13 BEVELANDERS JUBILEUM Oude sterren van de gouden generatie Bevelanders doen glorietijden van jubilerende voetbalclub weer even herleven. zv In een jubileumjaar gebeuren soms de mooiste dingen. Neem bijvoor beeld dat rood-witte shirt uit de be ginjaren van de club dat plots bo ven water kwam. Al die tijd zorg vuldig bewaard door Anton de Haze, een van de oudste nog le vende leden van Bevelanders. De Haze, oud-speler en in het midden van de zestiger jaren trainer van het eerste A-juniorenteam van de ver eniging, stelde het kleinood graag ter beschikking voor de jubileum activiteiten. Er zat nog iets bij. „De destijds door zijn vrouw gebreide sportsokken." Het gaat over drie kwart eeuw Bevelanders. Marieke Mast en Joke Clement vertellen er met passie over. De club ligt hen nauw aan het hart. Joke werd in 1978 het eerste vrou welijke bestuurslid van een voet balvereniging in Zeeland. Ze zou het 37 jaar volhouden, als secretaris Het organiseren van activiteiten loopt als rode draad door de clubgeschiedenis en in tal van andere functies. „Al leen voorzitter ben ik nooit ge weest." Marieke behoorde tot de eerste meiden in Kamperland die tegen een bal trapte. Aanvankelijk in jongenselftallen. Marinka, doch ter van Joke, speelde in hetzelfde team. „We waren een bezienswaar digheid." Jubileumviering Joke en Marieke organiseren samen activiteiten binnen de club en zijn nauw betrokken bij de jubileum viering. De aftrap vond al plaats op de eerste zaterdag van het jaar, met de traditionele sponsorloop. Maar liefst 141 van de in totaal 238 leden van Bevelanders deden mee. Met een kon een mooi bedrag ter be schikking worden gesteld voor het goede doel. Dit jaar is dat Team Peeland 4 Leon, een eerbetoon aan het overleden oud-lid en jeugdtrai ner Leon de Bruine. Echtgenote Sandra en drie voetbalvriendinnen willen zoveel mogelijk geld inza melen dat ten goede komt aan kan keronderzoek. „Het is voetbal dat ons bindt", zeggen Joke en Marieke over Beve landers. „Maar het organiseren van activiteiten loopt als een rode draad door de geschiedenis van de club." In de oudste annalen wordt al ge sproken over een voetbalwedstrijd, waar ook de plaatselijke muziek vereniging aan meewerkte. De op brengst van 190 gulden ging naar een in een sanatorium verblijvend lid. Als sportclub had Bevelanders niet altijd een goede naam. In 1977 werd de club zelfs met afstand laat ste in het toenmalige fairplay-klas- sement. Volgens de overlevering kwam destijds menige club bevend naar Kamperland. Gouden generatie Liever vertellen ze bij Bevelanders over de gouden generatie die in het begin van de negentiger jaren de club tot in de top van de tweede klasse bracht, destijds het op een na hoogste niveau. Drie keer op rij werd de ploeg kampioen, onder lei- ding van de legendarische trainer Wim Ovaa. Afgelopen zaterdag tij dens de jubileumdag herleefde die glorieperiode, met een wedstrijd tussen de Oldstars en het derde elf tal. Ze waren er bijna allemaal: doel man Erik Versluis, de centrale ver dedigers André Tange en Leo Wil- derom, back Bram-Jan Balkenende, middenvelder Kees de Haze, de destijds om zijn loopwerk be faamde Kees Verhulst en tal andere helden van weleer. De oude sterren flonkerden nog steeds, hoewel er met 5-1 werd verloren. Joke en Ma rieke kijken terug op een geslaagde dag. Zelfs zeventiger Jan Clement, de zwager van Joke, was er voor uit Wezep gekomen. „Het was een weerzien van oude bekenden." Tal van andere activiteiten zijn in gang gezet, zoals de voetbalplaatjesactie. De actie is nu al een groot succes. „Zelfs de spelers van het eerste en tweede elftal zitten in de kleedka mer de plaatjes te ruilen." Op 17 februari reist Bevelanders met twee volle bussen af naar de wedstijd NAC-AZ. „We hopen dat ons oud-lid Daan Klomp meedoet." Sociale aspect Bij Bevelanders kijken ze volgens Joke en Marieke met vertrouwen naar de toekomst. Natuurlijk tellen de prestaties van het eerste elftal mee. Op dit moment is de club een bescheiden middenmoter in de derde klasse. Maar alle jeugdlich- tingen bij de club zijn bezet, met ook nog twee meidenteams. Be langrijker nog is het sociale aspect. De grote zandbak op het sport park is daarvoor het beste bewijs. „Vaak mopperen vrouwen dat hun man of vriend weer naar de voetbal moet. Bij ons komen ze mee, samen met de kinderen." Ook het brede Vergrijzing? Wij hebben veel jonge vrijwilligers en iedereen doet mee draagvlak voor alle activiteiten wijst op een gezonde club. „Veel verenigingen klagen over te weinig vrijwilligers. Vaak voert grijs in het vrijwilligersbestand de boventoon. Bij ons is dat anders. Wij hebben veel jonge vrijwilligers en iedereen doet mee." donderdag 8 februari 2018 Oldstars geven feest kleur Ben van den Aarssen Kamperland - Joke Clement, lid evenementencommissie IS Bevelanders vierde afgelo pen weekend haar 75-jarig be staan. - Marieke Mast, lid evenementencommissie Joke Clement (links)en Marieke Mast met de historische attributen uit de beginjaren van Bevelanders, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41