II 'Wij wensen Jonathan het allerbeste toe' kleine stapjes na blessures II 9 Van Lare met Oranje onder 15 naar Italië Ruud wilde me een hand geven. Die krijgt hij nooit meer van me met voorzitter Jan van Elsakker en technisch manager Ron van Nij- natten. De laatste drie moeten al een tijdje genoegen nemen met een plaats op de bank en voelden zich niet serieus genomen. De plooien werden zaterdag gladge streken en het drietal gaf aan het seizoen af te willen maken. Zon dag, in het thuisduel met Goes (t-i), mochten James en Pattinama invallen. Abdenbi bleef negentig minuten op de bank. Waarom is Constansia precies gestopt? De aanvaller legt uit dat hij een paar keer verbaal in de clinch had gelegen met midden velder Jeroen Beerendonk. „Ik heb hem gezegd dat hij moest stoppen met schelden. Kijk, als ik niet om schakel of niet meeverdedig moet je er iets van zeggen. Maar wel op een normale manier. Vorige week begon hij weer en daar heb ik na afloop wat van gezegd in de kleed kamer. Peter Pijpers zei toen dat ik moest kappen. Waarop ik ant woordde dat ik niet naar een assis tent luister, alleen naar Ruud. Dat zal hem pijn hebben gedaan. Op dinsdag moest ik me voor een ge sprek bij de voorzitter en Ron van Nijnatten melden. Daar kreeg ik te horen dat ik die avond niet mee mocht trainen." Wie heeft dat besluit genomen, vroeg Constansia meteen. „Ze ver telden me dat het van Pennings kwam. Toen was het voor mij klaar. Ik heb meteen aangegeven dat ik stopte. Het voelde alsof ik door Ruud een mes in mijn rug kreeg ge stoken. Omdat wij altijd met z'n vieren rijden, ben ik daarna nog meegegaan naar het veld. Daar wilde Ruud me een hand geven. Ik heb hem verteld dat hij die nooit meer krijgt van mij. 'Ik bel je nog', zei Ruud daarna. Dat moet hij ook nooit meer doen. Ik wil niks meer met hem te maken hebben." Constansia vertelt zijn kant van het verhaal omdat mensen moeten weten dat hij niet de rebel of moeilijke jongen is die velen in hem zien. „Dat beeld klopt niet. Ik zal altijd zeggen wat ik vind, maar ze moeten niet met mijn voeten gaan spelen. Er is een spelletje ge speeld, door iemand die ik altijd heb beschermd en voor wie ik op ben gekomen. Andere spelers kre gen geen boete of mochten ge woon meetrainen nadat ze zich hebben misdragen. Ik heb een dis cussie gehad met een medespeler en word daar voor gestraft. Dat zie ik als onrecht ja, en daar kan ik niet tegen." HALSTEREN Voetbalvereniging Halsteren reageert op het verhaal van Jonathan Constansia bij monde van Ron van Nijnatten, technisch manager van de club. „Wij kennen Jonathan Constansia als een getalenteerde en gepassio neerde voetballer. Daarom hebben wij hem in onze selectie opgeno men. Binnen een teamproces ge beuren er allerlei zaken. Ontevre den bankzitters horen er ook bij, maar uiteindelijk krijgt tijdens een seizoen iedereen zijn kans. Er die nen wel bepaalde normen en waarden in acht te worden geno men, zowel tussen de spelers on derling als naar de technische staf toe. Jonathan heeft beide grenzen overschreden. Het was duidelijk dat we niet verder konden gaan met hem en hebben in onderling overleg besloten uit elkaar te gaan. Wij wensen Jonathan oprecht het allerbeste toe, maar wij hadden geen keuze." „Voor wat betreft de toespeling op de samenwerking in de techni sche staf zoals dit in het artikel is weergegeven: dit is verre van de waarheid. Wij staan in de compe titie tweede en zitten ook nog in de beker. Wij hebben gekozen voor een technische staf, waarbij de personen en hun talenten com plementair zijn. Ruud Pennings heeft een fantastische staat van dienst en Peter Pijpers wordt ge roemd door iedereen die onder hem getraind heeft. Wij zijn zeer tevreden over hun samenwerking. We zijn van mening dat we geen beter duo hadden kunnen hebben. De rolverdeling is duidelijk en Ruud Pennings is eindverant woordelijke." Van Lare speelde in december al met Oranje onder 15 in en tegen Engeland. Dit jaar staan naast de dubbele ontmoeting met Italië ook nog interlands tegen België en Duitsland op het programma. De jonge doelman, die onlangs in een oefenwedstrijd al mee mocht doen met PSV Onder 19, speelde in het verleden voor Terneuzen, JVOZ en NAC. Afgelopen zomer maakte hij de overstap naar PSV. Oranje onder 15 speelt donder dag 15 februari om 15.00 uur de eerste oefenwedstrijd. Het tweede duel is twee dagen later, om 11.00 uur. Beide duels worden in de buurt van Verona gespeeld. De 23 spelers tellende selectie telt drie spelers van buitenlandse clubs: Xavi Simons (Barcelona), Malcolm Ebiowei (Arsenal) en Noah Ohio (Manchester City). Van Lare, die begin januari 15 is geworden, is één van de vier gese lecteerde PSV'ers. hem zelfs laten gaan. Dat maakt wel duidelijk dat ik nog lang niet met die snelle jongens mee kan. Ik maak op dit moment heel kleine stappen vooruit." Vier trainingen Sinds het WK trail in juni 2017 is Pleijte aan het worstelen met een overbelasting van zijn hiel. „Ik voelde al wel al langer wat. Eigenlijk ben ik te lang doorgegaan. Tja, maar dat is achteraf praten... En nu duurt het heel lang voordat je ervan af bent. In juli, augustus en september heb ik helemaal niks gedaan. Vanaf oktober ben ik weer gaan opbou wen. Dan begin je met een trai- ninkje van vijf keer twee minuten hardlopen. Nu zit ik wel weer op vier trainingen in de week, maar mijn tempo ligt nog niet al te hoog." Vóór zijn blessure zat Martijn de Kok op 80 uur. „Dat aantal haal ik nu echt niet. Hooguit 55. Mijn be lastbaarheid is nog te laag. Ik heb na een baantraining ook nog drie da gen last van die hiel. Ik weet ook Toen ik écht pijn had en niks kon doen, vond ik het veel frustrerender niet of het ooit wel helemaal over zal gaan. Natuurlijk ben ik blij dat ik nu weer lekker kan hardlopen, maar ik denk wel eens: ga ik het op deze manier leuk blijven vinden? Ik steek heel veel tijd en energie in deze sport. Daar wil ik op den duur ook weer wat niveau voor terugkrij gen." Tim Pleijte heeft dat ongeduld (nog) niet. De winnaar van de Kustmarathon van 2016 is blij dat hij weer een beetje uit de schaduw kan treden. „Zolang ik vooruitgang blijf boeken, vind ik het goed. Toen ik écht pijn had en niks kon doen, vond ik het veel frustrerender. Ik moet nog wel altijd heel erg oppas sen. Af en toe doet die hiel nog pijn. Ze zeggen dan: dat mag, dat hoort bij je herstel. Maar het is lastig te ontdekken wanneer het te veel pijn doet en je juist weer bezig bent die hiel te overbelasten." Voorlopig werkt Pleijte, die voor heen op alle afstanden een veel vraat was, dus nog niet toe naar een bepaalde wedstrijd. Wat 2018 hem brengt, is nog volstrekt onduidelijk. woensdag 7 februari 2018 ZE na breuk met Halsteren -Jonathan Constansia Aron van Lare behoort op nieuw tot de selectie van Oranje onder 15, dat volgende week twee oefeninterlands in en tegen Italië speelt. De Ter- neuzense doelman van PSV moet zich maandagavond mel den op de KNVB Campus in Zeist. KNVB-coach Peter van den Veen heeft 23 spelers ge selecteerd. Ajax is met negen spelers hofleverancier van Oranje onder 15. Barry van der Hooft Terneuzen -Tim Pleijte Martijn de Kok (rechts, nummer 473) afgelopen zondag in actie tijdens de Halve Marathon van Cadzand-Bad. foto peter nicolai T LimHinwiimwufc, •dMitimwvfl' \\\vr A'/WomUtVr/tUU* pwwutvwiv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41