baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 7 O) Naar school fietsen durft hij niet meer. Maar bij de bushalte weten ze Jeroen ook te vinden. Zijn ouders zijn ten einde raad. Drie jongens persen hun zoon stelselmatig af. Ook wordt hij mishandeld. 599,- De vader en moeder van een 13-ja- rige jongen - hier omwille van zijn veiligheid Jeroen genoemd - trok ken zaterdag aan de bel op Face- book. Wanhopig zijn ze over de hel waar hun kind al een halfjaar lang doorheen gaat. Jeroen fietst vanaf de eerste schooldag met gemak de 17 kilo meter tussen het ouderlijk huis in Zeewolde en zijn middelbare school in Nijkerk. Na een paar we ken komen de klachten, vertellen zijn ouders. Jeroen heeft het soms zomaar benauwd en hij krijgt last van paniekaanvallen. Hij bezweert zijn vader en moeder dat er niets aan de hand is. Als hij thuiskomt met een beschadigde fiets, verzint hij een smoes over een aanrijding. Jeroen breekt als zijn ouders hem half oktober aan de tand voe len over 15 euro huishoudgeld dat van tafel is verdwenen. Hij heeft het betaald aan drie grote jongens die hem telkens opwachten aan het eind van de lange polderweg richting Nijkerk, vertelt hij hui lend. Als hij geen geld bij zich heeft, slaan ze er op los en dreigen ze met nog meer geweld. Zijn ei gen spaarpot heeft hij al leegge haald om zijn afpersers van het lijf te houden. Aan de laatste confron tatie hield hij volgens zijn moeder een lichte hersenschudding over. Met de bus De ouders doen aangifte tegen het drietal, dat zich verplaatst op brommers. Ondanks een nauw keurige beschrijving van Jeroens kwelgeesten weet de politie van Zeewolde ze niet op te sporen. Zo wel de vader als agenten posten zo onherkenbaar mogelijk langs de fietsroute naar school, maar zon der resultaat. Jeroen durft inmid dels niet meer op de fiets en gaat Het gaat heel slecht met hem. De daders hebben zijn leven totaal verpest met de bus naar school. De mentor begeleidt hem na schooltijd naar de dichtstbijzijnde halte. Het blijft rustig, tot een week geleden. Jeroen wordt opnieuw te grazen genomen, dit keer bij de bushalte in Zeewolde. Hij durft nu helemaal niet meer op straat te ko men, zegt zijn vader. „Het gaat heel slecht met hem. De daders hebben zijn leven totaal verpest. Het zou ons niet verbazen als ze meer slachtoffers hebben ge maakt. Pubers kunnen zoiets lang bij zich houden. Dat hebben we bij Jeroen gezien. We hopen dat de bevolking helpt om die jongens op te sporen, want de politie lukt het niet en dit moet echt ophouden." Een klap De school zit volgens directeur Annet Vermaas flink in haar maag met de situatie. „Het is afschuwe lijk en we doen er alles aan om hem te helpen. In de school kun nen wij waken over de veiligheid van onze leerlingen, maar daar buiten ligt het een stuk moeilijker. We zijn een regulier vmbo en dat betekent dat leerlingen zelfstandig naar school komen. Jongens uit de hogere klassen hielden de laatste tijd een oogje in het zeil. Het te kent de betrokkenheid. Dat het vorige week toch weer gebeurde, is echt een klap." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Rondreis Roemenië 12 dagen Rondreis Polen 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Mooiste fjorden en I kusten van Noorwegen 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust dinsdag 6 februari 2018 De bushalte in Nijkerk waar drie jongens op brommers Jeroen mishan delden. FOTO ERIK VAN'T LAND Marco Willemse Amersfoort —Vader van Jeroen Zelfs hier was Jeroen (13) niet Hg veilig voor pesters v.a. slechts Vertrekdata: 16, 30 april 14 28 mei 11,25 juni 9 juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 hool/inoon' boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30 juni14, 28 juli /II aug etc. Vertrekdata: 28 april 12,26 mei 9, 23 juni 7 juli etc. Vertrekdata: 23 april 7.21 mei 4 18 juni 27 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 23 april 7 mei /A, 18 juni 2,16 juli etc. Vertrekdata: 9, 23 april 7, 21 mei Tj, 18 juni 2 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7