Hysterische horror rond arts en een paranoïde patiënt 6 Hoe maak je een opvolger van Wallace and Gromit, de met Oscars bekroonde klei-animatiefilms over de kaasverslaafde uitvinder en zijn zwijgende hond? Regisseur Nick Park probeert het met de prehistorische komedie EarlyMan. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios The Post Downsizing Darkest Hour Soms is de werkelijkheid ongelooflij ker dan de fantasie van welke schrij ver dan ook. Neem het levensverhaal van Sarah Winchester, de steenrijke weduwe van de fabrikant van het ge lijknamige geweer. Na diens dood kreeg Sarah een enorm schuldgevoel. Ter nagedachte nis van degenen die door de wapens van Winchester om het leven waren gekomen begon zij aan de bouw van een huis voor hun geesten. Dit huis bestaat echt. In San José (Californië) geldt het als een toeristische attrac tie. Het verhaal van de enigszins ge schifte Sarah Winchester leent zich perfect voor een horrorfilm, waar voor Helen Mirren zich liet strikken. De film concentreert zich vooral op de vraag of de paranoïde mevrouw Winchester zich alles inbeeldt. De dokter (Jason Clarke) die de diagnose komt stellen, zit zelf vol met demo nen over zijn verleden. De botsingen tussen de arts en zijn patiënt vormen de basis van dit hysterische horror verhaal dat zeker origineler en beter geacteerd is dan vergelijkbare films. - A.Z FILMNIEUWS Jackson maakt docu overWOl Spielberg: Indiana Jones? en doorgewinterde voetballiefhebber is regisseur Nick Park naar eigen zeggen be slist niet. Hij zegt het I bijna verontschuldi- I gend: „Er is geen grote voetbalclub die ik wekelijks volg. Ik ben iemand die uitsluitend naar de Winchester grote evenementen kijkt, zoals het WK voetbal." Toch speelt voetbal een belang rijke rol in zijn nieuwe kleianimatie- film Early Man. Maar dan wel in de bronstijd, zo'n 8oo jaar voor Chris tus. Een primitieve stam, die - nog levend in het stenen tijdperk - be dreigd wordt door een machtige vij and die aast op hun grondgebied. Met een voetbalwedstrijd tussen beide kampen wordt bepaald wie het land krijgt. De film speelt zich af ergens in de buurt van wat later de voetbalstad Manchester wordt. De keuze van de voetbalshirts (rood versus blauw, de kleuren van respectievelijk Manches ter United en Manchester City) sluit daarbij aan, maar daaruit mogen vol gens Park geen overspannen conclu sies getrokken worden. donderdag 8 februari 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Maze Runner: The Death Cure €526.000 2 (-) Patser€335.000 3 (-) The Post€289.000 4 (2) Jumanji: Welcome to the jungle €160.000 5 (3) Darkest Hour €153.000 DRAMA Steven Spielberg houdt in The Post een pleidooi voor het vrije woord. De regisseur gebruikt daarvoor de strijd die The Washington Post moest voe ren om de geheime Pentagon Papers over de oorlog in Vietnam te kunnen publiceren. Met een voortreffelijke Meryl Streep en Tom Hanks. TRAGIKOMEDIE Regisseur Alexander Payne lost het milieuprobleem radicaal op in zijn tragikomedie Downsizing. Als alle mensen zich laten minimaliseren is er minder verontreiniging, minder over bevolking en meer voedsel beschik baar. Matt Damon maakt gebruik van dit riskante aanbod. DRAMA Gary Oldman is magnifiek in zijn rol als premier Winston Churchill, die tij dens de Tweede Wereldoorlog een loodzware beslissing moet nemen: de evacuatie van honderdduizenden sol daten uit Duinkerke. Een Oscar kan Oldman nauwelijks ontgaan. GO HORROR Regie: Michael en Peter Spierig. Hoofdrollen: Helen Mirren en Jason Clarke. Helen Mirren is de paranoïde Sarah Winchester. Ze kampte met haar schuldgevoel, foto filmdepot DOCUMENTAIRE Regisseur Peter Jackson(The Lord of the Rings en The Hobbitgaat een documen taire maken over de Eerste Wereldoorlog. Hij krijgt voor dit project volle dige toegang tot alle oorlogs documenten en beelden van het Imperial War Museum en van de BBC archie ven. SPEELFILM Volgens hard nekkige geruch ten heeft Steven Spiel berg vergevor derde plannen om met een vijfde Indiana Jones-film te komen. Maar hij heeft meer plannen. Een tweede filmplan van de succes regisseur be helst een nieuwe versie van de klassieke musical l/kesf Side Story van Leonard Bern- stein. Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50