^PSpSH li Borsele wil jeugd in de politiek Rilland: schiet op met reddingsplan toren Kapelle zet voor broedseizoen de zaag in tientallen bomen VI 7 Openbare school en muziekvereniging maken samen muziek Wat is de leukste les van de week? De leerlingen van obs De Eendracht uit Hansweert hoeven daar niet lang over na te denken: „Gym en muziek natuurlijk!" Het is woensdagochtend rond elf uur een kakofo nie aan de Boomdijk in Hansweert. De oudste klassen van obs De Eendracht mo gen in het muzieklokaal van Scheldegalm een instrument uit kiezen waar ze de komende weken op leren spelen. Om een goede keuze te maken, moeten alle in strumenten natuurlijk eerst flink worden getest. Dat valt nog niet mee. „Het is net als wanneer je ge luid uit een flesje wil krijgen", roept een meisje dat een dwars fluit aan de praat heeft gekregen. „Geluid is niet hetzelfde als mu ziek", had Meike Warmoeskerken even daarvoor nog gezegd. Tijdens het testkwartiertje worden de woorden van de muzieklerares van Scheldegalm waarheid. Aan haar de schone taak om de ko mende maanden de leerlingen de We willen graag samen verder. De school heeft subsidie aangevraagd basisbeginselen bij te brengen. In tegenstelling tot de meeste kinde- ren die haar uit zichzelf benaderen voor muziekles, hebben de leerlin gen van De Eendracht niet alle maal basiskennis van muziek. „En de ene pakt het ook wat makkelij ker op dan de ander. Degenen die al een instrument bespelen, hel pen medeleerlingen meestal wel." Het is het vijfde jaar dat Schelde galm en De Eendracht samenwer ken op het gebied van muziekon derwijs. Volgens Johan van Ert velde is Scheldegalm het project begonnen in de hoop er wat nieuwe leden aan over te houden. „Sommigen worden ook lid, maar het valt niet altijd mee om ze wat langer vast te houden", merkt hij. Als straks in juni alle leerlingen samen met volwassen leden van Scheldegalm een uitvoering geven als afsluiting, is ook het project ten einde. De subsidie die Schelde galm via het Oranjefonds had bin nengehaald is dan op. „Maar we willen graag samen verder, de school heeft al subsidie aange vraagd voor de komende jaren." Volgens juf Ans Aarts is het en thousiasme van de leerlingen groot. Naast de lessen onder schooltijd, mogen ze ook thuis oe fenen. Daarvoor krijgen ze het in strument in bruikleen. Zelf doet Aarts ook mee. „Ik speel al piano en gitaar, dus heb ik een saxofoon gekozen. Kan ik met een ervaren wat de kinderen erva ren." De twintigers Niels Kampstra en Mitchel Vermeulen, de num mers 3 en 5 op de kieslijst van het CDA, gaan zor gen dat Borsele een kin derburge meester krijgt. De verkiezingen zoektocht gemeenteraad maakt deel uit van het verkiezingspro gramma. De twee willen op die manier de betrokkenheid van jongeren bij de democratie ver groten. De kinderburgemeester moet met mensen in de ge meente praten over onderwer pen zoals spelen of school. „Jongeren zitten boordevol goede ideeën", zegt Vermeulen. „Ze weten precies wat er speelt. Maak daar gebruik van." Hij hoopt dat het ook bijdraagt aan de belangstelling voor de jonge- renraad in Borsele. Na de ge meenteraadsverkiezingen in maart gaan Vermeulen en Kampstra zich hard maken voor de komst van de kinderburge meester. Ze richten zich op jon gens en meisjes in de basis schoolleeftijd. De ambtstermijn voor de kinderburgemeester is een jaar. Om de jeugd alvast en thousiast te maken voor de poli tiek houden ZB I bibliotheek Vlissingen en University College Roosevelt woensdagmiddag 14 februari van 15.00 tot 16.00 uur een Kids College in Café in Vlis singen. Vervoer wordt geregeld. Met lede ogen ziet hij aan hoe de centra van Kruiningen, Hansweert en straks ook Krabbendijke zijn op geknapt, terwijl het hart van Ril land al meer dan 15 jaar wordt gedo mineerd door de bouwvallige Bathsewegkerk. De klankbord groep presenteerde anderhalfjaar geleden een plan om de toren te be houden en woningen in dezelfde bouwstijl te bouwen. Rond de to ren zou een plein worden aange legd. „Alle reacties waren heel po sitief." Tijdens de raadsvergadering probeerde Van Gorsel de politiek te verleiden nog voor de verkiezingen een besluit te nemen. Die kans is nihil. Alle fracties willen eerst we ten wat het plan kost en wachten op een voorstel van wethouder Jaap Sinke. Die liet weten eerst nog een keuze te willen maken tussen dit plan en dat van The Lighthouse om de hele kerk op te knappen. Volgens verantwoordelijk wet houder Jon Herselman is het geen toeval dat er nu meerdere vergun ningen worden afgegeven om bo men te kappen. „We bundelen ze. Want binnenkort breekt het vo gelseizoen weer aan en dan mag je niet meer kappen. Dat is ongeveer van half maart tot eind april. Dus als je bijvoorbeeld werkzaamhe den hebt gepland voor mei, dan zal je voor die tijd de bomen gekapt moeten hebben." Riolen De meeste aanvragen voor bo- menkap hebben volgens Hersel man te maken met reconstructies. Van wegen of riolen. „En weinig met dooie of zieke bomen. Van de in totaal ongeveer zestig bomen die gekapt worden zijn er maar vier die dood of ziek zijn. Dus dat is echt heel minimaal." Bij de Stoofboogerd en de Cox- straat wordt een groenstrook op nieuw ingericht. „Daar halen we een aantal bomen weg die veel te groot worden voor de omgeving." In de Gistellistraat en de Lange- gracht moeten vier bomen wijken voor de aanleg van een nieuw ri ool. Terwijl aan de Doolhof bo men weg moeten voor de woning bouw op de oude locatie van de Moolhoek. De rooiwerkzaamheden begin nen volgende week. Herselman verzekert echter dat er bomen worden teruggeplant. „Voor elke boom die weg moet komt er één terug. En bij voorkeur in hetzelfde gebied." donderdag 8 februari 2018 BH De leukste les van de week Joeri Wisse Hansweert - Johan van Ertvelde RS-» ia«c ..EiLHELLHELGAL 1 V ik i v JT Yasmine probeert de dwarsfluit, foto mechteldjansen 0 Goes, Zierikzee en Kapelle hebben er al één: een kinder burgemeester. CDA Borsele vindt dat Borsele niet kan achterblijven. Want de kinder burgemeester praat met de gemeente over zaken die be langrijk zijn voor kinderen. Timo van de Kasteele Borsele De klankbordgroep Rilland vindt dat Reimerswaal haast moet maken met het plan om de toren van de Bathsewegkerk te red den. „Rilland dreigt het onderge schoven kindje van de ge meente te worden", zegt voor zitter Wim van Gorsel. Joeri Wisse Rilland In Kapelle, Biezelinge en Schore wordt de komende weken een flink aantal bomen gekapt. Er gaan zestig bomen tegen de vlakte. Maar voor elke gekapte boom wordt een nieuw exemplaar teruggeplant. Willem Adriaansens Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62