23 Over werk, geld en consumentenzaken Reizen Thomas Cook en Neckermann Reizen beginnen een proef met het vooraf reserveren van een ligbedje bij het hotelzwembad. De dagelijkse strijd om een goed plekje is volgens directeur Carola Hoekstra een grote ergernis onder vakantiegangers. „Maximaal 20 procent van de lig bedden wordt vooraf gereserveerd. De rest is nog steeds vrij beschik baar. Op is op, als de 20 procent vol zit, stoppen we. Er worden niet meer bedjes op voorhand weggege ven. Bovendien heeft niet iedereen dezelfde voorkeur, de wensen ver schillen. De een houdt van zon, de ander meer van schaduw. Sommi gen willen bij het kinderbad zitten, anderen juist bij het grote bad. De te reserveren bedjes staan op ver schillende plekken. Het kan dus niet zo zijn dat alle bedden bij het pierenbadje zijn voorbesproken. Ook de andere toeristen hebben voldoende keuze. Dat houden we zo, want we willen al onze reizigers gelukkig maken." „We doen voortdurend onderzoek naar de vakantiebeleving en probe ren zo veel mogelijk op wensen van mensen in te spelen. Zo zijn we vo rig jaar ook begonnen met 'kies je kamer', ook een service om een beetje stress, bijvoorbeeld over de verdieping waar ze slapen, bij reizi gers weg te nemen. Mensen vinden dat prettig, maar de plek aan het zwembad is mogelijk nog veel be langrijker. Door die vooraf te reser veren, zijn mensen veel flexibeler. Ze kunnen 's ochtends naar een stad of een lokaal marktje en weten dat ze daarna ge woon weer lekker met op hun favo riete bed bij het zwembad kunnen lig gen." „Eigenlijk hebben we daar geen harde norm voor. Voor ons is de test geslaagd als reizigers er blij mee zijn. We onderzoeken vanaf het be gin hoe ze de vakantie en deze ser vice waarderen. Bij tevreden klan ten gaan we door. Dat is onafhanke lijk van het percentage stoelen dat daadwerkelijk wordt gereserveerd. Natuurlijk gaan we evalueren, maar we rekenen op een go. Eind april gaan we kijken hoe snel we het con cept kunnen inzetten in andere ho tels." Uit verschillende onderzoeken blijkt dat het niet beschikbaar zijn van een ligbed aan het zwembad ergernis nummer 1 is voor veel reizigers. We bieden onze klanten daarom de mogelijkheid om voor hun zonvakantie hun lievelings plekje te reserveren. We zijn wereldwijd de eerste orga nisatie die dit aanbiedt. Daar zijn we best trots op. We introduceren de dienst in meerdere landen, voor reizigers uit Nederland, België, Scandinavië, Duitsland en Groot- Brittannië." Ze kunnen kiezen op basis van de ligging van het zwembad „Voor 25 euro per persoon kunnen vakantiegangers voor de hele vakan tie hun eigen ligbed reserveren. Het maakt niet uit hoe lang ze gaan. Ze krijgen vooraf een plattegrond van het zwembad om een goede keuze te kunnen maken. We geven precies aan hoe de ligging is ten opzichte van het hotel en andere faciliteiten. Via gps kunnen we laten zien wan neer de bedjes in de zon liggen en wanneer in de schaduw. Zo kan ie dereen een eigen stekje zoeken aan de hand van zijn voorkeuren. We beginnen met deze service in onze eigen hotels op de Canarische Eilan den. Vanaf deze zomer breiden we dit uit naar meerdere bestemmin gen." Voor ons is de proef geslaagd als reizigers er blij mee zijn. En dan gaan we door „We zijn bezig met location based messaging. Daarbij begeleiden we mensen van vertrek tot thuis komst. We geven bijvoorbeeld in formatie over de verwachte drukte op Schiphol op het tijdstip van ver trek en de rij waar ze moeten in checken. We sturen een foto van de reisleidster die klaarstaat bij aankomst op de be stemming, vertellen wat het nummer is van de bus waarmee ze naar een accommodatie gaan en precies waar ze die bus kunnen vinden. Alles om de reiziger te ontzor- gen." woensdag 7 februari 2018 Geld&Soed 'Einde aan handdoekje leggen' Blijven andere reizigers dan met de rotbedjes zitten? Hoe kwamen jullie op dit idee? Het is nog een proef. Wanneer is die geslaagd? Arwen Kleyngeld V 'anwaar deze nieuwe service? —Carola Hoekstra Hoe werkt het? —Carola Hoekstra Nog meer plannen in het vat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23