II Strandje van Brouw op zwemlijst provincie Kritiek op Admiraal De Ruyter Ziekenhuis om beleid taxibusjes Vrienden hielpen Ferenc (11) na dubbele beenbreuk 7 De eerste vriend haalde hulp, de ander belde 112 en nummer 3 hield een automobilist staande. Ferenc is zijn maten dankbaar. Echte vrienden staan al tijd voor je klaar. En Fe renc de Jonge (11) uit Zierikzee heeft echte vrienden. Dat bleek toen hij een paar weken geleden heel ongelukkig viel en een dub bele beenbreuk opliep. Omdat zijn maten toen heel kordaat handel den, werden ze gisteren in het zonnetje gezet door burgemeester Gerard Rabelink. Samen met zijn vrienden Jesse Hof (to), Floris Jonker (11) en Mees de Graaf (11) was Ferenc drie we ken geleden, op het eind van de donderdagmiddag, met de bal aan het spelen op de dijk, in de buurt van de keersluis bij Zierikzee. De leuke middag nam plots een dra matische wending toen de tt-ja- rige jongen heel ongelukkig van de dijk viel en het uitschreeuwde van de pijn. Hij had meteen door dat het goed mis was. „Ik wilde mijn been bewegen, maar voelde het bot er achteraan komen", vertelde Ferenc gisteren aan de burgemees ter. Aanvankelijk was er paniek, maar de jongens herpakten zich snel. Floris is meteen op pad ge gaan om de vader van Ferenc te halen, terwijl Jesse zo slim was om 112 te bellen. „Er werd gevraagd of we politie, brandweer of een am bulance nodig hadden. Toen heb ik gezegd dat mijn vriend zijn been had gebroken en er snel een ambulance moest komen." De me- dewerker van de alarmlijn vroeg waar de jongens precies waren, maar dat kregen ze niet meteen uitgelegd. Gelukkig kwam er op dat moment een auto aan. Mees heeft deze tot stoppen gemaand, waarna de inzittenden het gesprek hebben overgenomen. Als een ge luk bij een ongeluk bleek in de auto een chirurg te zitten. „Die heeft mijn been in een betere hou ding gelegd", kan Ferenc zich her inneren. „Maar veel minder pijn deed het daarna niet." Zijn vader Danny was ondertus sen ook opgetrommeld. Hij pakte Zonder mijn vrienden had ik daar veel langer gelegen de fiets met de gedachte zijn zoon achterop mee terug naar huis te nemen, toen nog niet wetende dat zijn zoon een dubbele beenbreuk had. De jongen knapt ondertussen beetje bij beetje op, al zal zijn been nog een aantal weken in het gips zitten. Het hachelijke avontuur ging natuurlijk als een vuurtje rond op de Jan Wouter van den Doel- school, waar de jongens les krij gen. Leraar Henk Kesteloo vond het optreden van de vrienden van Ferenc zo doortastend dat hij de gemeente benaderde. Zodoende werd het viertal gisteren in het zonnetje gezet door de burge meester en de kinderburgemees ter. Rabelink noemde de jongens helden. En daar is volgens Ferenc geen woord aan gelogen. „Zonder mijn vrienden had ik daar veel langer gelegen." De vier jongens kregen allemaal een cadeaubon van een speelgoedwinkel. Het al jaren in gebruik zijnde strandje aan de Grevelingen in Brouwershaven wordt dit jaar voor het eerst vermeld in de provinciale lijst van zwemlocaties. De aanwijzing door de provincie houdt in dat het strandje wordt ge controleerd op waterkwaliteit en veiligheid voor de bezoekers. Het strandje ligt bij de scouting en pal tegenover het eiland Dwars in den Weg. De stadsraad is blij met de aanwijzing. „We hebben het zelf aangekaart", zegt stadsraadvoorzit ter Hanno Canters. „Het heeft vier jaar geduurd. We hebben er wat bankjes neergezet en mogelijk ko men er nog meer voorzieningen." Met de aanwijzing van Brou wershaven telt Schouwen-Duive- land nu twaalf officiële zwemloca ties: zes aan de Grevelingen (Scha- rendijke, Brouwershaven, Brui- nisse), één aan de Oosterschelde (Ouwerkerk) en vijf aan zee. In to taal zijn er 56 gecontroleerde zwemlocaties in Zeeland. De provincie heeft de lijst giste ren gepubliceerd. Het gaat om een ontwerpbesluit. De lijst ligt tot en met 20 maart ter inzage. Tot die tijd is het mogelijk een schriftelijke zienswijze in te dienen. Burgemeester en wethouders van Goes moeten gaan praten met het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) om een oplossing te zoe ken voor het feit dat taxibusjes hun passagiers niet meer tot bij de ingang van het ziekenhuis mogen brengen. Dat vindt de SP in Goes. De partij zegt klachten te ont vangen van ouderen die nu tien tallen meters moeten lopen van het taxibusje naar de ingang. Zo wordt het verhaal geschetst van een hoogbejaarde man die daar door zo uitgeput zou zijn geraakt dat hij een paar dagen nodig had om te herstellen van zijn afspraak in het ADRZ in Goes. De SP zegt te begrijpen dat de gemeente niet verantwoordelijk is voor het beleid van het ziekenhuis. „Maar wel voor het WMO-vervoer van inwoners naar het ADRZ". Daarom vinden de socialisten dat burgemeester en wethouders in contact moeten treden met het ziekenhuis om aan te dringen om een oplossing. Een woordvoerster van het ADRZ laat weten dat het een wel overwogen keuze is om de taxi bussen niet meer tot aan de ingang te laten rijden. Volgens haar was de veiligheid in het geding. „Het was de keuze tussen mensen zes tig meter laten lopen of een onvei lige situatie. We hebben voor dat eerste gekozen." Volgens het ziekenhuis zijn er vrijwilligers aanwezig om mensen voor wie de afstand te groot is te begeleiden van de taxi naar het ge bouw. De SP zegt echter dat deze service nog niet voldoende werkt. „Het kan natuurlijk dat een vrij williger even bezig is", reageert de woordvoerster. „Maar deze men sen zijn er wel. Op werkdagen van half 8 's ochtends tot half 9 's avonds en op zaterdag tot 1 uur 's middags." donderdag 8 februari 2018 SD Kordate jongens in zonnetje gezet Rob Paardekam Zierikzee Ferenc, in de rolstoel, met zijn vrienden Mees, Floris en Jesse (vlnr) bij het gemeentehuis, foto marieke mandemaker -Ferenc de Jonge Ton van den Nouweland Brouwershaven Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59