Bomen komen terug als vergadertafel Molen Kortgene uitgerust met webcams I 6 Reimerswaal maakt eind deze maand keuze Mark Faasse weer aan het roer bij BEN In de eerste twee vergaderingen la gen nog drie scenario's op tafel: al les bij het oude laten, betalen per le diging of minder vaak restafval op halen. Uit een enquête die massaal was ingevuld, bleek dat de eerste optie het meeste steun genoot on der de bevolking. Het college van B&W vindt dit bij nader inzien toch geen geschikte optie. Dit om dat het nauwelijks leidt tot het te rugdringen van afval en ook geen kostenbesparing oplevert voor de burgers. Leefbaar Reimerswaal en Chris tenunie zijn het daar absoluut niet mee eens. „We vragen mensen om hun mening, krijgen een mening en leggen die naast ons neer. Dat is niet netjes ten opzichte van de bur ger", zei Huib Bouwman (CU). Ma- scha Boone (LR) noemde het 'stui tend' dat het college deze optie wil uitsluiten. Haar fractie voelt niets voor het Kapelse systeem. „Wij hebben daar een korte mondelinge enquête gehouden en gehoord dat mensen allerlei manieren zoeken om afval te lozen, waaronder in onze milieustraat." Wij hebben gehoord dat mensen allerlei manieren zoeken om afval te lozen, waaronder in onze milieustraat SGP en PvdA voelen, net als het college van B&W, het meest voor het Kapelse systeem. Voor de SGP gaf de service de doorslag, zei Art- win Otte. „Diftar biedt de moge lijkheid om af en toe toch nog eens extra afval aan te bieden. Bijko mend voordeel is dat weescontai ners afgeschaft worden." Deze 'ille gale' containers, maken naar schat ting zo'n tien procent van alle afVal- bakken uit. De SGP wil wel onder zocht hebben of er een extra contai ner kan komen voor plastic afval. Voor de PvdA was een ander prin cipe leidend voor de keuze „Wij vinden dat de vervuiler moet beta len", zei Kees Verburg. CDA en WD opteerden voor op tie 3. Net als in Tholen moet wat hen betreft het restafval voortaan maar eens in de drie weken worden opgehaald. Wethouder Jaap Sinke is hier geen warm voorstander van. Hij wees ook op de enquête, waarin 46 procent van de burgers deze op tie een slecht idee noemde. Een duidelijke meerderheid was er ech ter nog niet, omdat zowel Carla Hoogerland (CDA) als Hans Rottier (SGP) een ander standpunt inna men dan de rest van hun fractie. Eind deze maand komt het afval beleid voor de vierde en voorlopig laatste keer aan de orde en moet de gemeenteraad een definitieve keuze maken. Zo komt er een vergadertafel van 'Krammerhout' in het nieuwe ser vicegebouw. Het pand is bedoeld voor werknemers van het toekom stige windmolenpark, maar er kunnen ook bezoekers worden ontvangen. De buitenkant van het door Marco Bouwman ontworpen gebouw is zo goed als klaar. Het is de bedoeling dat het in juni wordt geopend. Het pand is uiteraard energieneutraal, onder meer door goede isolatie. De bouwmaterialen zijn geselecteerd op duurzaam heid. Windpark Krammer, bij de Krammersluizen, is een initiatief van Zeeuwind en Deltawind. De 34 windmolens worden op dit moment gebouwd. Het is de be doeling dat het park in 2019 opera tioneel is. De turbines hebben sa men een vermogen van 102 mega watt, genoeg om 100.000 huishou dens van stroom te voorzien. In de praktijk gaat 95 procent van de op gewekte stroom straks echter naar een consortium van vier multina tionals zonder tussenkomst van een energiemaatschappij: Google, AkzoNobel, DSM en Philips. WISSENKERKE Mark Faasse is bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart opnieuw lijsttrekker van Be trokken Noord-Beveland (BEN). De huidige fractievoorzitter (en Provinciale Statenlid) wordt ge volgd door voormalig NBB-raadslid Chris van der Kraan uit Kats en Sas- kia Vahlenkamp uit Kortgene. Zit tend raadslid Peter de Neef staat op plek zes. BEN deed vier jaar geleden voor het eerst mee aan de gemeente raadsverkiezingen en werd toen in één klap de grootste partij op Noord-Beveland. Toch kwam de partij in de oppo sitie terecht doordat andere par tijen elkaar opzochten voor samen werking. De webcam komt er op initiatief van Stichting Molen de Koren bloem. „Zie het als een extra service voor met name toeristen", zegt voorzitter Wouter Kalkman. „Zelf kijk ik ook via webcams wat voor weer het op mijn vakantiebestem ming is. Een handig informatie punt op afstand." Als het aan Kalkman ligt, komt ook in de molen een webcam te hangen. Via een beeldscherm be neden kunnen bezoekers dan het binnenwerk van de molen zien als hij draait. Kalkman plaatste onlangs een oproep in het 'gele krantje' om iemand te vinden die de webcams wil installeren. Een man uit Kats heeft aangegeven dat te zien zitten. Kalkman hoopt dat de webcams bijdragen aan het versterken van de positie van de molen. „Het kost heel veel geld om de molen draaiend te houden", legt hij uit. „Dat krijgen we met de vrijwilligers, inwoners en subsidies niet bij elkaar. Met ini tiatieven als het pannenkoekenont- bijt tijdens de Havenfeesten probe ren we extra inkomsten te vergaren. En wie weet draagt de webcam daar ook aan bij." De webcam is straks te volgen via molenkortgene.nl. IN DE REGIO Ethiopië Inloopochtend MIJN DORP, MIJN STAD Marjon van Iwaarden woensdag 7 februari 2018 BE Raad is verdeeld over afvalbeleid Het lijkt er voorzichtig op dat in woners van Reimerswaal, net als buurgemeente Kapelle, gaan be talen per lediging van de restaf- valcontainer. Bij de derde verga dering die de gemeenteraad aan het afvalbeleid heeft besteed, spraken de meeste raadsleden zich uit voor het 'diftar'-sys- teem. Een meerderheid tekende zich echter nog niet af. Joeri Wisse Kruiningen -Mascha Boone, LR Voor de komst van Windpark Krammer bij Bruinisse moesten bomen worden gekapt, maar een deel ervan komt ook weer terug. Als meubel. Rob Paardekam Bruinisse Schijnt de zon in Kortgene of re gent het pijpenstelen? Op molen De Korenbloem in Kortgene komt een webcam te hangen, zodat toeristen op afstand kun nen zien wat voor weer het is. Ellen Jobse Kortgene THOLEN Vrijzinnigen Neder land afdeling Tho len verzorgt van ochtend een bijeen komst over Ethio pië. Peter en Adrie Helleman vertellen over het Afrikaanse land. De bijeen komst aan de Ou- delandsestraat 11 begint om 10.00 uur. De toegang is gratis. KAPELLE- BIEZELINGE De Christelijke Ge reformeerde Kerk Biezelinge houdt morgen de inloop- ochtend 'Trefpunt' voor bewoners van Kapelle en Bieze linge. De inloopoch tend is bedoeld om elkaar als inwoners van Kapelle en Bie zelinge beter te leren kennen onder het genot van een bakje koffie of thee. De (gratis) inloop ochtend aan de Biezelingseweg 6 in Biezelinge is van 10.00 tot 11.30 uur en voor iedereen toegankelijk. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Wekelijks Digitaal Café; Wijkcentrum de Spinne, 14.00-15.30 uur: Voorlichtings bijeenkomst Bon- denberaad Groot Goes 'Van analoog naar digitaal'; Kattendijksedijk 23, 15.00-16.30 uur: Jeugdactiviteit 'Zet hem op!', over op gezette dieren; Sportzaal de Spinne, vanaf 15.30 uur: Zaalvoetbal voor jongeren; Theater de Mythe, 20.00 uur: Voorstel ling Simon Gar- funkel Tribute Band HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Expositie Carla Wintraaken en Wil Houtermans 'Ab- stracten en Naak ten' 'S-HEER ARENDS- KERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Gratis proefles theatertrai ning door Marja de Kan KAPELLE KAPELLE Marjon van Iwaarden (foto) en haar band treden zaterdag op in Kapelle. De band bestaat uit JP Moens, Walter Calbo, Rob de Win ter, Bas Matthijsse en Edwin van Vlier den. Tijdens het op treden zingt Van Iwaarden een aantal liedjes die Rob de Winter heeft ge schreven. Belang stellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in De Vroone in Ka pelle. Kaarten kos ten 12,50, te bestel len via www.kapelle- cultureel.nl. De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband THOLEN Oudelande straat 11,10.00 uur: Lezing Peter en Adrie Hel leman over Ethiopië YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Bijbelle zing. OUWERKERK Leerlingen van de Theo Thijssenschool uit Zierikzee kregen gisteren uitleg bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Het was de eerste school die gebruik maakte van een gratis bus die nog het hele jaar scholieren naar het museum zal brengen. Dat is een initiatief van de Rabobank. Tientallen basisscholen uit heel de provincie hebben zich al aangemeld. In het museum doorlopen de kinderen een edu catief programma, dat ook aandacht schenkt aan heden daagse en toekomstige ontwikkelingen in relatie tot de kli maatverandering en zeespiegelstijging, foto dirk jan gjeltema SCHOOLBUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53