Paraderen met tanks? Wij zien liever veteranen De nieuwe ford EcoSport vanaf OCC 10 Go Further donderdag 8 februari 2018 plan lijkt in Nederland weinig animo te zijn voor navolging. Afgezien van het feit dat het lastig wordt te parade ren met tanks die we nauwelijks nog hebben - achttien van Duitsland ge- leasede tanks zijn er nog - past het pa raderen met kanonnen niet zo in onze volksaard. „Wij hebben een Vetera- nendag die draait om de mensen, niet om het materieel. Zo tonen we onze dankbaarheid voor hun werk", zegt een woordvoerster van het Veteranen- instituut in Doorn. Imago Jean Debie, voorzitter van de Vakbond voor Defensiepersoneel weet ook niet of wij zouden zitten te wachten op een militaire stoet. „Het imago van onze militairen is goed. De acceptatie van de krijgsmacht ligt ergens rond 75 procent. Veel hoger dan in het verle den. De waardering voor de militaire missie is ook meestal ruim voldoende. Eenheden die terugkomen van uit zending krijgen hier een medaille voor hun inzet in de steden en dorpen waar ze gelegerd zijn. Als bijvoorbeeld het 42 Bataljon Limburgse Jagers op uitzending is geweest en er is een me- van het Veteraneninstituut uit 2017. Defensiespecialist Ko Colijn kan Trumps paradeplan zelfs niet serieus nemen. „De wapens waarmee Ame rika indruk zal maken, zullen ze niet laten zien. Dat zijn juist de onzicht bare wapens, van cyber- tot de nucle aire wapens. Alles wat daar tussen zit is aardig, maar zal weinig indruk ma ken. Trump is kennelijk vreselijk on der de indruk geraakt van die Franse parade, vooral door de paarden. Net als met de rode knop van Kim wil hij waarschijnlijk tegen Macron zeggen: ik heb meer paarden dan Frankrijk." De nationale parade daille-uitreiking in het openbaar, dan in Parijs die Trump in- wordt dat zeer geapprecieerd door de spireerde. fotoafp burgers." Trump wil zeggen: ik heb meer paarden Defensiespecialist Ko Colijn Open dagen Op Veteranendag lopen bovendien veteranen én actief dienende militai ren in de optocht mee. Daarnaast kent Nederland de 'open dagen' waar men sen kunnen kijken wat onze militai ren doen. Die dagen zijn erg populair. Kortom, Nederland heeft zijn eigen manier om zijn militairen te eren en twee derde van de veteranen vindt dat ook prima zo, aldus een onderzoek Donald Trump droomt van een grootse militaire parade. In Neder land lijkt daar minder behoefte aan. Wij marcheren wel op Vetera nendag. Bob van Huët Doorn Tanks op Pennsylvania Avenue. Mis schien al dit jaar in Washington, al is niet iedereen daar even enthousiast over het idee. Het zou een verkeerd signaal afgeven aan de wereld en het zou bovendien een vermogen kosten al dat materieel naar de hoofdstad te verplaatsen, aldus critici. Maar de president heet geïnspireerd door zijn bezoek aan Frankrijk, waar hij op 14 juli de nationale parade bij woonde. „Ik wil ook zo'n een parade", zou Trump zijn generaals en de mi nister van Defensie hebben laten we ten. Witte Huis-woordvoerder Sarah Sanders legde uit dat president Trump zo steun wilde geven aan de Ameri kaanse militairen 'die elke dag hun le ven in gevaar brengen om ons land te beschermen'. Terwijl Amerika bekvecht om het Je krijgt veel meer te zien ais je eropuit gaat met de nieuwe EcoSport. Want met z'n dynamische rijstijl, verfijnde interieur en prijswinnende EcoBoost-benzinemotor kom je overal. Zo kun je ook nog eens échte sterren gaan zien. Ga naar ford.nl en stel je eigen EcoSport samen. Inclusief 1.000,- Upgrade Bonus. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 17,2 - 24,4; liter/100 km: 4,1 - 5,8; C02g/km: 107 -134.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10