Kluchtige kanten krijgen een kontje 21 Pyeongchang Op tv ij NOS en Eurosport, onlineop onze site The Full Monty De Britse filmkomedie The Full Monty was in 1997 een geheide bioscoophit en zoals dat bij block- busters gaat - een paar jaar later volgde de musicalversie van de wederwaardigheden van de zes werkloze metaalarbeiders, die in arren moede besluiten om met een stripteaseact hun brood te gaan verdienen. De musical was in 2009 al te zien in ons land - nu reist het stuk met een geheel ververste cast de komende maanden langs de Ne derlandse theaters. The Full Monty, vrij vertaald naar het Engels slangbegrip 'het hele pakket', een verwijzing naar het expliciete naakt, is een echte co medy en bovendien een verhaal met ballen om in de terminologie van de productie te blijven - een schaars goed in de musicalwereld. Regisseur Paul van Ewijk kiest in zijn Monty ervoor de kluchtige kanten die de musical kent stevig aan te zetten om aldus het come- dy-effect volledig uit te buiten. Met name Dennis Willekens, die de ontwapenende en knuffelbare Dave speelt, Ad Knipsels als voor malig afdelingschef annex dictato riale dansleraar Harold en Brigitte Eleitzer, die de heerlijk ordinaire Limburgse pianobegeleidster van het gezelschap strippers vertolkt, passen naadloos. De dikbuikige Dave ('Ik ben zwak omdat ik om de haverklap de Febo pak.is een rol waar Wille kens (onder meer De Marathon wel raad mee weet. Hij speelt zijn personage komisch, maar ook met tragische gelaagdheid. Tegenwicht wordt geboden door hoofdrolspeler JoeyFerre (Berry) en het groentje Martin (Kick Spij kerman, vocaal een ontdekking!), die het andere, serieuze verhaal vertellen van The Full Monty: de werkloosheid die de eigenwaarde aantast en die voor spanning bin nen relaties en familieverband zorgt. Ferre - hij was in 2012 Tony Manero in Saturday NightFever - overtuigt als Berry. Verveeld, lui en in geldnood die hem doet be sluiten met zijn voormalige colle ga's in zijn blote kont te gaan staan. Het enige waar de productie vooral na de pauze mank aan gaat, is tempo. Sommige scènes worden al te zeer uitgesponnen en halen de vaart uit het bruisende geheel. Musicals blijven traditioneel een hele zit, maar bij deze Full Monty laat je je uiteindelijk toch graag naar de apotheose voeren. Nu zouden we om half vier 's nachts moeten uitzenden en dan krijg je geen liefhebber gek genoeg om bij je te zitten. Dus nemen we het op." Een maand lang zijn ze zonder het thuisfront. In het geval van De Graaff is dat geen uitzondering. Haar gelief de Nando Boers is ook sportjourna list en geregeld op pad. „We weten heel goed hoe het is om een maand zonder elkaar te zijn. Het is geen is sue. Wij zijn dan zo blij om elkaar daarna weer te zien." Gemis Schut zwaaide deze week vrouw Merel uit en hun drie kinderen, Luuk (7), Stijn (5) en Anne (3). Een gemis? „In Sotsji was het anders. De derde was er nog niet, de andere twee wa ren heel klein. Nu hebben die oudste twee er wel moeite mee. Het is lastig in te schatten of je dan juist vaak con tact moet leggen met thuis of niet. Aan het einde van Rio (Olympische Spelen 2016) kwam ik er achter dat mijn oudste me heel erg miste. Dat hakte erin. Het fijne van ons werk is dat je je moet afsluiten. En dan kun je maar beter ter plekke zijn. Want tij dens een WK of EK voetbal, als je in de studio in Hilversum werkt, ga je wel elke avond naar huis maar eigen lijk ben je er dan amper. Dat is mis schien wel erger, want dan verwach ten ze iets van je wat je niet kunt waarmaken. Nu ben je gewoon weg." extra voordeel Oostenrijk donderdag 8 februari 2018 T Het team verslagge vers en analy tici van uw website. FOTO QUINCY JAMES Door het tijdsverschil zijn de live uitzendingen deels in de nacht. Halverwege de middag loopt de sportdag in Pyeongchang ten einde. MUSICAL The Full Monty In The Full Monty past iedere stripper naadloos, fotoroybeusker - Arno Gelder De komende weken zijn Dione de Graaff en Henry Schut voor de NOS bijna continu op tv. FOTO ANP KIPPA Voor het eerst heeft Eurosport de exclusieve uitzendrechten van de Olympische Spelen, maar de sportzender heeft af spraken gemaakt met de NOS, die uiteraard vooral veel schaatsen uitzendt. Ook deze krant kan door sa menwerking met Eurosport dagelijks fragmenten laten zien op de site. Eurosport kiest voor een scha kelprogramma a la Langs de Lijn op de radio. Zo wil de zen der alle hoogtepunten in beeld brengen. Van de sporten ijs hockey, snowboard- en skicross zijn alleen bij Eurosport livebeel- den te zien. Op de site van deze krant kunt u dagelijks rond 06.30 uur (en later verspreid over de dag) kijken naar Studio Korea met bijdragen van onder anderen Gianni Romme, deejay Mattie Valk en columnist Thijs Zonne veld. Y Vm 20 februari op meer dan 150 reizen «een resen/eringskosten y.ratis toilettas p.p.* Alpenrijk Vorarlberg 8-daagse busreis - Oostenrijk o.a. Silvretta Hochalpenstrasse, Flüelapas, Fontanellapas, Lech, Feldkirch verblijf in 4-sterren hotel incl. ontbijt, diner en gezellige muziekavond oad.nl/BEATOI va. 579,- Drie Alpenlanden in één reis I O-daagse busreis - Oostenrijk klantbeoordeling 8.7 o.a. Italiaanse Merano, Kaunertal, Reschenpas en unieke treinrit Bernina Express door Zwitserland oad.nl/BEAT03 va. 599 Wenen Wienerwald 8-daagse busreis - Oostenrijk o.a. klooster Melk, Slot Schönbrunn, bootocht Donau, natuurtocht Wienerwald incl. stadswandeling Wenen met Nederlandssprekende gids Langs de Oostenrijkse Donau I O-daagse busreis - Oostenrijk verblijf in een uitstekend 4-sterren hotel in het centrum van Maria Taferl o.a. slot Greinburg in Grein, bedevaarts oort Mariazell, kloof Stillensteinklamm oad.nl/BEATIO oad.nl/BEATI7 Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/actie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21