van overleden vader gestolen NYNKE DE JONG Urn met de as D66: strengere eisen voor particuliere school 6 Geen getwijfel: naar de Eifel! 4- of 6- of 8-daagse Duitsland Exclusieve Lezersreis Column @Nynke De scholen, die formeel aan de leerplichtwet voldoen, hoeven tal van eisen niet na te leven. Terwijl er juist veel kinderen zitten die in gewone klassen zijn uitgevallen, omdat ze niet de zorg kregen die ze nodig hebben. Dat blijkt uit on derzoek van KRO/NCRV-pro- gramma De Monitor. De Onderwijsinspectie beoor deelt de particuliere scholen met een voldoende, maar de regels zijn veel milder dan in het reguliere onderwijs. Ter illustratie: ze hoe ven zich niet te houden aan het verplichte aantal lesuren per jaar en er hoeven niet enkel bevoegde docenten voor de klas te staan. Het toezicht op de kwaliteit van het onderwijs is te marginaal, zegt D66-Kamerlid Paul van Meenen. Inspecteurs hebben niet genoeg bevoegdheden. De regeringspartij roept minister Slob op de regels voor particulier en regulier onder wijs gelijk te trekken. „Het risico bestaat dat de kinderen iets te kortkomen, omdat de kwaliteit niet goed genoeg is." Het is maandagochtend vroeg als de 23-jarige Emile Houessou naar de berging van zijn woning in Rotterdam Zuid loopt om zijn fiets te pakken. Hij is beroepsmi litair en vertrekt vroeg van huis om naar zijn werk te gaan. Hij ziet gelijk dat er iets mis is. Het slot is geforceerd en er ontbreken spul len. Twee oude laptops zijn ver dwenen en er is in dozen gerom meld. „Ik hecht niet zoveel waarde aan materiële dingen dus dat vond ik niet eens zo erg." Maar dan valt zijn oog op de plek waar de urn met de as van zijn vader stond. „De urn zat in een soort papieren zak en ik zag dat de zak leeg was. Ik kon het niet geloven en dacht nog dat de urn misschien omgestoten was. Toen ik besefte dat hij echt weg was, zakte ik in elkaar. Ik kan niet om schrijven wat er toen door me heen ging." De urn stond in de berging, om dat Houessou bezig is met een verhuizing en zijn appartement nog niet is ingericht. „Mensen denken misschien: waarom zet ie mand de as van zijn vader in zijn berging, maar in mijn huis staan bijna geen meubels. Ik had nooit verwacht dat dit zou gebeuren." Zijn vader kwam uit Ivoorkust en Houessou zou naar zijn vaders geboorteland afreizen om daar zijn as uit te strooien, samen met zijn 8-jarige broertje die daar woont. Zijn vader overleed in 2015 op 52-jarige leeftijd aan een long- embolie. „Ik heb hem jaren niet gezien, omdat hij in het buiten land woonde. Ons contact was net hersteld. Juist daarom vind ik dit zo vreselijk." Vuilnisbak Met het idee dat de urn misschien wel in een vuilnisbak is terechtge komen, kan hij niet leven. „Ik hoop heel erg dat als de daders dit lezen, ze op een of andere manier zorgen dat de urn weer bij me te rugkomt. Ik hoop niet dat ze de as zomaar weggooien, als ze merken dat ze er niks aan hebben. Je kan je toch niet bedenken dat je vader bij het oud vuil wordt gezet? „Mijn vader offerde zich altijd voor mij op. Hij was een heel vre delievend persoon. Ik wil hem trots maken en hem terugbrengen naar zijn geboorteland. Het voelt alsof ik hem beschaam doordat ik de urn in mijn berging had staan. Ik snap niet hoe dit heeft kunnen gebeuren." pharosreizen Paul Simon stopt met optre den. Hij is 77. Zijn stem doet het nog, zijn band is nog altijd fijn en hecht. Alleen breekt het altijd on tour zijn hem een beetje op. Hij wil meer tijd voor zijn familie. Nou, oké, na 50 jaar spelen mag dat ook wel. tWat ik leerde? Datje jezelf best eens in het diepe mag gooien Ik vind het een bitterzoet afscheid van Paul. Om dat ik zelden iemand heb zien optreden die zoveel lol in het spe len heeft. Die zo gre tig leert van anderen. Op de website van de VPRO staat nog altijd de documentaire over zijn klassieke album Graceland. Een aanra der voor iedereen die wel wat inspiratie kan gebruiken. Simon vertelt dat hij in 1985 nogal in de rats zat. Zijn laatste album was geflopt, zijn tweede hu welijk - met actrice Car- rie Fisher-was ge strand. Een vriend gaf verzetten, maar ik kan me ook la ten meevoeren. En dan merk ik vanzelf wel welke kant het op gaat. Hij zag zichzelf niet langer als ka pitein van het schip, maar als pas sagier. Het leverde een album op waar over hij zelf zou zeggen dat het het beste is dat hij ooit heeft gemaakt. De gearriveerde Amerikaan leerde op een totaal nieuwe manier mu ziek maken. Wat ik daarvan leerde? Dat je je zelf best eens in het diepe mag gooien. Ook al heb je geen idee hoe je vanaf daar verder zult zwemmen. Uit dat soort impulsen komen soms de mooiste dingen voort. In juli komt hij nog één keer in Nederland optreden. Als je geïn spireerd wilt worden, weet je wat je te doen staat. hem een cassettebandje met Ac cordeon Jive Hits. Hij draaide het veel in zijn auto, en vroeg zijn pla tenmaatschappij waar het van daan kwam. Uit Zuid-Afrika. En dus wilde Paul Simon een album maken in Zuid-Afrika. Met Afri kaanse muzikanten. Een witte zanger met zwarte muzikanten in een door Apartheid verscheurd Nou, veel succes. En het was ook puzzelen, in het begin. Er waren jamsessies, stampvolle opnamestudio's vol muzi kanten die muzikale lol maakten. Maar om daar een album van te maken, dat was nog niet zo makke lijk. Tot Paul dacht: dit is geen probleem, dit is een avon tuur. En ik kan me ertegen Vanaf Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 7 februari 2018 Vertrek: 7 februari t/m 21 december prachtig wandelgebied in nationaal park bezoek vakwerkstadje Monschau halfpension Prijzen Meer informatie: Ga voor Geen getwijfel: naar de Eifel! naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl810 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 19035 Regeringspartij D66 wil paal en perk stellen aan de milde eisen voor particuliere scholen. Ellen van Gaaien Den Haag Emile Houessou zakte van ver driet in elkaar toen hij zag dat er bij hem was ingebroken. Die ven namen niet alleen laptops en wat niet noemenswaardige spullen mee. De urn met daarin de as van zijn overleden vader was ook verdwenen. Salwa van der Gaag Rotterdam Emile Houessou hoopt dat de inbrekers de urn met de as terug brengen, als ze merken dat ze er niets aan hebben, foto jan de groen Hoe lang is het rijden naar een heerlijke vakantie? Nog geen drie uur! De Eifel is in elk jaargetijde prachtig, zeker in de winter en het voorjaar. lx welkomstdrankje 10% korting op een massage in het hotel (vooraf melden) gebruik wifi in openbare ruimtes informatie over de regio gratis parkeren bij het hotel (naar beschikbaarheid) Data 4d. 6d. 8 d. 07/02-21/12 €109 €199 €279 le kind t/m 11 jaar is gratis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Geniet van de bossen in Nationaal Park De Eifel. Dit is een van Duitslands mooiste en meest romantische natuurgebieden. Zodra je je hotel uitloopt, kun je al prachtig wandelen. Liever fietsen? Ook dan zit je hier goed. Bovendien rijd je met de auto in een half uurtje naar sprookjesachtige vakwerkplaatsjes, zoals Monschau en Bad Münstereifel. Je verblijft in Hotel Klostermühle, een voormalige watermolen. Het hotel ligt in Heimbach, een 'luftkurort' midden in Nationaal Park De Eifel. Vele wandelroutes doorkruisen het Nationale Park de Eifel. Ook zijn er vele fietsroutes te vinden. Inbegrepen 3, 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6