Innovatieprijs beloning voor duurzame camping De Meerpaal Recheline Josehna (27) 7 Björn van Goethem (17) Romina van I der Keulen (28) Geen leningen voor starters DAG VAN DE POLITIEK JONGEREN d«C„Ta,spee,t™™ derènTeS"'"g'06kvOOT°d- eren, want wonen te lans al terneuzi ««51 me we! mee. mzicht gegeven m hoe mensen denken. GOES Leerling van Scalda. Was je al geïnteresseerd in politiek? „Neuh... Ik heb nog tijd ge noeg om me daar in te verdie pen als ik eenmaal achttien ben. Ik mag nu toch nog niet stemmen." Waar moet de Midelburgse politiek zich hard voor maken? „Meer bussen van het station naar de scholen. Fietsen is geen pretje." Is door deze Dag van de Po litiek je kijk op de politiek veranderd? „Nee. Ik ben eer lijk gezegd ook alleen maar gekomen omdat ik er een stu diepunt voor krijg." Afschaffing van het sluitingsuur in de horeca, meer activiteiten voor jongeren organiseren, beter openbaar vervoer; jongeren weten wel waar de politiek in Middelburg zich voor moet inzetten. verkiezingen gemeenteraad Onbekend maakt vaak onbemind; dat geldt ook voor jongeren en politiek. Om hen toch te enthousiasmeren, hield de gemeente Middelburg woensdag voor de derde keer de Dag van de Politiek; een mix van debat en muziek. Raadsleden, wethouders en zo'n 130 jongeren van di verse scholen in Middelburg konden in De Spot uitgebreid aan elkaar snuffelen. Het doel: jongeren de kans geven politici het ei uit de kont te vragen en hen zo meer te betrekken bij lokale besluitvor ming. Politici hoopten van de jongeren te horen waar zij zich de komende raadsperiode in hun belang hard voor dienen te maken. De partijprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn wel al lang geschreven, maar beloften vlogen de jongeren soms om de oren. Of die uiteindelijk worden nagekomen, is de vraag, maar ook dat is politiek. Was ie al' L'e"inee van Hz wate"^ig0tdehooSteva„ de efü ^en zij Waar 1 verzijn rvan op mijn le- een ter wijl dat vaak niet kïn ^:^eDa9vandePon: meente ga stemmen." VLISSINGEN - De gemeente Vlis- singen verstrekt tijdelijk geen le- l ningen meer aan starters die een ei- 1 gen huis willen kopen. Het eerder door de gemeenteraad verstrekte budget (negen ton) is opgebruikt. Starters kunnen een beroep doen op de gemeentelijke lening als het 1 Stimuleringsfonds Volkshuisves ting Nederland akkoord is. Maar het beschikbare budget is op en wordt pas aangevuld als mensen verhui zen of leningen aflossen. B en W doen de raad binnenkort een voor stel om toch leningen aan begin nende kopers te verstrekken. Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 Net als vier andere campings in Veere kreeg De Meerpaal een 'in novatievoucher' ter waarde van vijfduizend euro van het gemeen tebestuur. De provincie - geholpen door NV Economische Impuls Zeeland en de Recron - gaf drie jaar terug het goede voorbeeld met de uitreiking van zo'n voucher voor ondernemers in de verblijfs- recreatie. Bedoeling was om de re creatieondernemers een steuntje in de rug te geven bij het verwe zenlijken van innovatieve ideeën om de bedrijfsvoering, de klant vriendelijkheid en/of de duur zaamheid te optimaliseren. Na vijf vouchers was het provin ciale potje leeg. Gedeputeerde Carla Schönknecht liet gisteren weten blij te zijn dat gemeenten als Schouwen-Duiveland en Veere het initiatief hebben overgeno men. Wethouder René Molenaar vond het niet meer dan logisch dat Veere, met een gemeentebestuur dat zijn gebouwen vóór 2030 ener gieneutraal wil laten draaien, on dernemers een aanmoedigings prijs geeft. René Melis heeft lef genoeg om met Veere mee te gaan en de am bitie uit te spreken dat De Meer paal over tien jaar C02-neutraal is. Met de aanleg van een 'zonnepa nelenpark' boven het parkeerter rein van het vakantiepark en op alle nieuwe chalets, weren van gasleidingen, warmtewinning en gebruik van aardwarmte is de camping al lekker op weg. donderdag 8 februari 2018 WA Mix van debat en muziek in De Spot trekt 130 jongeren Sheila van Doorsselaer Middelburg A FOTO'S LEX DE MEESTER vera„S0PdeP<>,i*fek Stilstand is achteruitgang, weet de familie Melis van vakantie park De Meerpaal bij Zoute- lande. De campinghouders zijn eerder beloond met prijzen voor goed ondernemerschap, maar blijven ook bij investerin gen in duurzaamheid voorop lopen. René Hoonhorst Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35