Huntelaar op tijd scherp 22 Racisme psv boekt tegen Excelsior 22ste thuiszege op Alles over de Spelen Kort Viviani voor Groenewegen Elia Viviani heeft op zijn verjaardag de tweede etappe in de Ronde van Dubai ge wonnen. De sprinter van Quick-Step was de snelste na 190 kilometer met finish in Ras Al Khaimah. De Italiaan klopte Dylan Groene wegen van LottoNL-Jumbo. Geen marathon op natuurijs Er komt voorlopig geen schaatsmarathon op natuurijs. Dat zegt Willem Hut, competitie leider marathon van schaatsbond KNSB, die eerst nog 'voorzichtig positief was over de kansen op een natuurijswedstrijd. Vier or ganisaties waren op weg naar een ijsvloer van drie centimeter dikte, maar overdag hielp de krachtige zon de ijsmeesters niet. KNVB vraagt om advies De KNVB heeft de internationale spelregel commissie (IFAB) gevraagd te bekijken of een doelpunt van Roda JC in de kwartfinale van de beker tegen Willem II terecht door de videoscheidsrechter is afgekeurd. De Limburgers, die de wedstrijd verloren, heb ben bij de bond protest ingediend en willen dat de laatste fase van het duel wordt over gespeeld, met een voorsprong (3-2) voor Roda. De club dreigt zelfs met een gang naar de rechter. Flitsen ZATERDAG BIJ DEZE KRANT Warriors Evra De 22ste thuiszege op een rij, een nieuw clubrecord, was er voor PSV één in de lijn van dit seizoen. Een avond van worstelen en ternauwernood bovenkomen voor de koploper van de eredivisie, genoeg voor een benauwde 1-0 zege op Excelsior. H PSV 01 Excelsior 'Hier valt niks te halen', stond er gisteren voor aanvang op een span doek in het Philips Stadion. De ma kers waren zo verstandig om het la ken na afloop maar even niet meer te tonen. Feitelijk had het wel ge kund, na wéér een zege, goed voor een nieuw clubrecord. Maar ge voelsmatig was het beter zo. Wat een zware bevalling was het weer voor de koploper van de ere divisie. Met een tijdrekkende kee per Jeroen Zoet in de slotfase, met ballen die in blinde paniek naar vo ren werden gerost. Met heel veel mislukte passes en onrust. ntf Je zou denken: het moet ook een keer fout aflopen als je zo pover speelt als PSV regelmatig doet. Maar aan de andere kant: het gaat al heel lang goed. En het resultaat? Verbluffend, met 58 punten na 22 competitieduels. Een nóg hoger moyenne dan in het eerste kampi oensjaar onder Phillip Cocu. Toen finishte PSV op 88 punten, óók een clubrecord. „Ik heb er geen verklaring voor waarom we zo ver weg zakten", zei Cocu. „Behalve dan dat we ver zuimden de 2-0 te maken na die vroege voorsprong. Je ziet vaker in het voetbal dat zoiets een groot ver schil kan maken in het vertrouwen van spelers. Maar we moeten echt kijken naar de dingen die beter moeten. Alleen maar blij zijn met weer drie punten is niet genoeg." Excelsior meldde zich gisteren met een opmerkelijke balans in Eindhoven. Je zou verwachten dat zij het gros van hun punten ook ha len in eigen stadion, op dat kleine, lastig te bespelen kunstgrasveld van Woudestein. Maar het is juist omgekeerd: in thuisduels is het team van Mitchell van der Gaag de slechtst presterende eredivisieclub en op vreemde bodem behoren ze tot de top. Natuurlijk lag het ook aan het verweer van Excelsior dat PSV zo worstelde. Vanuit een strakke ver dedigende organisatie hielden de gasten de ruimtes klein en zelfs de aanvallers plooiden een eind terug op eigen helft. Cocu ruimde in zijn basis een plek voor Mauro Junior in. Voor het Braziliaanse talentje van 18 jaar was dat de eerste keer voor eigen pu bliek. En hij had er zin in, dat zag ie- Zo snel kan dat gaan. Afgelopen zondag tegen NAC werd Ajax- sterspeler Hakim Ziyech nog maar eens uitgefloten door zijn eigen supporters in de Arena. In Kerkrade zongen de duizend meegereisde fans na een klein halfuur zijn naam. Ziyech had daarvoor Ajax met een prachtige uithaal op voorsprong ge zet. Dit keer geen 'zwijggebaartjes' van de Marokkaans international, maar Ziyech deed zijn handen ei genwijs over elkaar. Het vlammende rake schot van Ziyech was hard nodig voor Ajax. Want net als tegen NAC stond de ploeg van Erik ten Hag achter voor dat alle toeschouwers hun plek hadden gevonden. Feyenoord- huurling Simon Gustafson scoorde na zwak verdedigen van Ajax. Fren- kie de Jong probeerde tevergeefs de bal voor de lijn weg te werken. Daarna was het inmiddels bijna traditioneel de tijd voor Donny van de Beek, die dit seizoen patent heeft op belangrijke doelpunten. Met zijn negende treffer van het eredivisie jaar zette hij Ajax op gelijke hoogte na een prima assist van de Argen tijnse linksback Nicolas Tagliafico. Bij Ajax maakte Rasmus Kristen- sen zijn debuut. Door de afwezig heid van de geschorste Matthijs de Ligt en de geblesseerde Max Wöber deed Ten Hag een beroep op de i Kristensen liet met scherpe voorzetten zien van meerwaarde te kunnen zijn rechtsachter die in de winterstop werd gekocht van Midtjylland. Kristensen begon wat onwennig, maar later liet hij zien vooral aan vallend van meerwaarde te kunnen zijn met een aantal prima scherpe voorzetten. Interviews, reportages en het volledige programma donderdag 8 februari 2018 PC WIELRENNEN SCHAATSEN VOETBAL De commissie van beroep van de KNVB heeft Vitesse-spits Tim Matavz een schor sing van vier duels opgelegd voor een elle boogstoot tegen Denzei Dumfries van Hee renveen. De commissie van beroep vond dat er geen sprake was van een duel om de bal. David van der Poel is tweede geworden in de veldrit van Maldegem. De broer van Ma- thieu, die zich ziek moest afmelden, finishte achter de Belg Laurens Sweeck. Bij de vrou wen won Marianne Vos. N De Britse anti- racismeorgani- satie Kick it Out heeft in de eerste helft van het sei zoen 64 mel dingen van ra cisme in de Premier League gekre gen. Dat is een stijging van 60 procent ten opzichte van vorig seizoen. I NBA-basket- balkampioen Golden State Warriors staat dit seizoen al op negen uit sluitingen. Draymond Green (foto) was gisteren tegen Okla- homa City aan de beurt. Patrice Evra gaat bij West Ham United spelen. De 36- jarige Frans man was in november ont slagen door Olympique Marseille na het trappen van een fan. O Q. <0 Eén goal genoeg voor het record Maarten Wijffels Eindhoven Q RodaJC O Ajax Dat Klaas-Jan Huntelaar niet goed hoeft te spelen om beslis send te zijn, bewees de spits gisteravond weer tegen Roda JC. Mede dankzij twee goals van de spits won Ajax met 2-4 en blijven de Amsterdammers enigszins in het spoor van PSV. Daniël Dwarswaard Kerkrade H Olympisch magazine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22