Veel emoties in zaak tegen doodrijder 3 KASSA ALS DE TOL WORDT AFGESCHAFT.. ALS DE TOL NIET WORDT AFGESCHAFT.. Het gebeurt bij het gerechtshof zel den dat er zo veel publieke belang stelling is als gisteren bij de zaak over het ongeluk op Kloosterweg in Noordgouwe. Er was een klein zaaltje gereserveerd in het im mense Paleis van Justitie, maar dat voldeed niet. Prompt werd de grootste zaal van het gebouw gere geld. De zaak tegen vermeende zware drugsbazen was toch net klaar. In de rechtszaal gebeurde giste ren weinig verrassends. Volledig volgens de verwachting hield het Openbaar Ministerie vast aan de overtuiging dat er sprake was van doodslag en een poging doodslag op de man van Kirsten. Die zat ook op de motor en raakte zeer zwaar gewond. De aanklager eiste daarom dezelfde straf die in december 2016 was geëist en ook daadwerkelijk werd opgelegd: zes jaar cel en een rijverbod van tien jaar. Die straf is niet voldoende voor de verdachte, geen enkele straf is dat, zo is de overtuiging bij de tal loze nabestaanden en vrienden van Ik hoop dat deze man zich nooit meer in Zeeland vertoont het stel, gisteren in de rechtszaal. De partner, broer, vader en moeder lazen allemaal een verklaring voor. Dat ging gepaard met veel emotie. „Ik hoop dat hij zich nooit meer in het verkeer begeeft", zei de man van Kirsten. „En als hij dat wel doet, dan hoop ik dat hij zich nooit meer vertoont in Zeeland." P.L. was een gewaarschuwd mens. Hij was al vier keer eerder veroordeeld voor rijden onder in vloed. Die avond kroop hij toch weer achter het stuur. In eerste in stantie nadat hij in een café in Zon- nemaire had gedronken. Daarna was hij naar een feest in Zierikzee. Daar dronk hij volgens getuigen zes of zeven biertjes en vijf baco's. Ze ker twee mensen boden aan dat L. zou kunnen blijven slapen. Ze waarschuwden in elk geval ook dat hij niet meer moest rijden. L. deed dat echter toch.Wat er daarna ge beurde kan L. zich niet meer herin neren. „Normaal als ik had gedron ken, kon ik me wel alles herinne ren", zou hij later zeggen. Feit is dat hij de motor van achteren aanreed. Kirsten overleed op slag. Advocaat Rinus Wouters van de verdachte pleitte dat uit het technisch onder zoek niet is gebleken dat het ver keersgedrag buitensporig was. „Hij leek gewoon rechts te hebben gere den, te hard is niet gebleken. Hij maakte geen rare inhaalmanoeu vres." Daarmee wilde hij maar zeggen dat er geen sprake is geweest van doodslag. Ook stelde hij dat er geen sprake was van dood door schuld. Hij vroeg de rechter zijn cliënt na anderhalfjaar voorarrest weer vrij te laten met een veroordeling voor rijden onder invloed. L. zelf zei dat hij stom is geweest en dat hij spijt heeft. Het hof doet over twee weken uitspraak. woensdag 7 februari 2018 Tolweg of tol weg? ..wordt Zeeuws-Vlaanderen bereik baarder en kun je er goedkoper aan een huis komen. Overigens gaan de huizenprijzen daar dan wel stijgen. ..worden winkels en voorzieningen be reikbaarder en is er groter draagvlak voor de meer gespecialiseerde win kels. ..wordt Zeeland aantrekkelijker als woongebied. ..worden banen bereikbaarder en komt er dus meer personeel voor beschik baar. ..zal een deel van de detailhandel mo gelijk wegvloeien uit Zeeuws-Vlaande ren naar Midden-Zeeland. ..kunnen voorzieningen op Zeeuwse schaal geconcentreerd worden. ..wordt de Zeeuwse economie sterker. ..wordt Vlaanderen bereikbaarder voor Zeeuwen boven de Westerschelde. ..neemt de welvaart in Zeeland toe. ..neemt het sociale isolement van Zeeuws-Vlaanderen af. ..neemt het verkeer in de tunnel met 25 tot 30 procent toe (ongeveer 2 mil joen passages). ..wordt Zeeland meer een geheel, waardoor politieke spanningen vermin deren. ..is dat eerlijker. ..zal de bevolkingsdaling in met name Zeeuws-Vlaanderen niet gestopt wor den. en westen zijn veel ouderen eenzaam. ..blijven Zeeuws-Vlamingen veel van hun geld in Vlaanderen besteden. P.L. uit Dreischor zal na zijn ge vangenisstraf niet meer terug keren naar Schouwen-Duive- land. De 45-jarige man wil niet meer op het eiland wonen waar hij op 23 juli 2016 straalbezopen motorrijder Kirsten van den Oever (29) doodreed. Dat zei hij gisteren bij het gerechtshof in Den Bosch. Wat justitie betreft moet hij eerst nog zes jaar de gevangenis in. Pieter Van Klinken Den Bosch -Echtgenoot van omgekomen Kirsten van den Oever ..kost het voor flink wat mensen geld om naar voorzieningen als scholen en ziekenhuizen te gaan. ..blijft Zeeland een eilandenrijk. ..worden Zeeuwen ongelijk behandeld, omdat ze tol moeten betalen. ..blijven gemeentebesturen in Zeeuws- Vlaanderen, met name Terneuzen, in de clinch liggen met de provincie. ..blijven veel huizen in Zeeuw-Vlaande- ren onverkocht of komen er Belgen in, waardoor de regio verder 'vervlaamst'. ..kost het bedrijven, vooral in Zeeuws- Vlaanderen, moeite werknemers te vin den. ..zullen bedrijven zich minder snel in Zeeland vestigen. ..blijft het isolement van Zeeuws-Vlaan deren in stand. Met name in het oosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35