel het goede mo ment voor de Malediven? Want laten we even resu meren. Marleen was de afge lopen tijd nogal veel in het nieuws. Omdat haar man - de oud-burgemeester van Wassenaar - meer wachtgeld had geregeld dan waar hij recht op had. Daarnaast mochten ze in de ambtswoning blijven wonen, waar ze extreem weinig huur voor hoefden te betalen. Ondertussen probeerde Marleen Barth die huur ook nog naar beneden te krijgen. En tel daarbij op dat de Eerste Ka mer deze week wellicht het be langrijkste debat van het jaar voert: over de donorwet. Maar daar is Barth dus ook niet bij. Voor iedere verkie zingen roept iedere poli tieke partij altijd dat zij de burgers het vertrouwen in de politiek terug gaan ge ven. Zij! Zij zijn be trouwbaar! Zij zijn ervoor jou! De donderdag 8 februari 2018 GO @nynke Malediven De Duitse partijen CDU, CSU en SPD hebben een akkoord bereikt over een nieuwe rege ringscoalitie. Belangrijke mi nisteries gaan naar de sociaal democraten. Bob van Huët Berlijn Topreiz< *n voor To| pprijze m! Italië, Griekenland Kroatië Sri Lanka voor een habbekrats! Stip Reizen biedt nu wel een heel erg voordelige 16-daagse rondreis en strandvakantie door Sri Lanka. Tijdelijk wel heel erg scherp geprijsd! Geniet tijdens deze 16-daagse rondreis door Sri Lanka van de mooiste bezienswaardigheden die dit schitterende land te bieden heeft. Onze unieke prijs is inclusief vliegreis per topairline Emirates (per Airbus A380 en Boeing 777), rondreis per touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt, excursies, lokale Nederlandssprekende reisleiding en een zonvakantie! zie stipreizen.nl/cmhsrb Boek nu deze geweldige 9-daagse reis per 4-sterren Costa Deliziosa en ontdek de mooiste bestemmingen in Italië, Griekenland Kroatië. We nemen u mee naar het schitterende Bari, Santorini en Dubrovnik! Voorafgaand aan de cruise verblijft u bovendien 1 nacht in een 4-sterren hotel in of nabij het romantische Venetië. Deze fantastische cruise is inclusief vliegreis vanaf Rotterdam, 1 hotelovernachting in of nabij Venetië en een week lang cruisen (incl. alle maaltijden). Aan boord geniet u van vele faciliteiten voor jong en oud. U laat deze kans toch niet schieten? Gegarandeerd vertrek! zie stipreizen.nl/crcikb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle actievoorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6