GROND 'Prostitutiekiller' is soms compleet de weg kwijt 13 Verkoop bij inschrijving www.verkoopbblbezit.nl Veldjesgraaf Korlaar H8Wa%N BEEK TAIWAN SCHEVE TOREN De raadsvrouw meent dat zo van een eerlijk proces geen sprake kan zijn: haar cliënt is volgens haar te ver heen om te beseffen waar hij van wordt verdacht. De rechtbank wees het verzoek af. Een dna-verwantschapson- derzoek zette het coldcaseteam van de politie na ruim 25 jaar dan toch op het spoor van de ver dachte van een serie prostitutie- moorden in Rotterdam die in de jaren 90 van de vorige eeuw wer den gepleegd. Schiedammer Al- bert B. (59) werd afgelopen april gearresteerd en is al meerdere malen voor de rechtbank ver schenen. Albert B. wordt door justitie inmiddels 'slechts' nog verdacht van de moord op twee Rotter damse vrouwen. „Ik vraag me af in hoeverre mijn cliënt de strek king van de vervolging kan vol gen", zei Terpstra tijdens de pro- formazitting van de rechtbank. „We vragen ons af of het über haupt wel tot hem doordringt waar hij van verdacht wordt." Twee zaken Rechter Jacco Janssen stelde dat er geen aanwijzingen zijn die erop duiden dat Albert B. 'geen snars begrijpt' van de vervolging. „Uit rapporten van gedragsdes kundigen blijkt dat de verdachte begrijpt waar het om draait." Albert B. kan wegens gebrek aan bewijs volgens justitie echter i Volgens Albert B. was door een complot zijn sperma op de lichamen beland nog voor maar twee zaken worden vervolgd. Op drie van de vijf vrou wen die destijds in Rotterdam op bijna identieke wijze werden ver moord, zijn geen sporen van B. ge vonden. Onderzoek heeft uitgewe zen dat de spermasporen die des tijds op de slachtoffers Berendina Stijger (1990) en Francis Hofland (1991) werden aangetroffen, in elk geval van de Schiedammer afkom stig zijn. Naar de aanklager eerder bekendmaakte, was Berendina Stij ger geen prostituee, maar een dak loze vrouw. Waar de Schiedammer in voor gaande zittingen een zeer verwarde indruk maakte en soms zelfs dreigde in te dommelen, leek de rechter gisteren zo nu en dan 'con tact' met hem te krijgen. Maar na een helder moment was het weer of de man compleet de weg kwijt was. Dan klaagde hij over het feit dat de naalden waarmee hij lappen stof aan elkaar rijgt om die als kleding stukken te dragen, zijn afgepakt. Gebruikte condooms Dat de Schiedammer destijds op verschillende plekken prostituees oppikte voor seks in een hotel of de buitenlucht, bekende hij openhar tig. Maar dat zijn sperma op de stof felijke overschotten was aangetrof fen, moet onmogelijk zijn. „Dat kan niet", reageerde hij gisteren bijna boos. Het moet volgens Albert B. een complot zijn geweest waarbij door anderen met zijn gebruikte condooms moet zijn gerommeld. donderdag 8 februari 2018 GO Vier grote kranen moeten ervoor zor gen dat een flat in de Taiwanese kust stad Hualien niet omvalt. Sinds gister nacht een grote aardbeving plaats vond in het gebied (6.4 op de schaal van Richter), staat de toren gevaarlijk scheef. De onderste verdiepingen van het gebouw werden verpletterd. Volgens persbureau AFP zijn er tot nog toe zes overledenen gebor gen. 200 mensen zijn gewond geraakt en er wordt nog naar tientallen be woners gezocht. Het complex her bergt appartemen ten, winkels, een hotel en een restau rant. FOTO AFP Het Bureau Beheer Landbouwgronden (BBL) verkoopt via inschrijving ca. 300 percelen. Deze percelen met alle relevante informatie en de inschrijfprocedure kunt u vinden op Sluitingsdatum inschrijving: 16 maart 2018 om 17.00 uur Groenveld en van Houdt Binnenlandse Baan 136 2991 CA Barendrecht Postbus7, 2990AA Barendrecht telefoon (0180) 612 399 E-Mail info@groenhoudt.nl Woudenberg: Stationsweg West32 3931 ES Woudenberg telefoon (033) 285 99 99 Scherpenzeel: Dorpstraat 168 3925KG Scherpenzeel telefoon (033) 277 99 99 e-mail woudenberg@vknotaris.nl Soestdijkseweg267 3721 AE Bilthoven telefoon (030) 229 08 11 e-mail info@houwingvanbeek.nl www.houwingvanbeek.nl DIJKSTRA JANSEN BERGMAN Lilienthalplein 3 9501 XP Stadskanaal Postbus99 9500AB Stadskanaal telefoon (0599) 612 016 e-mail info@djbnotarissen.nl www.djbnotarissen.nl Schiedammer Albert B., ver dacht van een serie prostitu- tiemoorden in de jaren 90 van de vorige eeuw, is geestelijk zo ver heen dat de vervolging van de man moet worden stopgezet. Dat vindt zijn advo caat, Hilde Terpstra. Sander Sonnemans Rotterdam Albert B. had af en toe een helder moment, ill. aloysoosterwijk/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13