TU Eindhoven schakelt over op Engels als voertaal 14 Badr Hari na celstraf en blessures weer klaar voor de ring Voor het eerst sinds zijn celstraf liet Badri Hari (33) zich gisteren weer zien in het openbaar, om ouderwets te praten over kickboksen. „Ik ben een broodvechter." Gemiddelde koopwoning weer duurder „Als Roger Federer met 36 jaar de Australian Open wint, kan ik ook nog wel even mee." Daar was hij weer. Badr Hari, afge traind, slank zelfs. Als in zijn meest explosieve jaren als kick bokser. Toen hij - en dan heb ben we het over een jaar of 8,9 geleden - met spectaculaire en razendsnelle bewegingen de kickbokswereld veroverde. Hij werd er zelfs Bekende Nederlan der mee. Daarna ging het goed mis. Badr mishandelde diverse men sen in het uitgaansleven. Be landde daardoor in een jaren lang en slopend gevecht met justitie en veranderde als kick bokser in een logge beuker. On danks zijn grote waffel stelden zijn schaarse optredens in de ring niet veel meer voor. De klappen die hij uitdeelde waren hard, maar zijn potjes eindigden nogal eens op een suffe manier. Zoals in 2013 in Kroatië, toen hij op het Ki-toernooi geblesseerd afhaakte. En eind 2016 natuur lijk, toen hij geblesseerd moest opgeven tegen Rico Verhoeven, inmiddels al jaren heerser in het zwaargewicht-kickboksen. Niet lang daarna moest Badr zeven maanden de gevangenis in. Strak bekkie Maar of het aan het bajeseten ligt of gewoon aan keihard trai nen, gisteren in een hotel bij Schiphol verscheen Badr super fit op de persconferentie over zijn comback in de ring. Veel lichter dan de afgelopen jaren. Strak bekkie. En bovendien zéér goedlachs en ronduit lief voor zijn komende opponent, Hesdy Gerges. Waar Badr in de regel onder uit gezakt over zijn tegenstan- ders zegt dat hij ze 'in elkaar gaat slaan', sprak hij met respect over Amsterdammer Gerges. „Als je niet goed voorbereid bent, kan je bij Hesdy zomaar tegen een neder laag aanlopen." De vraag of Gerges slechts een voorgerecht is voor het gevecht tegen Rico, vond Badr zelfs onbeschoft. „Het feit dat ik zo afgetraind ben, zegt wel dat ik hem serieus neem." Toch was het onvermijdelijk dat de vragen over een rematch tegen Rico bleven komen. Badr tem perde de verwachtingen. „Ieder een gaat er maar vanuit dat die wedstrijd er komt, alsof het al vaststaat. Dat is niet zo. De ge sprekken zijn gaande maar liggen nu zelfs een beetje stil. En of het dan om de wereldtitel gaat, weet ik überhaupt nog niet. Iedereen weet: ik ben een broodvechter. Kampioensgordels liggen alleen maar stof te vangen. Dus die inte resseren mij niet. Voor mij geldt: als er maar goed wordt betaald, komt het gevecht met Rico van zelf." Als je niet goed bent voorbereid, kan je bij Hesdy tegen een nederlaag aanlopen Precies dat betalen is nog een adder onder het gras, ook voor het gevecht met Gerges. Badr vecht tegen Gerges onder de vlag van kickboksorganisatie Glory. Maar hij zou ook bij een andere kick boksorganisatie, Enfusion, heb ben getekend. En die club eist nu een miljoen van hem, wegens 'contractbreuk'. „Dat gevecht te gen Gerges gaan wij niet verhin deren", zegt advocaat Walter van Steenbrugge van Enfusion. „Maar dan moet hij ons schade betalen, anders komt er nóg een gevecht: met ons, in de rechtbank." DEN HAAG De gemiddelde verkoopprijs van een koop woning in Nederland is vorig jaar gestegen tot ruim 263.000 euro. Net als in voorgaande jaren staan de duurste huizen in Bloemendaal. Daar kost een huis 776.000 euro. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS)en het Kadaster. De regionale verschillen worden groter. Een huis in Bloemendaal is 5,5 keer zo duur als in Delfzijl, waar ge middeld 140.000 euro aan een woning wordt uitgege ven. In voorgaande jaren stonden de goedkoopste hui zen ook in de provincie Gro ningen, namelijk in Pekela. In Groningen, Friesland en Limburg liggen de gemid delde prijzen onder de twee ton. Daar staat tegenover dat er vijf gemeenten zijn waar gemiddeld ruim een half mil joen euro wordt betaald. Ook de prijzen van huur woningen in de vrije sector blijven stijgen. De gemid delde huur bedroeg vorig jaar 1.020 euro, een stijging van 2,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van makelaarsvereni ging NVM en belangenbehar tiger van vastgoedmanagers VGM. In de grote steden lig gen die prijzen nog hoger. Amsterdam spant de kroon met een gemiddelde huur van 18,42 euro per vierkante meter, 10 procent meer dan een jaar eerder. Op heel het terrein van de Techni sche Universiteit in Eindhoven is vanaf 1 januari 2020 het Engels offi cieel de voertaal. Alle opleidingen, op één na, zijn nu al in het Engels. Maar vanaf 2020 wordt ook buiten de collegezalen Engels gesproken en geschreven. Met dat nieuwe taal beleid wil de TU/e voorkomen dat buitenlanders zich op de campus buitengesloten voelen. De radicale keuze voor het Engels moet ook de positie van studenten later op de ar beidsmarkt verbeteren. „30 procent van onze weten schappelijke staf en 60 procent van onze onderzoekers komt uit het buitenland. Bij de studenten ligt dat op 15 procent. En we verwach ten een verdere groei de komende jaren. Om voor iedereen toeganke lijk te zijn en niemand uit te slui ten, moeten we elkaar in ieder geval kunnen verstaan. Dat vraagt om een gemeenschappelijke taal", zegt Jo van Ham, vicevoorzitter van het college van bestuur. Het nieuwe taalbeleid gaat uit van het principe 'Engels als het moet, Nederlands als het kan'. „Als je alleen met Nederlanders bent, ga je natuurlijk geen Engels spreken. Maar alle schriftelijke communica tie is vanaf 2020 in het Engels." De Universiteitsraad staat volle dig achter de plannen. Wel plaatst de U-raad vraagtekens bij de snel heid waarmee het taalbeleid wordt ingevoerd. Ook waarschuwt de U- raad voor de hoge kosten van de in voering en de verhoogde werkdruk voor personeel dat 'bijspijkercur sussen' moet gaan volgen. Mager zesje Geen onterechte zorg, want vorig jaar bleek dat studenten van de TU/e in de jaarlijkse Keuzegids het onderwijspersoneel slechts een mager zesje gaven voor hun Engels. Van Ham: „Wij moeten werken aan de eisen die we stellen aan de do centen. Dat niveau van Engels moet zo goed zijn dat het onderwijs er niet onder lijdt." W De radicale keuze voor het Engels moet ook de positie van de student verbeteren Ook niet-wetenschappelijke me dewerkers worden straks getest en moeten indien nodig naar een cur sus om het niveau Engels te halen dat past bij hun functie. „Er wordt geïnventariseerd welk niveau En gels per functiecategorie nodig is. Voor iemand die in catering werkt is dat natuurlijk anders dan voor een docent, maar ook die zal zijn klanten in het Engels te woord moeten staan", stelt Van Ham. „Voor nieuw personeel worden de eisen voor Engelse taalvaardigheid bij werving en selectie expliciet ge steld. Voor studenten wordt een traject opgezet gericht op de taal vaardigheid, zowel Engels als Ne derlands. Daarbij wordt de taalvaar digheid getoetst en indien nodig bijscholing en oefening aangebo den." Ook de universiteit van Maas tricht heeft Engels nu als voertaal en Wageningen is omgeschakeld naar het Engels in bestuur. Twente is net als Eindhoven bezig met de overschakeling naar Engels. donderdag 8 februari 2018 GO 'Ik ben een broodvechter en kan nog wel even mee' Victor Schildkamp Amsterdam Badr Hari: goedlachs en afgetraind, foto anp —Badr Hari over zijn tegenstander Kickbokser Badr Hari is terug in de schijnwerpers. Bekijk de video op onze site duizend euro kost een gemiddelde koopwoning in Bloemendaal. Met ingang van 2020 is het En gels officieel de voertaal aan de Technische Universiteit Eindho ven. Volgens het College van Be stuur past dat bij de TU/e- gemeenschap en ingenieurs. Hanneke van den Nieuwenhof Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14