I I k o qp i Caribische Cruise Topper Sporters beperken contact bij begroeting vanwege uitbraak norovirus 3 Alarmfase 10 in Pyeongchang: het norovirus heeft toegeslagen. Sporters zijn bang voor het extreem besmettelijke virus. Elke hap eten en elk wc-bezoek krijgt aandacht. Om met het goede nieuws te begin nen: het zikavirus dat bij de Olympi sche Spelen van 2016 rondwaarde, was een stuk gevaarlijker. Vergeleken daar mee is het norovirus in Pyeongchang heel onschuldig. Je gaat ervan overge ven, raakt aan de diarree en krijgt mis schien een beetje koorts of hoofdpijn. Gewoon buikloop dus. Na twee of drie dagen is het weer over. Jaarlijks lopen 600.000 Nederlanders het virus op, meldt het RIVM. Een huis-tuin-en- keukenvirus. Kom met dit soort relativeringen niet aan bij de olympische sporters. Het zal je gebeuren. Sta je aan de voor avond van de wedstrijd van je leven, heb je jarenlang alles gedaan en vooral ook gelaten voor dat ene moment op de Spelen, word je getroffen door ordinaire schijterij. En dus is de grondigheid waarmee de Zuid-Koreaanse organisatie de uit braak van het virus probeert aan te pakken, prima te verklaren. Net als de extreme voorzichtigheid die de sporters betrachten in de persoonlijke omgang. Al maanden delen sommige sporters alleen nog bacterie-arme boksjes uit als begroeting, in plaats van stevige handdrukken. Sinds gisteren is het voorzorgs niveau nog wat verder opgeschroefd. Schaatster Marrit Leenstra, die de komende weken op liefst vier onder delen hoopt deel te nemen, liet weten dat ze de tang waarmee ze haar eten opschept alleen nog met een servet vastpakt. Met de schaatsters met wie ze een appartement deelt, heeft ze af gesproken alleen nog de eigen wc te gebruiken. PyeongChang 2018 Het norovirus is dan ook niet zomaar een virus. Je hoeft maar even de ver keerde lucht in te ademen of de ver keerde deurklink vast te pakken en je hebt het al te pakken. De vervelende bacteriën bevinden zich in ontlasting en braaksel en kun nen een paar weken aanwezig blijven. Vervelend is ook dat niet iedereen die het virus bij zich draagt, klachten heeft. Je kamergenoot kan zo fit als een hoentje zijn en stiekem toch een bron van besmetting vormen. Voor de Nederlandse schaatsequipe is er één geluk, en dat is dat de besmet tingshaard zich niet in Gangneung be vindt, de plek waar de strijd om de schaatsmedailles plaatsvindt, een strijd die Nederland een regen aan goud moet bezorgen. Quarantaine Het norovirus dook afgelopen zondag op in het skigebied van Pyeongchang, enkele tientallen kilometers verderop, in een onderkomen waar ruim 1.000 vrijwilligers slapen. Bij 32 vrijwilli gers, die op de Spelen actief zouden zijn als beveiligers, werd het virus gis teren officieel vastgesteld. Vooral skiërs, snowboarders en skeletonners, onder wie ook vier Nederlanders, ver blijven in de omgeving van het slaap- gebouw. Voor de organisatie is het alarmfase 10. De zieken gingen onmiddellijk in quarantaine, en naar verluidt werden nog eens 1.200 vrijwilligers uit de roosters geschrapt. Inderhaast zijn 900 militairen opgetrommeld om hen te vervangen. De hygiënevoorschriften zijn aangescherpt. De Nederlandse sportbond NOC*NSF neemt geen ex tra maatregelen, omdat de bestaande infectieprotocollen al voldoen. Wel zijn de sporters en begeleiders nog wat alerter qua hygiëne. Gé van Enst, teamarts van schaats ploeg Lotto-Jumbo, vertelde in een in terview met De Stentor dat de instruc ties aan de sporters wat betreft hy giëne heel ver gaan. „Niet zoenen, geen handen schudden, geen trapleu ningen of deurkrukken aanraken." Met medewerking van Lisette van der Geest Compleet verzorgde vakantie vanuit Bon Bini Curagao Kras.nl/curacao-cruises of bei oss-osss 886 All Inclusive cruise per MS Monarch***+< woensdag 7 februari 2018 GO Olympische smetvrees Sander van Mersbergen Rotterdam/Pyeongchang Naar verluidt werden 1.200 vrijwilligers uit de roosters geschrapt. Inderhaast zijn 900 mi litairen opgetrommeld om hen te vervangen. Zuid-Koraanse mili tairen zijn op weg naar de olympische onderkomens in de bergen om er vrijwilli gers in de beveiliging te vervangen, fotoepa MS Monarch Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Cura^ao j**"!"".*- Bonaire Colón Boek nu deze onvergetelijke cruise en geniet deze zomer van zon, zee en strand in het Caribisch gebied. Vliegreis, transfers en 1 hotelnacht Curagao Alle maaltijden, dranken en Fooien aan boord Kleurrijke route: Bonaire, Aruba, Panama en Colombia Verleng uw reis met een strandvakantie op Curagao

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3