/M4I' A Night Between the Stars 29,- m 'Advocaat creëert 'eigen waarheid' rond Perkpolder' 10 ZE zv Meet the Stars behind the Musical Awards! Bestel uw tickets op pzc.nl/meetthestars Tickets vanaf MAI - Schone Polder, waarin omwonenden van Plan Perkpolder vertegenwoor digd zijn, ging de voorbije maanden met de pet rond om geld op te halen voor een zogenoemde legal opinion door advocaat Rogier Hörchner. Zijn bevindingen zijn gisteren naar het Hulster college van B en W en de ge meenteraad gestuurd. De Bredase advocaat schetst een alarmerend beeld. Het Hulster college van B en W laat in een schriftelijke reactie we ten zich daar totaal niet in te herken nen. „Gedurende de looptijd van het project zijn diverse en ook de door de heer Hörcher veronderstelde risico's besproken met de gemeenteraad. Daarbij zijn in vele gevallen adviezen van externe specialisten betrokken. Mede op basis van deze adviezen zijn door de gemeenteraad democrati sche besluiten genomen die financi eel vertaald zijn in de risicoparagraaf van de begroting van de gemeente Hulst. Deze risico's zijn in de para graaf Weerstandsvermogen en Risi cobeheersing van de programmabe groting 2018 gemeente Hulst opge nomen." Hulst snapt ook niet waarom de brief met zorgen eerst naar (regionale) media is verstuurd, voordat het college is ingelicht. „Hier wordt negatieve beeldvorming ver sterkt, wordt voorbijgegaan aan de doelstellingen die met het project be oogd worden en wordt de eigen waarheid uitgedragen." In de brief maakt de advocaat van Schone Polder gehakt van de plan nen. Zo zou er geen reden te beden ken zijn waarom het golfterrein moet worden opgehoogd met 400.000 vrachtwagens aan industrieklasse- grond. Hij vindt het ook vreemd dat ontwikkelaar Hulst aan Zee (HaZ) eerst die grond stort, nog voordat het de percelen in eigendom heeft. Als HaZ de percelen al koopt, aldus Hörchner. Hij vreest dat als de ontwikkelaar de percelen niet koopt, dat Hulst miljoenen euro's kost. Hij schat daarnaast een faillissement van de ontwikkelaar hoog in, omdat die geen eigen vermogen zou hebben. Het college en de gemeenteraad kunnen onmogelijk hun vertrouwen in Plan Perkpolder uitspreken, con cludeert de advocaat. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Hermien Dieren zijn geen dingen, het zijn onze naasten. Ieder levend wezen kent de drang om te overleven! Toch worden er da gelijks miljoenen dieren in Ne derland bruut afgeslacht omdat men vlees wil eten. Dieren die werden geboren en een recht hebben om te leven, maar hun leven wordt ontnomen om als lapje op ons bord te belanden. Koe Hermien (krant 26 januari) vecht voor haar leven. Ze herin nert ons allemaal aan een be langrijke les: geen enkel dier wil naar de slacht! Ook in Polen is onlangs een koe ontsnapt uit een slachthuis. Dit dier heeft zich aangesloten bij een kudde bizons. De natuur weet het wel! Ik hoop dat men eens ziet dat dieren levende wezens zijn en recht hebben op een bestaan. Koe Hermien zal gelukkig gered worden, maar miljoenen andere dieren worden dagelijks bruut afgeslacht. C. Minneboo J. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Wegenbelasting Ja, ja, het mes wordt (zoge naamd) op de keel van Zeeland gezet door de andere provincies: wegenbelasting (krant 26 ja nuari) omhoog, dan krijgt Zee land een extra bijdrage uit het provinciaal te verdelen potje. Aanleiding is het door onoplet tendheid van het Provinciaal Zeeuwse bestuur dat na 2013 vele miljoenen aan zeker ge achte dividendopbrengsten als groot aandeelhouder van Delta door wanbeleid teniet is gegaan. De zoveelste miskleun van het provinciebestuur. En nu gaat de Zeeuwse automobilist voor een paar jaar zo'n 15 euro op jaarba sis aan motorrijtuigenbelasting meer betalen. Dit wordt nooit meer teruggegeven, ook niet door een paar wat tegenstribbe lende partijen in het 'Zeeuwse parlement'. De burger betaalt weer het overheidsgelag! Jan van der Straaten Oosterenbanweg 46, Renesse Burgemeester Met afschuw heb ik gelezen over de burger(vader) van Ooster hout (krant 27 januari). Ongelo felijk dat dit zo maar allemaal kan. Iemand in zo'n positie moet van onbesproken gedrag zijn. Hoe kan dit gebeuren zon der dat iemand in actie kwam. En dan het allerergste: deze man neemt zelf ontslag en krijgt nog voor tien jaar een wachtgeldre geling. Dat moet een gewone werknemer niet flikken, want dan krijg je niets. Deze man zou je te werk moeten stellen in de agrarische sector bijvoorbeeld bij een veehouder meststallen schoonmaken en koeien sche ren (geen koeien melken, want koeien houden er niet van als je hard in hun uiers knijpt). Door hard te werken tegen weinig verdienste, zou zo'n iemand misschien op het rechte pad te krijgen zijn. Ik weet alleen niet of iemand in deze sector op zo'n iemand zit wachten. Ruth van de Pol-Nieuwenhuis Turkijeweg 27, Waterlandkerkje PZC ONLINE Heb prik gehad., ben docent., toch de griep en niet zo'n beetje woensdag 7 februari 2018 tT"4 5. _i tv. Maandagavond 5 maart in het Beatrix Theater in Utrecht Speciaal voor u als lezer organiseren wij een spectaculaire show met een uniek kijkje achter de schermen bij de Musical Awards. Wat drijft onze musicalsterren en wat betekent een award voor hen? Onder leiding van Frits Sissing vertellen sterren als Tony Neef (The Addams Family), Vajèn van den Bosch (On Your Feet!) en Tommie Christiaan (OnYour Feet!), René van Kooten (genomineerd voor beste mannelijke hoofdrol inThe Bridges of Madison County), Lone van Roosendaal (genomineerd voor beste vrouwelijke hoofdrol inThe Bridges of Madison County) en Stanley Burleson (beste mannelijke hoofdrol in een kleine musical en choreograaf van The Addams Family) alles wat u altijd al wilde weten.Tevens trakteren deze sterren u op muzikale previews en optredens. Het belooft een avond vol muziek en vermaak te worden! Als echte musicalliefhebber mag u deze unieke voorstelling niet missen. Boek nu hier uw tickets! II Foto's van Roy Beusher, Danny Kaan en Diana Vellema Het door stichting Schone Polder ingehuurde advocatenkantoor Hörchner onderschrijft de be zwaren tegen Plan Perkpolder. Het college van Hulst herkent zich totaal niet in de zorgen. Bob Maes Perkpolder OLYMPISCHE SPELEN Komende vrijdag worden de Olympische Winterspe len 2018 geopend in Pye- ongChang in Zuid-Korea. Wie niets wil missen kan nu al terecht op PZC.nl/olym- pische-spelen waar alle artikelen over de winter spelen te vinden zijn. Uiteraard worden de ver richtingen van de Neder landse afvaardiging op de voet gevolgd, maar ook van het hele gebeuren om het evenement heen wordt ver slag gedaan. Vrijdag beginnen de Win terspelen met de ope ningsceremonie en vanaf zaterdag gaan de (Neder landse) schaatsers aan de bak. TWITTER Wintertijd @theowismans Viroloog Ab Osterhaus heeft gisteren gepleit voor een griepprik voor docen ten. Alle leerkrachten zou den zich vanaf volgend jaar moeten laten inenten, meent hij. Door de griep- golf kampt het onderwijs nu met een lerarentekort. Maar een griepprik is ook niet de oplossing, zeggen veel docenten. De griepprik van dit jaar bleek immers niet bestand tegen de hui dige griep. ONLINE TOP-5 1. Kort na de geboorte van zijn tweeling sloeg voor ge vluchte Charly (41) het noodlot toe 2. 'Met fatsoenlijke porto foon had mishandelde bos wachter sneller hulp gehad' 3. 34-jarige vrouw enkele uren vermist in Goes 4. TV-zenders Discovery, Eurosport, TLC komen terug in basispakket van Delta 5. 'Boer dupe van 380kV- lijn' Kijk op www.pzc.nl of CJ @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42