Marjan Berk 15 Geen getwijfel: naar de Eifel! Voor zover ik de teksten versta, zijn die niet kinderachtig f k neem wel een paar oordoppen voor je mee", waarschuwt mijn zoon, vader van mijn 14-jarige kleindochter Belle. Hij is slagwerker van pro fessie, hij kan het weten. „Want de muziek is echt heel hard!" Hij heeft de propjes geprepareerde watten al voorverwarmd, zodat ik bij aankomst bij Central Stu dio in Utrecht, een voormalige televisiestudio, deze noodzake lijke gehoorbescherming meteen in mijn oren prop. Het is pauze, kleine en grote meisjes staan zich voor de grote spiegel in de hal mooi te maken voor het optreden. Allemaal heb ben ze heel lang haar, los of in vlechten. Het is de dag waarop groepen hiphopdansers uit het hele land met elkaar de strijd aangaan om de eerste plaats. In de enorme hal heerst een vrolijke en hoogst kindvriende lijke sfeer. Veel vaders en moe ders zijn er voor de support van hun kroost, met meegebrachte etenswaren, want de dag is lang. In een hoek ruikt het lekker naar zelfgebakken cake, in royale plak ken. Ik mag ook proeven. soort vrolijke agressie klinkt, is de sfeer vooral heel gezellig. In kleine groepjes worden de choreografieën nog even op scherp gesteld. De pauze is voorbij en de mu ziek barst nu echt los. Tweeën twintig groepen, waaronder The Younglings waarin Belle danst, gaan ook los. Ik verover een stoel tje dicht bij het podium en geniet van de vrolijke virtuoze meiden en een enkele jongen die zeer ge concentreerd dansen op de swin gende muziek. Voor zover ik de teksten versta, zijn die bepaald niet kinderach tig. Wanneer een meisje met je praat, doet ze tegelijkertijd een soort isometrische kleine oefe ningen. Ongeveer zoals poezen in een surplace hun spieren sa mentrekken voordat ze gaan springen. collega Evan deze groep leidt. „We hebben een reglement waarin staat dat de teksten niet té ver gaan, niet te grof zijn. En de bewegingen mogen niet seksueel suggestief zijn. We repeteren twee keer per week. Ik werk bij het roe met de creatieve leerlin gen. We doen niet alleen dans, maar ook licht en geluid. Hiphop komt uit de Bronx, uit de armoe dewijken. De dans biedt een op lossing, een uitweg uit de onder drukking van de armoede. En het is niet alleen een dansstijl maar ook een manier van leven. Having unity and having fun. Daar draait het om. Die gedachte zie je ook terug in de hiphop-kledingstijl. Eenvoudige sportkleren, zonder onderling verschil. Iedereen is gelijk!" Ik dompel mij onder in de lek kere, stimulerende muziek. Kleine en grote meisjes dansen in korte choreografieën span nende verhalen. De bewegingen zijn virtuoos. Sommige groepen dansen een klein verhaal, andere meiden laten alleen hun dans kunst zien. Ha, daar zijn The Younglings! En daar is Belle. Met overgave dansen de meisjes een klein ver haal, waarin ze allemaal een per soonlijk moment hebben. Ze to nen hoe de dans hun sombere stemming verandert in vrolijk dansgeluk. Heel effectief uitge drukt in die specifieke, energieke hiphopstijl! „Ik vind het wel grappig dat jullie hier met al die microfoons staan", zegt Thierry Baudet tegen journa listen. Die vragen naar vermeende racistische uitspraken van zijn rechterhand Theo Hiddema. Al sinds zaterdag beheerst Forum voor Democratie (FvD) het poli tieke nieuws. Een onverwacht pre sentje, met de raadsverkiezingen in maart voor de deur. Eerst was er vi- cepremier Kajsa Ollongren, die stelde dat FvD het onderscheid tus sen mensen op basis van 'ras' be trekt in het politieke debat. Baudet greep dat aan om - gelardeerd met een persbijeenkomst -aangifte te doen van laster en smaad. Hij zei zelfs 'gedemoniseerd' te worden door de minister. Een weekend lang beheerste dat al het politiek debat, maar gisteren deed FvD-Kamerlid Theo Hiddema er een schep bovenop. In een inter view met De Telegraaf zei hij dat 'al lang bewezen' is dat er een verband is tussen ICfcn volkeren. „Die uit lating heeft alle kenmerken van discriminatie", haastte Groen- Links-leider Jesse Klaver te zeggen. Want waar FvD zich graag scherp posteert in het debat over migratie, biedt het andere partijen ook de kans zich tegen het FvD af te zetten. GroenLinks en D66 voorop. Voor een Kamerdebat kreeg Klaver overigens de handen niet op elkaar, al was het maar omdat WD en CDA de uitlatingen 'nonsens' vonden. „Overigens mag je stomp zinnige dingen zeggen van mij", zo afficheerde VVD'er Klaas Dijkhoff zich op zijn beurt als liberaal. Zo pakt ieder z'n rol. Na een dag van vooral ophef sprak Hiddema daarom van 'een spel'. „Ik heb alleen maar willen zeggen dat wetenschappers clai men dat er verschillen zijn in IQ^ over heel de wereld. Onderwijs is daarop van invloed, net als de voe ding die iemand krijgt. Het woord ras noem ik helemaal niet." Baudet: „Het zijn de andere partijen die ons racisme aansmeren. Net als jullie overigens, de media." Na een lang betoog dat Baudet 'geen verstand heeft van de relatie tussen IQ. en volkeren' zei hij gisteren wel on dubbelzinnig dat zijn partij 'ra cisme niet tolereert'. „Dat is onder scheid maken op basis van afkomst en dat willen wij absoluut niet." Opspraak Dat FvD al meermaals in opspraak raakte door uitlatingen, onder meer over 'homeopathische verdunning van het Nederlandse volk', wuift Baudet weg. „Is er nou écht iemand die denkt dat wij een racistisch pro gramma hebben? Schei toch uit." De positionering van Forum is nu evenwel een feit. Nu Baudet in Am sterdam en via een lijstverbinding met Leefbaar in Rotterdam een gooi doet naar zetels, komt dat niet ongelegen. Toch zijn er ook zorgen voor Baudet. Want sinds maandag rommelt het eigen gelederen. On der prominente leden is een rich tingenstrijd gaande over hoe en hoe snel FvD in provincies afdelingen moet opzetten. Er zou te weinig 'in terne democratie' zijn. Exclusieve Lezersreis 4- of 6- of 8-daagse Duitsland pharosreizen Vanaf Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl woensdag 7 februari 2018 PC OD Hoewel in de muziek ook een Ik praat met coach Isis, die met Ophef kan Baudet nog veel opleveren De ophef rond vermeend 'ra cisme' door leden van Forum voor Democratie biedt de partij van Thierry Baudet volop kan sen zich te profileren in aanloop naar de gemeenteraadsverkie zingen. Tegelijk rommelt het in tern door ontevreden partijpro minenten. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag Vertrek: 7 februari t/m 21 december prachtig wandelgebied in nationaal j park bezoek vakwerkstadje Monschau halfpension Hoe lang is het rijden naar een heerlijke vakantie? Nog geen drie uur! De Eifel is in elk jaargetijde prachtig, zeker in de winter en het voorjaar. lx welkomstdrankje 10% korting op een massage in het hotel (vooraf melden) gebruik wifi in openbare ruimtes informatie over de regio gratis parkeren bij het hotel (naar beschikbaarheid) Data 4d. 6 d. 8d. 07/02-21/12 €109 €199 €279 le kind t/m 11 jaar is gratis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten (€20,-), en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Geniet van de bossen in Nationaal Park De Eifel. Dit is een van Duitslands mooiste en meest romantische natuurgebieden. Zodra je je hotel uitloopt, kun je al prachtig wandelen. Liever fietsen? Ook dan zit je hier goed. Bovendien rijd je met de auto in een half uurtje naar sprookjesachtige vakwerkplaatsjes, zoals Monschau en Bad Münstereifel. Je verblijft in Hotel Klostermühle, een voormalige watermolen. Het hotel ligt in Heimbach, een 'luftkurort' midden in Nationaal Park De Eifel. Vele wandelroutes doorkruisen het Nationale Park de Eifel. Ook zijn er vele fietsroutes te vinden. Inbegrepen 3, 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner N T I E S VA Meer informatie: Ga voor Geen getwijfel: naar de Eifel! naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl810 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 19035 3|||

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15