'Opnemen kan ook, maar is veel leuker' 20 M ANGELA KIJKT TV Ze zijn dé gezichten van de NOS tijdens de Olym Spelen die morgen in Zuid-Korea beginnen. Voor H Dione de Graaff is het hoogst haalbare. „Tijdens de S hoor je nooit iemand over vermoeidheid." Wie maandag de documentaire Verla ten zag op NPO 2, zou de liefde voor goed afzweren. Hetty Nietsch liet vijf mensen openhartig vertellen over wat mis schien wel een nog groter taboe is dan het sala ris van Astrid Joosten: liefdesverdriet zo enorm dat je als mens bijna knakt. En zo overheersend dat je je wanhopig vastklampt aan een half ver gane sanseveria die herinnert aan vroeger. En toen moest het nieuws van het overlijden van Karen, de verloofde van boer Olke, nog binnen dreunen. Die vriendelijke Friese reus uit Texas oogde zo gelukkig met haar op de re ünie met Yvon in januari. Eindelijk. Maar het mocht niet zo zijn. Help, je zou er bijna cy nisch van worden. Dus vlug naar Veel Liefs uit Holland dinsdag avond op Net 5 voor een dosis tegengif. Voor warmte in de vrieskou, voor vonken en vlin ders en mensen die blijven geloven in clichés als 'lang' en 'gelukkig', ook al hebben ze al een paar keer de neus gestoten. Het format behoeft weinig uitleg: het is Boer zoekt Vrouw Internati onaal maar dan met andersoortige Neder landse expats. Zoals bijvoorbeeld een surfdude in Australië, een hipster met baard in Frankrijk en een een christelijke weduwnaar in Kenia. De eerste aflevering waren ze druk in de weer met het selecteren van acht geschikte kandidaten voor de speeddate uit een berg vi deoberichten. Hier geen gedoe met een klein stapeltje brieven voor de één en een Volkswa genbus vol pakjes voor de ander. Iedereen was even populair bij het andere ge slacht. Althans, zo leek het. Elton John bij bruiloft prins Harry Queen komt naar Ahoy OLYMPISCHE SPELEN KONINGSKOPPEL e kiem van het olympische virus ligt 24 jaar gele den letterlijk in haar lijf. Dione de Graaff krijgt in het begin van 1994 een acute blindedarmontste king. „Ik moest plat", glimlacht de presentatrice en verslaggeefster. „Ik kon niet werken, niets. Precies tij dens de Olympische Spelen in Lille- hammer." De Graaff, die een jaar later Om roep Amersfoort zou verruilen voor Studio Sport, lag twee weken voor de televisie. „Van vroeg tot laat, op de bank bij mijn moeder bij wie ik even was gaan wonen en die me heerlijk verwende. Ik keek alles. Elke herha ling, elke samenvatting. Ik kon niet stoppen." Een kwarteeuw later is Dione de Graaff (48) hét gezicht van de NOS tijdens de Olympische Spelen, sa men met presentator Henry Schut (41). „Als klein jochie droom je ervan om profvoetballer te worden, of in elk geval profsporter. Als dat niet lukt en je gaat de journalistiek in, dan streef je daar ook het hoogste na. Het WK voetbal is mooi, maar daar zijn acht voetbalsteden. Hier zitten we op één plek, daar waar het gebeurt. In het brandpunt. Een magisch gevoel. Vergelijk het met een belangrijk Ik zal een paar medestanders moeten vinden die met mij opblijven schaatstoernooi in Thialf, waar je dan op het middenterrein zit met je pro gramma. Maar dan maal zoveel, want dit zijn de Olympische Spelen. Het hoogst haalbare." Dione de Graaff mag zich erva ringsdeskundige noemen: ze beleeft na Turijn (2006), Van- couver (2010) en Sotsji (2014) haar vierde Winter spelen. Pyeongchang wordt weer anders, zegt ze. Alleen al door het tijdsverschil: in Zuid-Korea is het acht uur later. Ze zit voor NOS Pyeong chang Live in een studio op de schaatsbaan en wordt bij toer beurt vergezeld door analytici An- nette Gerritsen, Rintje Ritsma, Mark Tuitert en Erben Wennemars. Maar ze komt ook live langs in het vroege avondprogramma Pyeongchang Van daag van Herman van der Zandt en Bart Veldkamp (18.00-18.50 uur). Dan wordt er geschakeld naar Dione in Zuid-Korea, waar het dan twee uur 's nachts is. „Ik zal een paar me destanders moeten vinden die met mij opblijven, sowieso de camera man. Toen ze me vroegen, zeiden ze wel: weet je het zeker? Opnemen kan ook, maar live is veel leuker." Schut sluit de olympische dag af met Wennemars vanuit de studio in Pyeongchang, waar ze medaillewin naars en andere sporters ontvangen. „In Rusland was het vier jaar geleden drie uur later. Daar kon live-tv nét. met Boer zoekt Vrouw. De makers van Veel Liefs Uit Holland hebben hun best gedaan om elk de tail te kopiëren. Zo houdt de Franse hunk zijn speeddate volgende week in een caravan. In derdaad, net als boer Herman een jaar geleden. Maar het wrange is: daardoor valt alleen maar meer op dat het Boer zoekt Vrouw niet is. Nico- lette van Dam is geen Yvon Jaspers. Een ge slaagde expat in Thailand is geen onbeholpen viskweker uit Zambia. En van dames die in hun videoboodschap 'je bent een goddelijk lekker ding' roepen, ga je als BzV-fan alleen maar harder verlangen naar drie schuchtere meisjes die, met de handen in de zakken van een krakend nieuwe overall, opgelaten in de melkput staan. Het is met tv net als in de liefde. Een surro gaat voldoet even, het draait uiteindelijk om die ene ware. Quote van de dag In de VS wordt natuurlijk ook heel veel middelmatige shit gemaakt donderdag 8 februari 2018 MUZIEK Zanger Elton John laat twee concerten schieten om bij het huwelijk van prins Harry en actrice Meghan Markle te kun nen zijn. Het gaat om twee optredens in Las Vegas. Het huwelijk is op 19 mei. MUZIEK Queen en zan ger Adam Lam- bert geven op 27 juni een con cert in Ahoy in Rotterdam. De kaartverkoop begint zaterdag. Lambert is de vervanger van wijlen Freddie Mercury, de voorman van Queen die in 1991 overleed. GO Dennis Jansen T Dione en Henry pre senteerden de Spelen ook vanuit Sotsji. FOTO MARCEL KRIJGER 44 —Dione de Graaff Dat was dan ook meteen het enige verschil —Acteur Maarten Heijmans op Radio 1. Hij probeerde door te breken in Holly wood, maar blijft gewoon in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20