Winkeliers in Zierikzee hebben dit jaar 60 mille te besteden 'fm Zeven nieuwe modelspoorbanen in Zeelandhallen 7 In Goes treden modelbouwers naar buiten met al het moois dat ze maken. „Het is zo zonde als alleen tante Bep het te zien krijgt." Twee dagen per jaar ver anderen de Zeeland hallen in Goes in een walhalla voor model bouwers. Eind deze maand is het weer zover. Plastic is dit jaar het centrale thema van de populaire Modelbouwshow. „Want dat is weer hartstikke po pulair", zegt organisator Jan van 't Veen. Het valt volgens hem niet mee om elk jaar een vorm van model bouw te bedenken die net wat meer aandacht krijgt dan an ders. „In feite hebben we nu alles wel een keer gedaan." De Goese- naar heeft daarom besloten de plastic modelbouw nog eens extra voor het voetlicht te brengen. „Dat zit in de lift", weet hij. „Heel veel mensen gaan weer aan de slag met bouwpakketjes. Je ziet ze soms zelfs liggen bij de Aldi of de Lidl." Natuurlijk zijn alle andere vor men van modelbouw op zaterdag 24 en zondag 25 februari ook weer vertegenwoordigd op de grootste modelbouwshow van de Benelux. Modelspoorbanen, bo ten, auto's, vliegtuigen... te veel om op te noemen. De Oosterschelde- hal staat weer helemaal in het te ken van Lego. De beurs trekt gemiddeld 10.000 bezoekers, al was er vorig jaar een kleine dip. Veel zat tegen. Op de zaterdag was het mistig en door een ongeluk op het spoor reden er geen treinen. „Bovendien hebben we de naweeën van het jaar ervoor gevoeld", zegt Van 't Veen. Toen moest de Modelbouwshow nood gedwongen deels in tenten wor den gehouden, omdat er vluchte lingen werden opgevangen in de Zeelandhallen. „Dat is niet bij alle bezoekers goed gevallen", zegt de organisator. „Met name het Lego festijn moest het met veel minder ruimte doen. Ik heb het idee dat daardoor vorig jaar mensen zijn weggebleven, ondanks dat toen al les weer normaal was." Van 't Veen vindt het belangrijk om te blijven vernieuwen. En dat lukt, ondanks dat de beurs aan zijn 26ste editie toe is. Zo zijn er zeven nieuwe modelspoorbanen, is er voor het eerst een miniatuur die rentuin en wordt het circus een stuk groter. Uit Vlaanderen komt Luc Vercammen met een auto die helemaal van hout is gemaakt. De pendelbus die rijdt tussen het sta tion en de Zeelandhallen is dit jaar een hele speciale: een oldtimerbus van de RTM. „Een ritje met die bus is al een belevenis op zich", zegt de organisator. Er zijn ook weer veel Zeeuwse deelnemers. Zo komt Ad Vink uit Wemeldinge voor de vijfde keer met zijn dertien meter lang mo delspoortraject Hilversum- Utrecht. Hij wil onder meer laten De treintjes laten rijden is in feite maar een beperkt onderdeel zien hoe gevarieerd modelbouw is. „De treintjes laten rijden is in feite maar een beperkt onderdeel. Je bent met van alles bezig. Elek tronica, schilderen, houtbewer king..." Ook de club 'Gouden Handjes Zeeland' is weer van de partij. Deze is vijfjaar geleden opgericht door Martin van den Barselaar, die vindt dat mensen meer naar bui ten moeten treden met al het moois dat ze maken. „Nu ziet vaak alleen tante Bep het op een ver jaardag. Dat is zo zonde." De club, die in Kerkwerve zelfs een eigen modelbouwmuseum heeft, laat dit jaar op de Modelbouwshow onder meer hijskranen, kartonnen vlieg tuigen en een schip zien. www.modelbouwshow.nl Het activeitenplan van de Bedrijfs investeringszone (BIZ) en de bijho rende begroting zijn gisteren goed gekeurd door het gemeentebestuur, dat daarop het eerste deel van de uitkering overmaakte. Uit de OZB-heffingen krijgt de BIZ dit jaar 40.000 euro. De ge meente doet daar nog 25.000 euro subsidie bij. Wel moet er nog 5.000 euro worden terugbetaald. Dat is de aflossing van een lening van 25.000 euro door de gemeente in 2016. Zierikzeese dagen Van deze inkomsten van 60.000 be steden de winkeliers ongeveer de helft aan activiteiten en evenemen ten. Er zijn deze zomer zeven 'Zie rikzeese dagen' met toeristenmark- ten. Ze staan gepland op 10,17,24 en 31 juli en op 7,14 en 21 augustus. Op alle feestdagen, van Pasen tot Kerst mis, is er ook wat te doen in de stad. De winkeliers willen een grote kerstboom op het Havenplein Veilig Ondernemen Voor aankleding van de binnenstad is vijfduizend euro uitgetrokken. De winkeliers zijn in december van plan een grote kerstboom op het Havenplein te plaatsen. Tien mille is gereserveerd voor promotie. Sa men met winkeliersvereniging InZzee wordt geprobeerd het Keur merk Veilig Ondernemen te beha len. Op termijn wil de BIZ een goed wifinetwerk voor het winkelge bied. Voor aanleg en onderhoud daarvan is hulp van de gemeente nodig. De installatiekosten bedra gen 35.000 euro. Voor een goed wifinetwerk in het winkelgebied is hulp van de gemeente nodig woensdag 7 februari 2018 SD Modelbouwshow blijft vernieuwen Rob Paardekam - Ad Vink, modelbouwer Organisator Jan van 't Veen. archieffoto willem mieras De BIZ Zierikzee, waar alle on dernemers in de binnenstad aan mee betalen, geeft dit jaar zes tig mille uit. De helft gaat naar evenementen. Ton van den Nouweland Zierikzee Luc Vercammen laat zijn auto zien die geheel van hout is gemaakt, foto modelbouwshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51