O CD Zeeuwse topatleten maken 8 Longueville nieuwe aanwinst Philippine Eryürük naar Beach Soccer Pattaya Cup Meteen succes voor jonge karter Bonte Oud-speler van onder meer Hoek, Vlissingen en Goes reageert op zijn vertrek „Het lijkt nu net weer of ik een of andere rebel ben." HOOFDKLASSE B AANVALLER BIJT VAN ZICH AF ZE Philippine heeft nog een extra aanvaller uit België aan de selectie toegevoegd. Derrit Lon gueville is per direct overgestapt naar de zon dag-derdeklasser. De spits komt over van FC Meetjesland, waar hij onder trainer Mare Min- naert weinig meer aan spelen toekwam. Longeuville is voor Philippine al de tweede tussentijdse versterking. Eerder kwam de er varen Robin Praet over van HO Kalken. Phi lippine zocht aanvallende versterking omdat Sebastian de Meijer voor een halfjaar durende stage naar Suriname is vertrokken. Daarnaast is Jos Westerhout voorlopig ook niet inzet baar. De rechtsbuiten brak op 6 januari zijn knieschijf tijdens het soccertoernooi. Ali Eryürük is opnieuw opgenomen in de se lectie van Pattaya Beach Voetbal, het Neder landse team dat meedoet aan de International Beach Soccer Pattaya Cup. De Terneuzenaar, speler van Beach Soccer Zeeland, vloog giste ren naar Thailand. Het Nederlandse team werd vorig jaar na tien jaar weer eens kampi oen, mede dankzij topscorer Eryürük, die één van de smaakmakers van het toernooi was. Hij is in Pattaya ploeggenoot van enkele oud profs, onder wie René van Dieren, Daniël Rij- aard en debutant Ricky van den Bergh, oud speler van onder meer Sparta en Heracles. Corstanje Tijdens de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap X30 gaf Youri Bonte meteen zijn visitekaartje af. De talentvolle karter uit Vrouwenpolder won op het circuit in het Bel gische Genk de finale in de Cadet-klasse. Bonte, die in 2016 begon met karten nadat hij Max Verstappen de Grand Prix van Spanje had zien winnen, liet tijdens de trainingen al zien met de besten mee te kunnen. In de kwalifica tie zette hij de derde tijd neer. Nadat hij de eerste race had gewonnen, eindigde de elfja rige Zeeuw in de tweede race als vijfde. Ver volgens won hij de finale, waardoor hij op de hoogste trede van het podium terechtkwam. Bowling Erpelkappers Afgelopen week kwam het tot een breuk tus sen Jonathan Con stansia en Halsteren. 'De denkwijze over normen en waarden bij de club en speler kwamen niet overeen', communiceerde de zondag-hoofd klasser het vertrek van de aanval ler. „Het lijkt nu net weer of ik één of andere rebel ben", reageert Constansia. „Mensen die mij ken nen weten dat ik niet tegen on recht kan. Daarom ben ik gestopt." Hoewel Halsteren in de hoofd klasse B de tweede plaats bezet, is de Brabantse club niet aan een vlekkeloos seizoen bezig. „Ruud zou de Zeeuwse spelers hebben voorgetrokken, hoorde je dan." Er werd de afgelopen tijd wel met Mensen die mij kennen weten dat ik niet tegen onrecht kan twee maten gemeten, vindt Con stansia. „Jongens die zomaar van het trainingsveld afliepen of onge motiveerd hun warming-up de den omdat ze op de bank zaten, werden niet aangepakt. Maar Ab- doe Abdenbi kreeg een boete van 200 euro en werd door de club voor twee wedstrijden geschorst omdat hij op vrijdagavond een paar minuten met Groene Ster 2 mee had gedaan. De volgende dag speelden we een bekerwedstrijd en dat mocht dus niet. Prima, maar geef hem dan een boete van 50 euro, zoals ze bij andere spelers deden." Het is een publiek geheim dat trainer Ruud Pennings, die afgelo pen zomer VC Vlissingen voor Halsteren verruilde, de touwtjes niet meer in handen heeft. Zijn as sistent Peter Pijpers doet de wed- strijdbespreking en maakt de op stelling, Pennings moet vooral ob serveren en analyseren. In novem ber sijpelden verhalen door over de nieuwe hiërarchie binnen de technische staf. Dat Pijpers eind verantwoordelijke was geworden en Pennings alleen nog de tweede viool mocht spelen, werd door technisch manager Ron van Nij- natten ontkend. Van Nijnatten gaf eind november wel toe dat er een spanningsveld was geweest tussen de twee trainers. Complementair „Peter is natuurlijk ook een per soonlijkheid en zit hier langer dan Ruud. Hij kent de groep enorm goed", zei Van Nijnatten toen in deze krant. Hij vertelde destijds ook nog steeds in de constructie te ge loven. „Ze zijn complementair aan elkaar. Maar Ruud Pennings is en blijft hoofdverantwoordelijke." Jo nathan Constansia: „Ruud zit in een helikopter, zeggen ze dan. Nou, die helikopter is een tijdje geleden al gecrasht. Het is een belachelijke situatie, maar de Zeeuwse jongens zijn Ruud de afgelopen maanden blijven steunen. Als mensen hem aanpakten in de kleedkamer of kri tiek op hem hadden, hadden wij zijn rug. Daar verwacht je dan wel iets voor terug." Constansia vormde samen met Abdenbi, Roysel James en Josimar Pattinama een Zeeuws kwartet bij Halsteren. De laatste drie hadden afgelopen zaterdag een gesprek De 35-jarige De Kok raakte ruim een jaar geleden aan het sukkelen. Na de Kustmarathon van 2016, waarin de inwoner van Heinkens- zand als zevende finishte, kreeg hij steeds meer last van een ontsteking aan zijn hiel. „Na verloop van tijd ging de pijn weer weg. Maar later kwam-ie terug en kreeg ik steeds meer last. Het lopen was toen niet meer te doen." De Kok lag er ver volgens lange tijd uit. Zijn herstel vordert inmiddels gestaag. Alles of niets In de Tankloop van 31 december (20 kilometer nabij Westkapelle) liet hij zich weer zien. Hij werd meteen tweede. In de Midwinter Halve Ma rathon van Cadzand-Bad, die zon dag was, deed hij ook van voren mee en finishte hij als zesde. „Ik ging nog voor de tweede plek. Ik dacht aan het einde: alles of niets. Daarom trok ik flink door. Maar uit eindelijk moest ik dat bekopen. Dat ik nu 1.16 uur loop, zegt heel veel. Twee jaar geleden haalde ik hier on der veel zwaardere omstandighe den 1.13. Ik heb dus nog veel te doen." De Bevelandse atleet is al wel ver der dan Tim Pleijte. De Vlissinger kan nog geen al te grote arbeid aan. Afgelopen zaterdag had hij een trai ning van 17 kilometer - zijn langste afstand in maanden - en zondag Twee jaar geleden haalde ik hier onder zwaardere omstandigheden 1.13 kwam hij in Cadzand-Bad uit in een wedstrijdje over 5 kilometer. „Ik kon aan het begin nog een beetje bij Erwin Harmes blijven, die de halve marathon liep", ver telde hij. „Uiteindelijk moest ik woensdag 7 februari 2018 VOETBAL BEACHSOCCER Ali Eryürük stijlvol in actie bij de opening van het beachsoccerveld in Terneuzen. foto CAMILE SCHELSTRAETE KARTEN De uit Wemeldinge afkomstige rugbyer Noah de Wild (18) is opgenomen in de selectie van Oranje onder 20. De oud-speler van het Goese Tovaal, die tegenwoordig voor het Engelse London Scottish uitkomt, komt zaterdag in Lis sabon in actie tegen Portugal. Ook voor de hoofdmacht van Oranje is door bondscoach Gareth Gilbert een oud-speler van Tovaal ge selecteerd. Kevin Krieger, die nu voor het Franse Montpellier speelt, is voor het eerst op genomen in de selectie. Oranje treedt eve neens in Lissabon aan tegen Portugal. Vorig jaar won Portugal in Nederland met 10-26. 1 Bart Corstanje is met ingang van komend seizoen trainer van Bres- kens. Bij de zon dag-derdeklasser wordt hij de opvol ger van Hubert van den Hemel, die naar Terneu- zense Boys ver trekt. Corstanje traint nu Hoek 2. Twee leden van bowlingvereniging Renesse gingen met de hoofdprijs aan de haal tij dens het vijftiende 50+-toernooi. Riny Hendrikse won bij de mannen, bij de vrouwen ging de zege naar Ria Janssen. Beide winnaars gooiden bij Vinniez Bowling in Renesse ook de hoogste game. De stichting Road Running Axel or ganiseert zater dag weer de Er- pelkappersloop. Er kan gekozen worden uit 14000, 7600 of 5950 meter. De start is om 15.00 uur bij de kantine van FC Axel. De jeugd loopt vanaf 14.45 uur een afstand van 250 meter. O CL CO Constansia is giftig Barry van der Hooft Vlissingen -Jonathan Constansia Jonathan Constansia (rechts) in actie voor Halsteren in het duel met Nuenen. De aanvaller keert niet meer terug bij de Bra bantse zondag-hoofdklasser. FOTO TONNY PRESSER/PIX4PROFS Martijn de Kok en Tim Pleijte moeten geduld hebben. De twee atleten die al jarenlang tot de Zeeuwse top behoren, herstel len slechts langzaam van onge veer identieke blessures. Ze richten zich momenteel niet op een bepaalde wedstrijd, zoals ze gewend waren. „Eerst moet de belastbaarheid maar eens om hoog." Roeland van Vliet Cadzand-Bad -Martijn de Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40