baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl tm EUWS 11 INTERVIEW GERT-JAN SEGERS ChristenUnïe-leider Gert-Jan Segers wil zwaardere straffen voor antisemitisch geweld. Ook het bedreigen en mishandelen van afvallige moslims moet harder worden aangepakt, stelt hij. Ia ij keek meelevend I naar de aanval op I het joodse restau- I rant HaCarmel in I Amsterdam in de- I cember. Gert-Jan I Segers koppelt zulk antisemitisme aan 'de exodus van Joden uit Frankrijk'. Hij vreest dat zoiets hier ook kan gebeuren. De ChristenUnie-leider pleit daarom voor zwaardere straffen bij antise mitisch geweld of bedreigingen. Ook wil hij strengere straffen voor het bedreigen of mishandelen van afvallige moslims. „Wat we al lan ger in Egypte, Syrië en andere lan den in het Midden-Oosten zien, vindt nu ook hier plaats. Die groe pen staan onder druk." „Ja, maar als iemand slachtoffer wordt omdat hij jood is of ex-mos lim, dan raakt dat de hele samenle ving. Dan staat niet alleen zijn persoonlijke vrijheid en veiligheid onder druk, maar die van onze hele maatschappij. Namelijk het principe dat iedereen kan geloven wat hij wil en veilig is. Dat is fun damenteel voor onze rechtsstaat." „Ik maak vooral onderscheid tus sen de motieven van de daders. Als er een ideologisch motiefis, dan is het ook bedreigender voor een grotere groep. Wanneer iemand een ruit ingooit, hoeft niet ieder een daar bang naar te kijken. Maar als iemand het gemunt heeft op leiders van de joodse gemeen schap, moet een hele groep angstig over de schouder kijken. Door strenger op te treden, geven we ook een signaal dat de kleinste groep even belangrijk is als de overgrote meerderheid. Dat als jij in de hoek komt te zitten waar de klappen vallen, wij evenzeer voor jou opkomen. Uiteindelijk vormt een aanval op de vrijheid van de meest kwetsbaren, een aanval op de vrijheid van ons allen." „Het is bittere noodzaak dat ze op staan en zich uitspreken. Dat geldt in dezelfde mate voor christenen die bijvoorbeeld gemengde gevoe lens hebben over het homohuwe lijk. Je standpunt daarover mag geen rol spelen in de vrijheid en veiligheid die we individuen gun nen. Dan moet je echt opstaan en zeggen: niet in mijn naam. Daarom zeg ik de islamitische lei ders ook: dit antisemitisch denken komt bij jullie voor. Dit heeft blijkbaar een voedingsbodem, waardoor uiteindelijk tot daden wordt overgegaan. Zoals het be dreigen van ex-moslims die een andere koers in hun leven kiezen. Natuurlijk mag een moslim zeg gen dat hij hoopt dat zijn kinderen moslim blijven. Maar er komt een moment dat iemand oud en wijs genoeg is om een eigen keuze te maken. Die vrijheid moet heilig zijn." „Dat kan wat mij betreft niet. Er is sprake van een exodus van joden uit Frankrijk, omdat ze zich onvei lig voelen. Ook hier hoor ik gelui den dat joodse jongeren zeggen: onze toekomst is niet in Neder land. Dan breekt mijn hart. Het is echt mijn nachtmerrie dat zoiets hier ooit zou gebeuren. Enerzijds om historische redenen: we heb ben een ereschuld aan de joodse gemeenschap. Maar het gaat die per. Als zij vertrekken, gaat er iets verloren wat fundamenteel is voor een rechtsstaat, namelijk dat je pal staat voor de veiligheid en de vrij heid van de kleinste minderheid." „Dat is invulling, maar ik heb het idee dat ik minister Grapperhaus van Justitie aan mijn zijde heb." „We weten we dat er jaarlijks 100 tot 200 antisemitische incidenten zijn. Maar hoe erg ex-moslims worden getroffen, weten we nu onvoldoende. Registratie is daarom belangrijk." „Natuurlijk, maar we kunnen ons wel uitspreken. Dan doe je ook iets aan het veiligheidsgevoel." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 5 dagen Odenwald, Main- en Neckardal 8 dagen Kirchbergin Tirol 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Het Prinsdom Andorra 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië woensdag 7 februari 2018 'Antisemitisme bedreigt ook onze rechtsstaat' Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag Maar daar hebben we het straf recht toch voor? Zo maakt u wel onderscheid tus sen slachtoffers: de ene mis daad is erger dan de andere. U verwacht ook dat imams en vooraanstaande moslims zich uitspreken tegen het lastigvallen van ex-moslims. Gert-Jan Segers: „Een aanval op de vrijheid van de meest kwets baren is een aanval op de vrijheid van ons allen." fotoguusschoonewille De joodse gemeenschap voelde echter aanvankelijk weinig steun van de overheid na het incident in Amsterdam. Hoeveel zwaarder moeten die straffen gaan zijn? Tot hoeveel zwaardere straffen moet dit gaan leiden? Verstoten worden is vaak ook een gevoel en lang niet altijd ge volg van strafbaar gedrag. v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april 7, IA, 21,28 mei/A, 11 juni etc. Vertrekdata: 23 april 7,21 mei A, 18 juni 2,16,30 juli etc. Vertrekdata: 25 april 28 mei/11 juni25 juli etc. Vertrekdata: 50 april 28 mei 25 juni 23 juli etc. Vertrekdata: 19 mei 2,16, 23, 30 juni li, 21, 28 juli etc. Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april 7, li mei i, 11,18, 25 juni etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11