44 Welke prijs betaal je voor beroemd zijn? 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND Op 14-jarige leeftijd kreeg JPMoens (38) uit Domburg voor het eerst een gitaar in zijn handen. Nu treedt hij regelmatig op met professionele muzikanten. Passie „Ik ben geen gitarist, ik speel gitarist. Deze zin gebruik ik vaak als mensen vragen of ik goed kan spelen. Ik kan aardig spelen, maar ben geen virtu oos ofzo. Op mijn veertiende ben ik begonnen. Ik heb nooit echt les ge had eigenlijk. Het meeste heb ik me zelf aangeleerd, door goed naar cd's te luisteren en mee te spelen. Ik speel vaak op de elektrische gitaar, maar kan ook goed uit de voeten met een akoestische. Gitaarspelen is absoluut mijn grote passie. Ik heb het nooit beroepsmatig gedaan, maar er gaat geen dag voorbij dat ik niet speel." Domburg „Ik ben verknocht aan mijn geboor teplaats Domburg. Ik heb een paar jaar in Delft gewoond voor mijn stu die bouwtechnologie. Na het afron den van de studie ben ik echter snel weer teruggekeerd en in Middelburg gaan werken als tekenaar bij een bouwbedrijf. Mijn eerste muziekop- treden was in café Tramzicht in Domburg. Volgens mij was ik toen een jaar of zestien. Op dat moment zat ik in mijn eerste echte bandje, ge naamd The Per. Hierin speelde ik on der andere samen met mijn vrienden Olof Sinke en Tonny Hooftman. Tramzicht is in mijn tienerjaren wel een bepalende plek geweest. We heb ben daar met onze band zeker wel een keer of twintig gespeeld. Hier door konden we het geld verdienen dat we onder andere nodig hadden om onze eerste studio-cd te kunnen financieren. Nu kom ik er zo goed als nooit meer, maar het zal altijd een speciale plek voor me blijven." Pillars „Na een jaar of vijf zijn we gestopt met The Per. Samen met Tonny Hooftman en een aantal andere mu zikanten ben ik toen een nieuwe band begonnen, Pillars. Met Pillars hebben we nog de Panta Rhei Mu ziekprijs gewonnen en hebben we in 2001 zelfs de finale gehaald van de Grote Prijs van Nederland. Echt een Aan Bl0f heb ik nog een aantal andere mooie optredens te danken geweldige periode was dat. Het genre dat we speelden was over het alge meen rock. Mijn mooiste optreden ooit was ook met deze band. Op een uitpuilende markt in Goes mochten we optreden, samen met onder an dere Direct en Blof. Dat gaf echt een enorme kick." Heel Zeeland door „Aan Blof heb ik nog een aantal an dere mooie optredens te danken. Voor mij is Blof bij uitstek een band die jonge Zeeuwse artiesten de kans geeft. Dat geldt volgens mij ook voor Racoon. Een goed voorbeeld was dat ik een keer op Concert at Sea heb ge staan. Dat optreden was samen met de Zeeuwse zangeres Eva Auad, met wie ik een tijdje heb samengewerkt. Geweldig toch, dat je zulke dingen mag meemaken met je hobby? Van Zeeuws-Vlaanderen tot aan Zierik- zee, in bijna alle Zeeuwse plaatsen heb ik wel een keer opgetreden." Kapelle „Ik vind het helemaal niet erg om in de schaduw te staan van zangers en zangeressen. Ik voel me perfect op mijn plek, zo aan de zijkant. Ik hoef niet zo nodig vol in de spotlights te staan. Af en toe meezingen is voor mij prima. Momenteel treed ik vaak op met zangeres Marjon van Iwaar- den. Op 8 februari staan we in De Vroone in Kapelle, met de theater voorstelling Vrij. Naast ikzelf zitten er een bassist, twee pianisten en een drummer in de begeleidende band. Marjon is echt een geweldige zange res. Ik ben blij dat ik nog regelmatig gevraagd wordt voor dit soort optre dens. Kapelle is trouwens een van de plekken waar ik nog nooit heb opge treden, dus die kan ik mooi aan de lijst toevoegen." Gezin „Mijn vriendin en drie kinderen vin den het hartstikke leuk dat ik zoveel plezier heb in mijn muziek. Zelf vin den ze het ook wel mooi, maar zijn er wat minder mee bezig. Al moet ik zeggen dat mijn zoon van acht al eens voorzichtig is begonnen over gitaar lessen. Uiteraard mag hij dat gaan doen, maar alleen als hij het echt zelf wil. De kinderen mogen vooral lekker zelf bepalen wat ze wel en niet doen." donderdag 8 februari 2018 PZ In alle bijna Zeeuwse plaatsen opgetreden Bas Dingenouts JP Moens A JP Moens: „Ik voel me perfect op mijn plek, zo aan de zijkant." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Theatershow Vrij van Marjon van Iwaarden en band, zaterdag 10 fe bruari, De Vroone Kapelle, aanvang 20.00 uur. Naam voorstelling: Comeback Wie: Beumer Drost Genre: muziektheater Leeftijd: vanaf 8 jaar Waar: Rotterdamse Schouwburg Wanneer: zondag 11 februari, 15.00 uur w e hebben kun nen vernemen wat reality-tv bij Barbie alias Saman- tha de Jong heeft ver oorzaakt. En tv-per- soonlijkheid Britt Dekker vertelde in De Wereld Draait Door welke gren zen mensen overgaan voor roem. Zo stak haar tv-collega Ymke Wie- ringa haar hand in een kist met daarin een slang, waarop ze kei hard gebeten werd. In de tussentijd wemelt het van talentenjachten op televisie. Hoe ver gaan de deelnemers om hun doel te halen? Comeback van het thea terduo Beumer& Drost gaat over beroemd wor den en beroemd blijven. En welke prijs iemand daarvoor moet of wil be talen. Een citaat uit de show: 'Het maakt niet uit hoe er over je gespro ken wordt, als er maar over je gesproken wordt.' De naïeve Pjotr speelt de hoofdrol in het ver haal. Hij wil graag mu ziek maken, maar heeft nog nooit voor publiek A Beumer Drost: roem heeft een prijs. FOTO STUDIO VEEN opgetreden. De schijn werpers van een talen tenjacht lonken. Hij hoeft alleen maar een handtekening te zetten onder een contract voor een leven vol glitter, geld en aandacht. Het begin van een acht- baanrit. Het toneelschap Beu mer Drost maakt theater voor jong en oud. De voorstellingen worden niet alleen op gevoerd in theaters, maar ook op scholen. Daarvoor is een educa tief programma opge steld. In Comeback komen thema's als vriendschap, verlangen, identiteit, verraad en de invloed van media aan de orde. En overkoepe lend gaat het over mani pulatie, waarmee de jeugd volgens Beumer Drost veelvuldig wordt geconfronteerd. Come back is een voorstelling met een boodschap over keuzes in het leven. —Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53