O CD r 12 ZE VanAsschein selectie Tokyo 2020 Van Aert niet naar Vestingcross Hulst Drie afstanden op Erpelkappersloop Spits beleeft bizarre comeback na blessure Thomas Leegwater had schouder uit de kom, maar met één ruk veranderde alles. zv Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent maakt onderdeel uit van de oranjeselectie, die gisteren door bondscoach Bram van Bokho ven bekend werd gemaakt. Het kernteam van acht turners gaat samen de voorbereiding in op de Olympische Zomerspelen van Tokyo in 2020 en vormt ook de voorlopige selectie voor het EK in Glasgow. Naast Van Assche maken Michel Bletterman, Bart Deurloo, Bram Lou- wije, Frank Rijken, Casimir Schimdt, Bram Verhofstad en Epke Zonderland deel uit van het kernteam. Yuri van Gelder, jarenlang een van de boegbeelden van de Oranjeselectie, maakt niet langer deel uit van de teamvoorbe reidingen richting Tokyo. Kerkhove De kersverse wereldkampioen veldrijden Wout van Aert zal 18 februari niet aan de start staan bij de Vestingcross in Hulst. Van Aert ontbreekt op de deelnemerslijst, omdat hij zich wil richten op het wegseizoen. Vorig jaar eindigde de Belg als derde in Hulst. Mathieu van de Poel kroonde zich toen glansrijk tot winnaar van de eerste editie van de Vesting cross. Lars van der Haar werd tweede. De beide Nederlandse toppers staan wel op de deelnemerslijst van de KNWU. In de tweede editie worden een aantal wijzi gingen doorgevoerd ten op zichte van 2017. Zo is er een andere start- en finishlocatie, een ex tra brug en meer live-beelden op televisie. De Erpelkappersloop gaat zaterdag om 15.00 uur van start vanaf de accommodatie van FC Axel in Sportlaan in Axel. Er worden drie af standen gelopen. De kortste afstand bedraagt 5.900 meter, de middenafstand 7.600 meter en de lange af stand gaat over 14 kilometer. De jeugd start een kwartier eerder voor een afstand van 250 meter. De organisatie is in handen van Road Run ning Axel. Douden en omkleden kan op de ac commodatie van FC Axel. Heikens Wie afgelopen zondag in de 75ste minuut van de wedstrijd Clinge-IJ- zendijke gezegd zou hebben dat Thomas Leegwater (32) man of the match zou worden, was ongetwij feld voor gek verklaard. De stand op dat moment: 0-1. De staat van Tho mas Leegwater: langs de zijlijn met zijn schouder uit de kom en klaar om gewisseld te worden. Een kwar tier later zag de wereld er heel an ders uit in Clinge. De thuisploeg wint met 3-1, door twee goals en een assist van jawel, Thomas Leeg water. „Bij een corner werd er wat aan mijn arm getrokken. Ik viel op de grond en voelde dat ik mijn arm Ik viel op de grond en voelde dat ik mijn arm niet meer kon bewegen niet meer kon bewegen. Ik ging naar de kant en zei de trainer dat hij me maar moest wisselen. De wis selspeler was al warmgelopen, tot er opeens iemand aan mijn arm trok. Mijn schouder was nog nooit uit de kom geschoren, dus ik wist niet echt wat er aan de hand was. Pas toen mijn schouder klik zei en ik de pijn voelde wegzakken, be sefte ik het. Ik besloot het toch nog een paar minuutjes te proberen en weer het veld in te gaan. Bijna di rect gaf ik de assist voor de gelijk maker. Daarna scoorde ik nog de 2- 1 en 3-1. Geweldig natuurlijk. Ik was zelf uiteraard ook erg verrast." Titelstrijd Voor Leegwater en Clinge zijn de drie punten meer dan welkom in de strijd om de titel in de vierde klasse zondag. „We staan nu tweede. Als we een inhaalwedstrijd winnen, kunnen we zelfs naar de eerste plek gaan. Al jarenlang draaien we mee in de top van deze klasse. Kampi oen worden lukte helaas vaak net niet. Al moet ik zeggen dat we dat nooit zo'n ramp vonden. Natuurlijk wilden we kampioen worden, maar de derde klasse was nooit zo aan lokkelijk, door de vele Brabantse teams. Dat is nu wel anders met vijf Zeeuws-Vlaamse teams, waaron der HW'24 en Hontenisse." Op twee seizoenen na speelt Leegwater al een heel voetballeven in de Clingse Bossen. De aanvaller is ieder jaar weer een garantie voor doelpunten, met vorig seizoen als absolute uitschieter. „Dit jaar sta ik op een doelpunt of negen geloof ik. Vorig jaar heb ik er dertig gemaakt, maar dat is wel echt uitzonderlijk hoor. Ik streef altijd naar minstens vijftien goals per seizoen. Dat is voor een spits in deze klasse een prima aantal. Vorig jaar had ik net wat meer geluk denk ik. Hopelijk hoefik nu geen wedstrijden te mis sen door mijn schouderblessure. De afgelopen dagen heb ik wel pijn gehad, maar ik verwacht volgende week gewoon te kunnen spelen. Wat dat betreft komt de carnaval dit weekend natuurlijk ideaal uit. Ik verwacht mijn arm daar niet veel te hoeven belasten, al moet ik natuur lijk uitkijken met de polonaise, haha." Over het restant van het seizoen is Leegwater vrij positief gestemd. „Ik denk absoluut dat we kampioen kunnen worden. Anders sta je na tuurlijk niet zo hoog op de ranglijst in deze fase van de competitie. Maar het moet allemaal wel mee- zitten hoor. Onze selectie is niet al te breed, dus veel tegenslag kunnen we niet gebruiken. Voorafhadden we als doelstelling een plek in de top-3 en een periodekampioen schap gesteld. Maar als er meer in het vat zit, willen we dat er zeker uit halen." donderdag 8 februari 2018 TURNEN Anthony van Assche is één van de acht selectieleden richting Tokyo. foto roel dijkstra WIELRENNEN Van Aert viert zijn wereldtitel in Valken burg FOTO MARCEL VAN HOORN ATLETIEK I Lesley Kerkhove (foto) uit Zierikzee is één van de vier Nederlandse ten nissters die de se lectie vormen van het Nederlandse Fed Cupteam, dat komend weekend in Asheville aan treedt tegen de Verenigde Staten. Ook Richel Ho- genkamp, Arantxa Rus en Demi Schuurs zijn van de partij. Kop- vrouw Kiki Ber- tens ontbreekt. Het team van de VS bestaat uit de zusjes Venus en Serena Williams, Coco Vande- weghe en Lauren Davis. l Jordy Heikens zal de komende twee seizoenen aan het roer staan bij Apollo'69. Heikens volgt bij de vierde klasser uit 's-Gra- venpolder Rohan de Geus op, die een klasse hoger aan de slag bij Duiveland. Apollo draait een ver dienstelijk seizoen en walstte zater dag nog met 11-2 over Hansweertse Boys heen. O CL Thomas Leegwater op het sportcomplex van Clinge. fotocamileschelstraete Van blessure tot matchwinnaar Bas Dingenoutse Clinge - Thomas Leegwater Vorig seizoen scoorde Tho mas Leegwater 30 keer na mens Clinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40