Nog even Delta brengt Discovery Channel, Eurosport en TLC weer terug op de buis Constansia reageert getergd op vertrek bij Halsteren Ondanks een storm van protest in Zeeland schrapte Delta in mei vorig jaar Discovery Channel, Eurosport en TLC uit het basispakket. Op 1 maart komen ze terug. Delta en Discovery hebben alsnog een overeenkomst getekend. GOES Plastic staat dit jaar op de voorgrond tijdens de twee dagen durende Modelbouwshow in de Zeelandhallen in Goes. „In feite hebben we nu alles wel zo'n beetje gehad", zegt organisator Jan van 't Veen, „maar heel veel mensen gaan weer aan de slag met plastic modellen. Je ziet ze soms zelfs liggen bij de Lidl of de Aldi." Alles wat op schaal loopt, rijdt, vliegt of vaart is eind februari weer te zien. Deze jongetjes kunnen vast niet wachten tot het zover is. De televisiezenders Discovery, Eu rosport en TLC komen vanaf 1 maart weer terug in het basispakket van Delta. Dat heeft Delta dinsdag bekendgemaakt. Ondanks een storm van protest in Zeeland schrapte Delta in mei vorig jaar Discovery Channel, Eurosport en TLC uit het basispakket. Ook ID (Investigation Discovery) ver dween in Zeeland van de kabel. Dat kwam omdat het Zeeuwse kabel bedrijf toen geen overeenstem ming kon bereiken met Discovery Networks Benelux. Nu zijn beide bedrijven het wel met elkaar eens geworden en hebben ze alsnog een overeenkomst getekend. Dat betekent dat iedereen die via Delta naar digitale televisie kijkt Discovery Channel, Eurosport TLC vanaf maart weer kan ontvan gen. Wie ID wil zien moet tv kijken via Delta smartcard of via Delta In teractieve TV. Ook in het Pluspak ket (een extra digitaal zenderpak ket) worden vanaf 1 maart zenders toegevoegd. Het gaat om Animal Planet, Eurosport 2 en Discovery Science. Analoog Wie nog analoog kijkt, kan Disco very Channel, Eurosport en TLC niet zien. Daar heeft Delta bewust voor gekozen, omdat de kabelaar dit voorjaar (een datum is nog niet bekend) stopt met het doorgeven van analoge televisie en radio. Met de nieuwe, relatief goedkope, digi tale ontvanger zijn ze ook te bekij ken op 'oude' analoge televisies. Dat heeft een reden. Nu nog gaan analoge tv, digitale tv en internet over één en dezelfde coax-kabel. Maar het analoge tv-signaal neemt op het kabelnetwerk drie tot zes keer zoveel ruimte in als digitale tv. De provider heeft die ruimte nodig omdat het internetgebruik explo sief stijgt. Mensen met nog een analoge tv kunnen met een mini- decoder toch digitaal kijken De omschakeling naar digitaal betekent niet automatisch dat mensen een nieuwe televisie moe ten kopen. Televisies jonger dan acht jaar zijn (meestal) zo in te stel len dat ze digitale zenders kunnen ontvangen. Voor de ongeveer 20.000 Zeeuwse huishoudens die nu nog analoog televisie kijken en radio luisteren, biedt Delta vanaf maart een relatief goedkope oplos sing: een mini-decoder. Dat kastje gaat 39,95 euro kosten. Delta heeft besloten dat mensen met deze mini-decoder ook kunnen kijken naar Discovery, Eurosport en TLC. De afgelopen maanden konden klanten een voorinschrijving doen op het apparaatje. Dat hebben vol gens Delta-woordvoerder Tim Brouwer zo'n 2000 mensen gedaan. Overigens wordt de klantenser vice van Delta volgens Brouwer da gelijks gebeld met vragen over de overgang van analoog naar digitaal. Hoewel een definitieve datum voor de omschakeling nog niet is vastge steld, denkt Delta dat ze eind van het voorjaar begint met het stap voor stap afschakelen van het ana loge signaal. It woensdag 7 februari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 wachten ZEELAND6 Verloren zenders weer terug Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33