Kritiek op ADRZ om beleid taxibusjes Goes wil af van pastorie in centrum Bewoner eist actie gemeente tegen water 6 De gemeente Goes zegde gisteren bij de Raad van State toe de riolen en drainage ten zuiden van een woningbouwproject in Wilhelminadorp nog eens extra te gaan controleren. Die toezegging deden de gemeen tewoordvoerders tijdens een rechtszaak over het bestemmings plan voor het woningbouwproject op het proefstationterrein. Daar wordt een dertigtal wonin gen gebouwd. Deze hoger ge bouwde woningen zouden tot nog meer wateroverlast bij bestaande woningen ten zuiden van het ter rein leiden, zoals aan de Linden- berghstraat. Wilhelminadorper Jos Somers stapte naar de Raad van State. Hij verwacht van de gemeente Goes meer actie om de wateroverlast aan te pakken. „Wij wonen op het laagste punt in het dorp en ik wil niet in een afvoerputje wonen. Als je bij mij het luik van de kruip ruimte opendoet, staat er een laag water," aldus Somers tijdens de rechtszaak. Volgens de Wilhelminadorper Wij wonen op het laagste punt van het dorp. In de kruipruimte staat een laag water heeft de gemeente met het wo ningbouwproject een uitgelezen kans gemist om de wateroverlast in de buurt definitief op te lossen. „Als de gemeente op advies van landelijk onderzoeksbureau Oran jewoud langs de hele zuidrand van het proefstationterrein een riool had aangelegd, was het nu klaar geweest", zei hij. „Maar nee, de ge meente legde slechts op een klein deel een riool aan en op een ander deel alleen een drainagepijp. Die worden niet goed onderhouden en slibben dicht." Hij verwacht in de toekomst al leen nog maar meer waterellende omdat het waterschap in 2019 het slootwaterpeil in het gebied met 30 tot 60 cm wil verhogen. Een ge meentewoordvoerder zei dat die peilverhoging nog lang geen uit gemaakte zaak is en dat Goes nog steeds met het waterschap over legt. Volgens de gemeente is het aangelegde riool- en drainagesys teem in de nieuwbouwwijk vol doende om wateroverlast te voor komen. Toch gaat de gemeente binnenkort de kolken en rioolpij- pen checken om te kijken of ze niet te snel verstopt raken. Of de Raad van State in een uitspraak nog iets voor Somers kan beteke nen, zal binnen zes weken duide lijk worden. De partij zegt klachten te ontvan gen van ouderen die nu tientallen meters moeten lopen van het taxi busje naar de ingang. Zo wordt het verhaal geschetst van een hoogbe jaarde man die daardoor zo uitgeput zou zijn geraakt dat hij een paar da gen nodig had om te herstellen van zijn afspraak in het ADRZ in Goes. De SP zegt te begrijpen dat de ge meente niet verantwoordelijk is voor het beleid van het ziekenhuis. 'Maar wel voor het WMO-vervoer van inwoners naar het ADRZ'. Daarom vinden de socialisten dat burgemeester en wethouders in contact moeten treden met het zie kenhuis om aan te dringen om een oplossing. Een woordvoerster van het ADRZ laat weten dat het een weloverwogen keuze is om de taxi bussen niet meer tot aan de ingang te laten rijden. Volgens haar was de veiligheid in het geding. „Het was de keuze tussen mensen zestig me ter laten lopen of een onveilige situ atie. We hebben voor dat eerste ge kozen." Volgens het ziekenhuis zijn er vrijwilligers aanwezig om mensen voor wie de afstand te groot is te be geleiden van de taxi naar het ge bouw. Op werkdagen van half 8 's ochtends tot half 9 's avonds en op zaterdag tot 1 uur 's middags, ook is er een overkapping geplaatst. De SP zegt echter dat deze service nog niet voldoende werkt. Opvallend is dat de gemeente het pand in 2010 aankocht voor het - toen nog te ontwikkelen - project Slot Oostende. Daar is het echter niet bij betrokken. „Daarom valt het vrij", zegt wet houder Derk Alssema. „Omdat de gemeente geen vastgoedontwikke laar is, hebben we ook geen reden om het gebouw vast te houden. Daarom stoten we het af. De lo pende huurcontracten zijn opge zegd en we zijn op zoek naar een koper." Die koper is mogelijk Slot Oos tende. Directeur Anita Maas beves tigt de interesse, maar heeft ook twijfels. „Er moet eerst meer duidelijk heid komen om te bepalen of we het gaan doen of niet. Zo schijnt het slecht gesteld te zijn met de funde ring en voor verbouwing van het pand staat een behoorlijk bedrag. We zullen nog best wat onderzoek- jes moeten doen." Het monumentale pand wordt nu nog verhuurd aan Centrum 't Westlicht en Pi-Spello. De huur contracten met die partijen zijn echter opgezegd. In oktober moe ten ze uit het pand zijn. „We heb ben het natuurlijk eerst aangebo den aan de huurders, maar die had den geen interesse", zegt Alssema. „Daarnaast hebben we ze aangebo den om mee te denken in een nieuwe locatie." Mieke Boot van centrum 't West- licht zegt in het luchtledige te tas ten. „We hebben een brief gehad van de gemeente, maar ze zegt daarnaast ook: we weten niet of het überhaupt verkocht gaat worden. We hebben het allemaal maar even naast ons neergelegd en wachten af." IN DE REGIO Schrijfsters bezoeken De Koperen Tuin Programmeer middag MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 8 februari 2018 BB 'Ik wil niet in een afvoerput wonen' Jan van Ommen Den Haag - Jos Somers, bewoner Burgemeester en wethouders van Goes moeten gaan praten met het Admiraal de Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) om een oplos sing te zoeken voor het feit dat taxibusjes hun passagiers niet meer tot bij de ingang van het ziekenhuis mogen brengen. Dat vindt de SP in Goes. Rob Paardekam Goes De gemeente Goes wil af van de voormalige pastorie aan de Sin gelstraat in het centrum van de stad. Het naastgelegen Slot Oostende heeft interesse, maar ook twijfels over het monumen tale pand uit 1908. Michiel Bouwman Goes Afwachten GOES Boekhandel De Ko peren Tuin in Goes houdt morgen, vrij dag, een avond met de schrijfsters San- neke van Hassel en Florence Tonk (foto). Het gaat over hun recent versche nen romans met ge meenschappelijke thema's zoals moe derschap, het leven in de stad versus het platteland. Van Sanneke van Has sel verscheen eind 2017 de roman Stille grond, over een jonge moeder die ten strijde trekt tegen de daklozen- opvang tegenover haar flat en een ou dere man die zijn leven aan diezelfde opvang wijdt. In IJs- heiligen van Flo rence Tonk komen twee broers lijn recht tegenover el kaar te staan wan neer zij na 43 jaar afwezigheid samen voor hun zieke moeder moeten zorgen. Vanaf 19.30 uur is iedereen wel kom. De toegang is vrij. GOES Bibliotheek Goes houdt zaterdag van 13.00 tot 15.30 uur een programmeer middag voor kinde ren. Bij CoderDojo leren kinderen program meren, websites bouwen, apps ont wikkelen, program ma's maken of games bouwen. Ouders zijn ook van harte welkom. GOES Zenna maakte gisteren een kiekje, terwijl Floor met een al half gevilde vogel op schoot zat. In het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden (MEC) in Goes kregen kinderen gis teren een cursus dieren opzetten. Het MEC bestaat in 2018 25 jaar. De stichting heeft als doel het informeren mensen over de natuur en het milieu. De activiteiten vinden veelal plaats in een eigen gebouw in natuur- en recreatiegebied De Hollandse Hoeve in Goes. Om het jubileum te vieren, kregen Bevelandse scholen onlangs allemaal een voederbakje voor vogels cadeau, foto mechteld jansen BIEZELINGE Biezelingseweg 6, 10.00-11.30 uur: Trefpunt, ontmoe tingsmorgen voor inwoners GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend kerk; Serviceflat de Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Bibliotheek, 13.30- 15.30 uur: Inloopac- tiviteit 'basisvaar digheden op de computer' HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen in groepsverband; Dorpshuis Kaj Munk, 19.00 uur: In formatieavond over dijkversterking HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Sten geplein, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend KLOETINGE Geerteshuis, Jacht huisstraat 13, 20.00 uur: Avond over 'Compassie in je leven' KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga RILLAND Hontestraat 1a, 10.00-10.45 uur: Mamacafé; De Nieuwe Vliedberg, 10.30-12.00 uur: Handwerken SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: E- book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag. DIEREN OPZETTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61