Wandelaar Gedeputeerde schrok van opiniestuk voor NRC Handelsblad Publicatie over vieze huisjes Roompot mag 2 WILLEM VAN DAM r r r 1 t il l<- €ur itejBëj Keffif Syrari «ie tftar Gnote Column Ik ben geen wandelaar. Dat is de schuld van mijn ouders. Die verplichtten mij vaak om des zondags mee te gaan naar mijn oom en tante die helemaal aan de andere kant van de stad woonden. Als ze zeiden: 'Kom Willem, we gaan gezellig op visite bij oom Ed en tante Manna', zonk de moed me in de sandalen. Want het bete kende: w-a-n-d-e-l-e-n. Kolere, wat een eind was dat. Ki lometers ver moesten mijn kortge- broekte jongensbeentjes mij langs de ellenlange en saaie Rijksstraat weg dragen. 'Vooruit jongen, nog even volhouden, we zijn er bijna'. Het was in die tijd dat ik besloot om later, als ik groot zou zijn, geen onnodige stap meer te verzetten. Oké, ik heb nog een keer aan de avondvierdaagse meegedaan, maar dat kwam omdat Heske meeliep, dat leuke meisje met die wipneus en paardenstaart op wie ik hevig verliefd was. Met Heske is het nooit wat ge worden en sedertdien heb ik nau welijks nog de ene voet voor de andere gezet. Waarom zou ik ook? Fiets, auto, bus en trein zijn niet voor niets uitgevonden. Regelmatig zie ik ze door de pol der gaan, quasi-kwieke bejaarden in felgekleurde regenjacks die zich met die rare nordic-walkingstok- ken vooruit bewegen. 'Ach guss- sie', denk ik dan. Laatst las ik een advertentie waarin een verzendhuis een 'wel gevormde wandelschoen' aan prees, 'geschikt voor lange af standswandelingen in nat en moeilijk terrein, maar ook zeer ge schikt voor dagelijks gebruik en wandelingen op een vlakke onder grond'. En, bofkont die ik was, ze kostten slechts 69,99 in plaats van 189,99. Niet gekocht natuur lijk. Maar 's nachts droomde ik dat ik weer die ellenlange en saaie Rijksstraatweg af moest lopen. Heen en terug, hè? De volgende morgen toen ik uit bed klauterde en naar de badkamer wankelde - ai, pijn aan mijn voeten, zo'n ge voel alsof ze onder de blaren zaten. Ik zei het al: ik ben geen wande laar. Kilometers ver moesten mijn kortgebroekte jongensbeentjes mij dragen DESTELLING Vandaag: Eendjes voeren moet kunnen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters KOUDSTE FEBRUARIMAChT SINfeS ONZE CARTOON IS VAN&AA® IETS later... Bestelbus botst frontaal op auto Tinkebell. schrijft over Fukushima Lichaam op strand aangespoeld 1 Het opiniestuk is dinsdagmorgen aan NRC Handelsblad aangeboden door Evert Meijers van de TU Delft en Dick van der Wouw van ZB Planbureau. Dinsdagavond hebben zij in Terneuzen hun studie 'Tol weg of tol weg?' gepresenteerd. Daarin wordt gesteld dat de tolhef fing in de Westerscheldetunnel on rechtvaardig is. Het opiniestuk is een verkorte weergave van de stu die. Ondervuur In de Middelburgse abdij ligt deze kwestie gevoelig, want het provin ciebestuur en de gemeente Terneu zen verschillen van mening over het moment waarop de tol kan worden afgeschaft. Daarbij komt dat ZB Planbureau onder vuur ligt. Verschillende Statenfracties twijfe len openlijk aan het nut van het in stituut, dat door de provincie wordt gesubsidieerd. Dat is er na de publi catie van het onderzoek Staat van Zeeland, twee weken geleden, niet beter op geworden. Op basis van verkeerde cijfers werd daarin ge sproken over een 'leegloop' van het Zeeuwse platteland. Morgen debat teren de Staten daarover. Bezorgdheid De Reu kreeg het opiniestuk voor NRC dinsdagavond onder ogen. Hij heeft Van der Wouw en directeur Perry Moree van de ZB gemaild met de boodschap dat als het stuk zo ge plaatst zou worden 'hij het in de Staten niet droog zou houden'. Vol gens de gedeputeerde gaat het om een 'waarschuwing uit bezorgd heid voor de ZB', niet om een drei gement. Van der Wouw heeft daarop zijn naam en elke verwijzing naar de ZB uit het opiniestuk laten halen. Dat Als het stuk zo wordt geplaatst, houd ik het in de Staten niet droog wordt bevestigd door Meijers en de redactie van NRC Handelsblad, die overigens nog moet beoordelen of het stuk wordt geplaatst. Moree voelt zich niet door de provincie onder druk gezet. Hij zegt dat hij hoe dan ook Van der Wouw zou hebben gesommeerd zich terug te trekken, omdat het stuk niet eerst aan hem was voorgelegd. „Dat is hier de lijn." Van der Wouw vindt het verstan dig geen commentaar te geven. ZEELAND 5 Het vakantieparkenbedrijf had een kort geding aangespannen om pu blicatie te verbieden. Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat vijf onderzochte huisjes van op vijf verschillende parken van Roompot vies en onhygiënisch zijn. Uit angst dat consumenten de vakantieparken als 'onveilig en als een gevaar voor de gezondheid aanmerken' probeerde Roompot publicatie van die conclu sies te verbieden. De rechtbank ziet daar echter geen reden toe. De Consumenten bond was volgens de rechter niet eens verplicht om Roompot vooraf inzage te geven in de conclusies, die eind deze maand verschijnen in de nieuwe Consumentengids. Nooit eerder heeft de Consumen tenbond meegemaakt dat een be drijf zo ver ging om een negatieve publicatie tegen te houden, zegt Bart Combée, directeur Consumenten bond. „Er zijn wel vaker bedrijven die het niet eens zijn met onze on derzoeken en die proberen een pu blicatie aan te passen of tegen te houden. Maar ik heb nog nooit mee gemaakt dat een bedrijf er zo met gestrekt been in gaat en zo intimide rend te werk gaat als Roompot. Roompot hindert de persvrijheid en probeert het doen van onafhankelijk onderzoek en het informeren van consumenten te belemmeren." Daarbij zit het Combée vooral dwars dat Roompot een onderzoek ster op persoonlijke titel heeft ge dagvaard. „Deze handelwijze heeft ook de rechter verbaasd. Nu Room pot het kort geding verloren heeft, kunnen wij de resultaten van ons onderzoek publiceren. Roompot trekt aan het kortste eind'. Roompot laat weten de resultaten van het onderzoek 'te betreuren'. „Service en schoonmaak blijven mensenwerk en met een aantal van wekelijks duizenden schoonge maakte vakantiehuizen kan er altijd wel eens wat misgaan", aldus woordvoerder Mare Volleman van de vakantieparken. „Wij hebben meer dan 12.000 objecten in verhuur die gemiddeld met een 8 beoordeeld worden door de gasten. Dit is een cijfer waar Roompot trots op is." donderdag 8 februari 2018 c Gisteren: Tol is voor mij geen obstakel om door de tunnel te rijden 3741 stemmen OVEZANDE Een bestelbus en een auto zijn gistermiddag op elkaar gebotst op de Nis- sestelle in Ovezande. Een van de bestuurders is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De botsing gebeurde ver moedelijk tijdens het passeren. Het bestel busje sloeg door de bot sing over de kop. De ach teras stond enkele tien tallen centimeters naast het busje. Beide voertui gen raakten flink bescha digd en zijn geborgen. GOES De uit Goes afkomstige kunstenaar Tinkebell. (1979) heeft een boek geschreven over haar verblijf in het in 2011 door een kernramp getroffen Fukushima. De titel: 'Het gevaar van angst - Hypo- chonderen in Fukushima'. Ze luisterde naar de ver halen van inwoners, zag de verlaten dorpen en at lokale rijst, bosbessen en vis. Het boek wordt 11 maart gepresenteerd in De Balie in Amsterdam. ZOUTELANDE De politie heeft gister avond een lichaam aan getroffen aan de kustlijn in Zoutelande. In verband met het aangespoelde li chaam werd het strand gisteravond afgezet ter hoogte van de Smids straat. De recherche is na de vondst van het stoffelijk overschot be gonnen met onderzoek. De politie had gister avond nog geen enkel vermoeden over de toe dracht en de identiteit van de gevonden per soon. i H ?'i vrijdag zaterdag zondag 09-02 10-02 11-02 13.00 tot 18.00 uur 11.00 tot 17.00 uur 11.00 tot 17.00 uur Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) is 'heel erg ge schrokken' van een opiniestuk over de tol in de Westerschelde- tunnel dat is opgestuurd naar NRC Handelsblad. Hij heeft ZB Planbureau gewaarschuwd dat meewerken aan die publicatie onverstandig is. Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Ben de Reu, gedeputeerde De Consumentenbond mag zijn conclusies over het gebrek aan hygiëne in vakantiehuisjes van Roompot gewoon publiceren. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren bepaald. Annemieke van Dongen Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2