*31 25 doorsnaaibonbons met een dik, maar smakelijk chocopantser, doch een saaie, zoete vulling. Bonroyaal wordt net iets beter beoordeeld: met het na tuurlijke zuurtje van de zwarte bes als positieve uitschieter en de zande rige butterscotch als grootste teleur stelling. Bij Bel'Chic dringt direct een lichte alcoholwalm de neus binnen. „Een trucje om lange houdbaarheid te ga randeren", constateert patissier Paul van Diemen. „Qua smaak voegt het niets toe." Net als Bonroyaal maakt het merk zich bovendien schuldig aan een beruchte list onder budget bonbons: diverse pralines zijn be wust zo gevormd dat je zou zweren dat er een noot onder de chocola schuilgaat. Het tegendeel is waar. Leonidas is wel voorzien van heuse noten. De variatie in vormen is groot en ook de vulling behaagt: smeuïge ganache en lekker fris fruit. Alleen de fors geschapen vierkantspralines van Australian scoren beter. Het jasje is dun, de chocolade lekker, de vulling gevarieerd en de eetbare zeefdrukjes zorgen voor een kleurrijk geheel. De bonte selectie van Delicata had Deze is zo slecht dat ie voor mij reden zou zijn de relatie te verbreken de winnaar naar de kroon kunnen steken. Met onder meer wasabi-li- moen, ras el hanout en framboos- chili is dit met afstand het spannend ste smaakpalet. Dat niet alle smaken even goed uit de verf komen ('Zode tandjes, die peper jongen!') en de technische uitvoering hier en daar te wensen over laat, is het huismerk vergeven. Dat de pralines ondanks een aangeduide houdbaarheid van nog ruim anderhalve maand, fikse te kenen van bederf vertonen, niet. De ganache is gortdroog, de chocolade wit uitgeslagen, de nootjes verkleurd en bij één bonbon is zelfs het schim melen ingezet. „Dit had nooit meer verkocht mo gen worden", oordeelt Marco. „Voor mij zou dit reden zijn om de relatie te beëindigen", grapt Paul. „Geef dan gewoon een goede reep." <AH) MO DE UITSLAG Veelzijdig, compact en heerlijk brood Voorde grote trek Lekker brood voor fijn prijsje woensdag 7 februari 2018 GO 1. Australian 9 stuks 1198 g, €10,25 (€51,76 per kilo) Heerlijke, dunne chocola, een variatie aan vullin gen en een kleurrijk geheel. Het forse formaat staat niet tegen. 4. Cupido (Jamin) 40 stuks, 500 g, €8,00 (€16 per kilo) Eentonig, kleurloos, braaf en zoet. No- nonsensebonbons om in rap tempo door te eten. Lekkere chocolade, maar wel te dik. —Paul van Diemen Paul, Marco en Peter zijn het erover eens: Australian it is\ FOTO JOOST HOVING 5. Bel'Chic (Jumbo) Mar 20 stuks 350 g,H €2,49 (€7,11 per kilo) De crème is luchtig, maar korre lig en veel te zoet. De pure, melk en witte chocolade proeven identiek. En waar is die noot gebleven? 6. Delicata - - 8 stuks 1175 g, r4,-r €6,99 (€39,94 per kilo) Veel potentie: spannende sma ken, verfijnde vormen en veel kleur. De tekenen van bederf zijn voor het panel echter onvergeeflijk. 2. Leonidas 16 stuks 250 g, €6,95 (€27,80 per kilo) Smakelijke ha zelnoten, gevarieerde vormen, smeuïge ganache en fris fruit. De afwerking mag hier en daar wel verfijnder en de grootte loopt te ver uiteen. 3. Bonroyaal (Aldi) 24 stuks 400 g, €2,80 (€7 per kilo) Dertien-in-een-dozijn- chocolade, maar niet verkeerd van smaak. De vulling is wisselvallig: van lekker zuur fruit tot zanderige butterscotch. V UUllUUlli t Saetosus Panasonic SD-ZB2512KXE Prijs: 179 euro Prachtige machine, met liefst 33 programma's voor allerlei soorten brood. Heeft een dispenser voor bijvoorbeeld noten of rozij nen. Deze ingrediënten worden automatisch op het juiste moment aan het brood toegevoegd. Ver schillende soorten brood kwamen er tijdens de test prima uit. Maakt broden van 300 tot 600 gram en is daarom bij uitstek geschikt voor kleine huishoudens. In de handleiding staan tal van recepten. Inventum BM121 Prijs: 108 euro De BM121 beschikt over 12 in te stellen programma's en komt met twee bakblik ken. Eén voor groot brood, de ander voor twee kleine broodjes. Zeer geschikt voor grotere huishoudens, want je maakt hier broden van 900 tot 1200 gram mee. Beide bakblikken zijn uitneembaar en dat maakt het schoonmaken eenvou dig. Helaas is het bakpro- ces niet te volgen via het display en moet je extra ingrediënten handmatig toevoegen. Dat doet niets af aan de heerlijke geur, smaak en goede korstkleur. Princess Wake-up 152006 Prijs: 67 euro De Wake-Up is een makke lijk te bedienen broodbak machine voor een fijne prijs. De machine heeft 15 bak- programma's in huis en maakt broden van 680 tot 900 gram. Het apparaat heeft geen dispenser voor noten en rozijnen, maar waarschuwt met een piepje wanneer je extra ingrediën ten moet toevoegen. Han dig opgelost! Qua design scoort dit 'prinsesje' iets minder punten, maar met de prijs-kwaliteitverhouding zit ze helemaal goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25