Dubbele traktatie voor liefhebbers van muziek die uit het hart komt 6 Minder cliënten na onrust bij omwonenden JP Bewoners van de Korte Noordstraat in Middelburg hoorden vorige week bij toeval dat Emergis zeven appartementen wilde huren voor cliënten die nog niet zelfstandig kunnen wonen, in een pand in de zelfde straat. Ze namen telefonisch contact op om meer te weten te komen over het plan. „Ze waren niet blij toen ze hoorden dat er zeven cliënten zou den komen. Dat is één van de rede nen om het plan terug te brengen naar één a twee", verklaart woord voerster Nanon Doeland. De gemeente Middelburg werd er begin van de middag van op de hoogte gesteld, aldus wethouder Saskia Szarafinski. „Wij hoorden een week geleden van het plan en hebben toen meteen met Emergis contact opgenomen om ons te laten informeren. Wij hebben ook aan gegeven dat het goed zou zijn om de omwonenden te informeren." Emergis was dat volgens Doeland aanvankelijk niet van plan. „We bieden door heel Zeeland dit soort woonbegeleiding en het is niet mo gelijk iedereen overal over te infor meren. Bovendien hadden we de huur nog niet geregeld, we waren pas bezig met de voorbereiding. We Omwonenden zijn de reden om niet zeven maar slechts twee ruimtes te verhuren willen het ook niet groter maken dan het is. Als er vragen komen, zullen we die wel telefonisch be antwoorden." De instelling voor geestelijke ge zondheidszorg heeft het oog laten vallen op het pand Korte Noord straat 3/5 omdat daarin zeven nieuwe appartementen zijn ge maakt. „We zijn altijd op zoek naar betaalbare woonruimte voor cliën ten om ze te steunen in hun zoek tocht naar passende zelfstandige huisvesting, eventueel met begelei ding", verklaart Doeland. Emergis ziet in dit pand volgens haar 'een gouden kans'. „Vanwege de locatie in de binnenstad en omdat we er zo in kunnen." Dakloos Na gesprekken die de afgelopen da gen met omwonenden zijn ge voerd, is dus besloten nog maar maximaal twee appartementen te gaan huren. Op de achtergronden van de toekomstige bewoners gaat Doeland niet diep in. Het kunnen mensen zijn met psychische pro blemen of mensen die tijdelijk dak loos waren door bijvoorbeeld een echtscheiding en/of verlies van werk. Zij worden geholpen om weer zelfstandig te kunnen wonen. Door maar twee appartementen te huren, wordt dat proces juist ver sterkt omdat ze dan tussen regu liere huurders wonen, aldus Doe land. Hoe vernieuwend muziek ook kan zijn, veel is terug te voeren op het verleden. De Spot en Songs From The Heart blikken daarom niet al leen terug op hun eigen verleden, maar op het grotere verhaal van de hedendaagse popmuziek. Donder dag 8 en vrijdag 9 februari geven ze muziekles. Songs From The Heart (SFTH) doet dat al vijfjaar elke derde don derdag van de maand. Voor het ju bileum speelt een grote groep mu zikanten al op de eerste donderdag van februari samen in De Spot. Het thema is New Orleans. „In deze stad versmolten op na tuurlijke wijze aan het begin van de vorige eeuw de Afrikaanse, Euro pese en Indiaanse muziek en werd een solide basis gelegd voor de he dendaagse popmuziek. Blues, jazz, gospel, cajun en zydeco en later rhythm blues, soul en funk kwa men hier tot volle bloei", verduide lijkt SjefHermans, drijvende kracht achter SFTH. „Muzikanten uit heel Zeeland en soms ver daar buiten kozen hun favoriete 'Nawlins' songs en serveren een rijke, muzi kale Gumbo." Vrijdag gaat de muziekles nog verder terug naar de bron. In het muziekprogramma 'Van Mali Tot Mississippi' vertelt muzikaal globe trotter Joep Pelt het verhaal van de blues. Als tiener trok hij naar het zuiden van de VS om de blues te leren spe len. Hij ontmoette er oude helden, raakte verliefd op deze muziekstijl en besloot dieper te graven. Zijn muzikale onemanshow verhaalt over de West-Afrikaanse roots van de blues, en hoe die via de Caribi sche slavenroutes terecht kwam in het zuiden van de VS en daarna de muziekgeschiedenis voorgoed ver anderde. Songs From The Heart is zoals ge bruikelijk gratis. Het optreden van Joep Pelt is een betaald concert, maar bezoekers van Songs From The Heart krijgen donderdag een kortingsflyer. IN DE REGIO 'Coupure' in Schuttershof Bijeenkomst over glasaal Brocantebeurs in Oude Kerk «11 'Y jV' 0- - MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 7 februari 2018 WA Emergis past pian voor opvang aan Emergis verkleint het plan om cliënten te huisvesten in een pand in het centrum van Middel burg. Nadat omwonenden hier door verrast werden en hun zor gen uitten, is besloten niet zeven appartementen te huren maar maximaal twee. Maurits Sep Middelburg - Nanon Doeland, Emergis Tien jaar poppodium De Spot en vijf jaar Songs From The Heart. Bij een dubbel feest horen twee traktaties. Samen blikken de ju bilarissen deze week terug. Met mooie muziek uit het hart naar het hart. Maurits Sep Middelburg A Tijdens Songs From The Heart geven muzikanten in wisselende samenstellingen elke derde donder dag van de maand akoestische optredens. In januari werd Neil Young geëerd, fototineke boer. DOMBURG Theaterproductie huis Zeelandia speelt morgen de voorstelling 'Cou pure' in het Schut tershof in Domburg. De voorstelling gaat over de Waters noodramp en begint om 20.00 uur. Tickets kosten 20 euro en zijn te re serveren via www.theaterzeelan- dia.nl. MIDDELBURG Waterschap Schel- destromen in Mid- delburg houdt mor gen een informatie bijeenkomst over de monitoring van glasaaltjes en drie- doornige stekel baarzen. De moni toring voor het pro ject 'Samen voor de aal' gaat in februari van start. Op elf lo caties in Zeeland worden de glasaal tjes en driedoornige stekelbaarzen ge teld met behulp van een kruisnet. Hier voor worden nog vrijwilligers ge zocht. De informa tiebijeenkomst be gint om 19.00 uur bij het water schapskantoor in Middelburg. VEERE Le Collectionneur houdt 9,10 en 11 fe bruari een antiek curiosa- en brocan tebeurs in de Oude Kerk te Veere. De beurs is vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. En tree 4 euro, kinde ren tot 12 gratis. PETRUSKERK iKlfl VLISSINGEN Bij een wat steviger storm is de kans groot dat er een zootje pannen van het dak van de Vlissingse Pe- truskerk waait, weet Jeroen Maljaars van Habitat Projectont wikkeling. „Meestal is het raak in de hoek van de Paul Kru- gerstraat en de Doctor Ottestraat. De windrichting en de stand van de toren zorgen daar voor een circulatie die pan nen teveel is." Dus gingen er gisteren twee mannen met een hoogwerker omhoog om de gaten op te vullen. In het voor malige godshuis wordt nog druk gewerkt. Habitat hoopt daar volgend jaar 21 appartementen te openen, foto lex de meester AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19-21 uur: Badminton GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10-11 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30-17 uur: Biljarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Willibrord Bachten- steene 14, 09.30-12 uur: Start basiscur sus op de iPad; Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Koffie-inloop voor bewoners Dauwen- daele; Kruitmolen, 10-12 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'The End of Fear'; De Spot, vanaf 14.45 uur: Dag van de politiek; Sport zaal Roozenburg- laan, 19-21 uur: We kelijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; ZB, Kou- steensedijk 7,19.30 uur: Lezing over 'Krishna en de Bha- gavad Gita'; Hof van Buren, 19.30-21.30 uur: Diabetescafé OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Ege lantier, 13.30-14.30 uur: Wandelactivi teit voor senioren VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 9 uur: Peutergym; ZB Vlissingen, 10.15-11 uur: Baby- bieb WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling 'Westka- pelle aan de keu kentafel' ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38