Gekapte bomen komen terug als vergadertafel 6 Bewoners Mitt Hem zijn kapotte CV's zat I Molen wordt uitgerust met webcams Frank (65) en Henny (79) Vanacker zijn het zat. Al twee jaar zitten ze regelmatig zonder verwarming of zonder warm water in hun appar tement in Mitt Hem, het Zierik- zeese wooncomplex voor mensen met dementie of hersenletsel. „De CV-ketel begint te klap peren", vertelt Henny. „Eerst zacht, dan harder en dan slaat hij af. Huis baas Zeeuwland laat 'm telkens op lappen, maar het wordt alleen maar erger. Een paar maanden geleden hoorden we een enorme klap en toen spoot er water en kalk uit. Dat was vorige week ook zo en maan dag weer. Dan moet Frank heel snel de hoofdkraan dichtdraaien, anders loopt het hier onder." „De kalk ver stopt de buis", vermoedt Frank „En daar staat acht bar druk op. Het is al een paar keer gebeurd dat 's nachts of in het weekend het hele huis blank stond." Henny: „Ik slaap er slecht van en we kunnen niet zon der angst de deur uit. Ik had laatst een blaasontsteking van de kou. Een warm bad helpt, zei de dokter. Maar dan moet je wel warm water hebben, hè." Van de monteur kreeg het echtpaar een tekeningetje met uitleg hoe te douchen zonder dat dit een zondvloed veroorzaakt. Het stel kent tenminste vijf an dere bewoners die ook problemen Dementerenden zitten ook in de kou, maar die klagen niet hebben met de ketel. Henny: „Daar zijn mensen bij die dement zijn en dus niet kunnen klagen." De Van- ackers doen dat wel: bij Zeeuwland, bij installateur Wolter Dros en bij Allévo die het complex beheert. Frank: „We klagen al twee jaar en ze doen gewoon niks. Veel beloven en niks geven doet de zottekes in vreugde leven, zeggen ze in België." Het echtpaar, dat vroeger in de horeca werkte, huurt voor 780 euro een appartement in Mitt Hem om dat Frank hersenletsel en een hart kwaal heeft. Een half uur per week heeft hij zorg nodig. „Die is hier goed", benadrukt Henny. Van hun woning kunnen ze dat helaas niet zeggen. Frank: „Volgens mij komt het door het harde water. Daar kun nen CV-ketels gewoon niet tegen." Directeur Marco van der Wel van woningcorporatie Zeeuwland her kent het probleem: „Dit zijn lage temperatuurketels met een warm tepomp. Die hebben inderdaad veel storingen. Na overleg, afgelopen vrijdag, met Wolter en Dros heeft de leverancier beterschap beloofd. Op mensen die veel zorg nodig hebben, ziet Allévo toe. Mij zijn geen gevallen bekend van mensen die hulpeloos in de kou zitten. Maar dit blijft bijzonder vervelend. Wij gaan ons tot het uiterste inspannen om de problemen op te lossen." Zo komt er een vergadertafel van 'Krammerhout' in het nieuwe ser vicegebouw. Het pand is bedoeld voor werknemers van het toekom stige windmolenpark, maar er Windpark Krammer krijgt duurzaam servicegebouw kunnen ook bezoekers worden ontvangen. De buitenkant van het door Marco Bouwman ontworpen gebouw is zo goed als klaar. Het is de bedoeling dat het in juni wordt geopend. Het pand is energieneu traal, onder meer door goede iso latie. De bouwmaterialen zijn ge selecteerd op duurzaamheid. Windpark Krammer, bij de Krammersluizen, is een initiatief De stroom gaat straks naar vier multinationals van Zeeuwind en Deltawind. De 34 windmolens worden op dit moment gebouwd. Het is de be doeling dat het park in 2019 opera tioneel is. De turbines hebben sa men een vermogen van 102 mega watt, genoeg om 100.000 huis houdens van stroom te voorzien. In de praktijk gaat 95 procent van de opgewekte stroom straks echter naar een consortium van vier mul tinationals zonder tussenkomst van een energiemaatschappij: Google, AkzoNobel, DSM en Phi lips. KORTGENE Schijnt de zon in Kortgene of regent het pijpenste len? Op molen De Korenbloem in Kortgene komt een webcam te han gen, zodat toeristen op afstand kunnen zien wat voor weer het is. De webcam komt er op initiatief van Stichting Molen de Koren bloem. „Zie het als een extra service voor met name toeristen", zegt voorzitter Wouter Kalkman. „Zelf kijk ik ook via webcams wat voor weer het op mijn vakantiebestem ming is." Als het aan Kalkman ligt, komt ook in de molen een webcam te hangen. Via een beeldscherm be neden kunnen bezoekers dan het binnenwerk van de molen zien als hij draait. Kalkman hoopt dat de webcams bijdragen aan het verster ken van de positie van De Koren bloem. Hij legt uit: „Met initiatie ven als het pannenkoekenontbijt tijdens de Havenfeesten proberen we extra inkomsten te vergaren. En wie weet draagt de webcam daar ook aan bij." De webcam is straks te volgen via molenkortgene.nl. IN DE REGIO Tafeltennis Keuring rijbewijs 'Absolutely Floyd'in Brogum MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 7 februari 2018 SD Patiënten in kou en zonder warm water Bewoners van zeker zes appar tementen in het wooncomplex voor dementerenden Mitt Hem zitten regelmatig zonder ver warming of warm water. Ton van den Nouweland Zierikzee - Henny Vanacker fort p»rtn Henny en Frank Vanacker hadden weer geen warm water. Wel een kaartje met uitleg over het gebruik van de douche, foto dirk-jan gjeltema Voor de komst van Windpark Krammer bij Bruinisse moesten bomen worden gekapt, maar een deel ervan komt ook weer terug. Als meubel. Rob Paardekam Bruinisse SCHARENDIJKE Elke donderdag wordt er getafelten nist in Dorpshuis De Putmeet in Scharen- dijke. Morgen kun nen de deelnemers terecht van 19.00 uur tot 21.00 uur. ZIERIKZEE Senioren, chauf feurs met C/D/E rij bewijs en automobi listen die voor ver lenging van hun rij bewijs door een arts moeten wor den gekeurd, kun nen vrijdag terecht in Zierikzee. Voor senioren kost de keuring 49 euro en voor chauffeurs tot 75 jaar met rij bewijs C/D/E 60 euro. Het spreekuur wordt gehouden in het gemeentehuis. Een afspraak maken kan door te bellen naar het lan delijk afsprakenbu- reau van Regelzorg Rijbewijskeuringen: 088-2323300. Zelf een datum plannen kan via www.regelzorg.nl. ZIERIKZEE De Nederlandse Pink Floyd tribute band 'Absolutely Floyd' (foto) geeft zaterdag een op treden in Brogum Popcultura in Zie rikzee. Tijdens het concert worden hits uit het gehele oeuvre van Pink Floyd gebracht, aangevuld met zelf- geproduceerde vi deobeelden en een lichtshow. Het op treden begint om 21.00 uur. Kaarten kosten 17,50 euro en zijn verkrijgbaar via www.brogum.nl. SCHOOLBUS OUWERKERK Leerlingen van de Theo Thijssenschool uit Zierikzee kregen gisteren uitleg bij het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Het was de eerste school die gebruik maakte van een gratis bus die nog het hele jaar scholieren naar het museum zal brengen. Dat is een initiatief van de Rabobank. Tientallen basisscholen uit heel de provincie hebben zich al aangemeld. In het museum doorlopen de kinderen een edu catief programma, dat ook aandacht schenkt aan heden daagse en toekomstige ontwikkelingen in relatie tot de kli maatverandering en zeespiegelstijging. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.00 uur: Jubile umavond Vrouwen van Nu; 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 15.00-16.15 uur: Yogales Mari- anne van den Haak B.-HAAMSTEDE Dorpshuis, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yo gales door Ingrid Geers NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal RENESSE Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Stef- fine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacque- line Binnendijk SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga ZIERIKZEE fiZi, 14.30 uur: Coco (NL), 20.00: Visages Villages ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50