Federer siert jubileum op Opvouwbare balkonbeglazing METALURA Last van wind oftocht? 24 Van Gelder buiten selectie Caldas hekelt Pro League Zó vaak had Richard Krajicek op het laatste moment wat uit te leggen, als een topspeler zich weer eens ge blesseerd afmeldde. Nu heeft hij met de toevoeging van de Austra- lian Open-kampioen en 20-voudig Grand Slam-winnaar juist wat te vieren, vier dagen voor de start van het Rotterdamse tennisfeest dat ko mende maandag begint. „En dat is ook wel eens fijn, dat de mensen die al kaartjes hebben ge kocht nu juist beloond worden", beseft de toernooidirecteur, die de dag na de door Federer gewonnen Australian Open-finale al een mail van diens manager kreeg. Daarin stond dat Federer in Melbourne af gezien van de finale (vijfsetter te gen Marin Cilic, red.) een relatief eenvoudig toernooi had gehad, zich nog best fit voelde en misschien wel indoor wilde spelen. Krajicek: „We hebben dat idee een beetje in de week gelegd, dage lijks heen en weer gesproken. Van het weekend kwamen we al zake lijk rond, maar hij wilde eerst nog de trainingen van deze week af wachten, omdat hij weet wat hij hier losmaakt als hij zegt dat hij komt. Ik moet bekennen dat ik via berichtjes nog nooit zo heb meege leefd met een trainende speler als deze week." Gisteren kwam het verlossende woord. Reden voor een feestje in Ahoy, zo vlak voor de 45ste editie. Al is dat jubileum voor Federer slechts een bijkomstigheid. Het ge geven dat hij in Rotterdam een te rugkeer op de nummer i-positie van de wereldranglijst (voor het eerst sinds 2012) in eigen hand heeft, speelt wel een rol, vermoedt Krajicek. „Dat zou zomaar eens doorslaggevend kunnen zijn, ja." Aanvankelijk leek Federer voor het toernooi van Dubai te kiezen, een week na Rotterdam. Om Rafael Nadal af te lossen bovenaan de we reldranglijst, zou Federer die week afhankelijk zijn van de resultaten van de Spanjaard die tegelijkertijd in Acapulco speelt. In Rotterdam heeft hij een terugkeer op de troon bij een halvefinaleplaats zelf in de hand. Krajicek: „Dat zou het verhaal wel rond maken. Voor ons en voor hem." Legende De Zwitser, die voor de negende keer in Rotterdam speelt, won al in Ahoy in 2005 en 2012. Voor het eerst sinds 2013 is hij nu terug. Krajicek: „Tot 2005 kwam hij bijna jaarlijks. Daarna werd hij een legende en dat hij hier nog was in 2012 en 2013 was toen al superspeciaal. Zijn gedrag, zijn houding, in alle opzichten is hij een aanwinst voor ons toernooi. Naast Dimitrov, Zverev, Goffin, Wawrinka en Tsonga maakt hij het plaatje compleet. Zeker voor een 45ste verjaardag." Kom van 26 feb. t/m 3 mrt. naar onze inspiratieweek Gratis inspiratieboek Showroom Bekijk de vele voordelen 1M lilt u vaker van het buitenleven genieten op uw balkon? Dat kan met de opvouwbare balkonbeglazing van Metalura. Als het begint te waaien ofte regenen, schuift u de glaswand in een paar seconden dicht. Zo kunt u onder alle omstandigheden lekker buiten blijven zitten. donderdag 8 februari 2018 TURNEN Yuri van Gelder maakt niet langer deel uit van de Nederlandse selec tie. Bondscoach Bram van Bokhoven heeft na de na tionale testwedstrijd van zaterdag tien turners aan gewezen waarmee hij naar de Spelen van Tokio gaat werken. Voor Van Gelder wordt gekeken naar een in dividueel traject via de World Cup-wedstrijden van dit jaar, meldt de KNGU. HOCKEY Mannen- bonds- coach Max Caldas snapt wei nig van de nieuwe lan dencompetitie Hockey Pro League. Hij heeft de mon diale bond FIH een mail ge stuurd met tal van vragen. „Door de lange afstanden heeft het toernooi een enorme impact. We moeten uitkijken dat we onze ziel niet verkopen aan de tele visie", aldus Caldas. Roger Federer bij zijn laatste overwinning in Ahoy, in 2012. FOTO ANP Geen afmelding, maar juist een hele vette toevoeging, een week voor het 45ste ABN AMRO World Tennis Tournament. Roger Federer (36) komt het ju bileumfeest in Ahoy opsieren en kan er zelfs weer de nummer 1 van de wereld worden. Arjan Schouten Rotterdam kijk op metalura.nl/ inspiratiedag Vraag 'm aan op www.metalura.nl of bel 0184 70 10 08 Van Hennaertweg2 2952 CA Alblasserdam geniet ucuv meer ruimte Volledig open te vouwen in 5 seconden Veel dunnere rails dan bij schuifwanden Eenvoudig in 1 hoekte parkeren Oersterk, gehard veiligheidsglas open of dicht in 5 sec.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24