Liever minder acties KNRM Startsein Delta Ride KORTING Stralend U 2 T@LÜ©E optiek Babygeluk ruw verstoord door Hij was sportief, had nooit gerookt, maar toch sloeg het noodlot toe: longkanker. Charly kreeg het te horen net nadat zijn tweeling was geboren. Zoektocht naar directeur Commentaar Goed werk van de KNRM in Zeeland. Vorig jaar kwa men de redders bijna driehonderd keer in actie. Een topjaar. Iets om te vieren? In elk geval stonden de bemanningen klaar om bij nacht en ontij uit te varen. Een alarm van de kustwacht is genoeg. Gelukkig gaat het vaak om snelle hulp, nog voor er echt mensen moeten worden gered. Maar de KNRM ging ook het water op na de ver drinking van zeilers en sportvissers. Dat zijn zware toch ten. De druk is hoog. Want redders weten nooit wat hun te wachten staat. Daarom kan eigenlijk niemand blij zijn met die driehonderd acties. Minder is beter. Niet alle mensen die het water op gaan, lijken dat te beseffen. Het komt nogal eens voor dat de redders op pad moeten na gemakkelijk te ver mijden navigatiefouten of na technische mankementen die met een beetje extra zorg kunnen worden voorkomen. Daar is de KNRM toch voor? Nee dus. Er zijn goede redenen om de inzet van redders zo veel mo gelijk te beperken. De mentale druk op deze mensen moet zo laag mogelijk blijven. Ook voor het behoud van het draag vlak bij hun families en bij de bedrijven die hen steeds weer van het werk zien verdwijnen, is het zaak niet onnodig uit te varen. En denk aan de kosten. De KNRM draait helemaal op giften. Die zijn zeer serieus bedoeld. Niet voor een gratis sleepdienst of voor het redden van een groene krokodil. Gulle gevers steken geld niet in reddingsmaatschappij voor gratis sleepdiensten Het evenement zelf vindt dit jaar plaats op zaterdag 9 en zondag 10 juni. De ene dag in Midden-Zee land, de dag erna in Zeeuws-Vlaan- deren. Daar werd de Ride vorig jaar voor het eerst ook gehouden. Tijdens de startavond worden de routes van de twee tochten bekend gemaakt en ook die van de Ladies Nightride van vrijdag 8 juni. Ook vertelt onderzoekster Rieneke van der Ven over de nieuwe succes volle behandelingen op het gebied van borstkanker. Iedereen is wel kom de avond, ook met muziek en cabaret, bij te wonen. Hij begint om 19.30 uur. Toegang gratis. Aanmel den is verplicht. Dat kan door een mailtje te sturen naar info@delta- ridefortheroses.nl. Inschrijven voor het fietsevenement kan ook nog via de website deltaridefortheroses.nl. ALMANAK Die Veerse wethouder voelt zich de laatste weken helemaal te gek. Met een nieuwe gebitsprothese is hij niet alleen van een hoop problemen af, hij ziet er ook be ter uit, hebben velen hem laten weten. Een lid van de DTV-fractie zag nog een bijkomend voordeel, meldde hij bij de discussie over het donkertebeleid tijdens de raadsvergadering. „De wethouder straalt nu zo dat we zijn gebit kunnen inzet ten als een reflectorlicht. Als hij lacht, kan hij er het hele buiten gebied van Veere mee verlich ten." Baggeren bij het Delf blok Regels voor verkoop aan huis Ruim 2.500 euro voor Roosevelt KAPELLE Einde voor gemeentegids Hoeveel pech kan een mens hebben? Als 17- jarige jongen moest Charly Kalif vluchten uit Somalië, om te ontsnappen aan een bestaan als kindsoldaat in het door oorlog ge teisterde land. In Goes bouwde hij een mooi nieuw leven op, maar nu - op 41-jarige leeftijd - is hij onge neeslijk ziek. Geveld door long kanker. Een diagnose die 15 maan den geleden werd gesteld, twee weken nadat zijn tweeling was ge boren. Het was Charly's moeder die destijds het ingrijpende besluit nam om haar zoon naar een veili ger oord te sturen. Het pakte niet slecht uit. De geboren Somaliër kwam naar Nederland, inte greerde snel en liep een paar jaar later in een discotheek in Goes Carla de Vroe tegen het lijf. Het was liefde op het eerste gezicht. „Omdat ik christen ben en Charly moslim dachten veel mensen dat onze relatie geen stand zou hou den", weet Carla zich te herinne ren. „Maar we hebben eikaars ge loof altijd gerespecteerd en zijn nu al 22 jaar samen. Hij kon er geluk kig nog bij zijn toen onze tweeling werd gedoopt." Nog een kind. Dat was een vu rige wens van Charly, ondanks het feit dat hij en zijn vrouw al twee dochters hadden. De meiden zijn nu 10 en 7 jaar oud. „Hij wilde graag veel kinderen, waarschijn lijk omdat hij zelf ook uit een groot gezin komt", zegt Carla. „Uiteindelijk ben ik overstag ge gaan en hebben we vijftien maan den geleden zelfs een tweeling ge kregen, een prachtige zoon en dochter." Het intense geluk was van korte duur. Charly had al lange tijd rugklachten, maar daar zochten hij en zijn vrouw niet meteen iets ernstigs achter. Hij werkte hard als schilder en ook de spanning over de komst van de tweeling had er vast mee te ma ken, dachten ze. Kort na de ge boorte van de kinderen kwam er nieuws dat insloeg als een bom: Charly had waarschijnlijk long kanker. Even was er nog hoop dat het tbc zou zijn, omdat hij een paar jaar geleden nog in Afrika is geweest. „Maar de dokter vertelde De Stichting Exploitatie Grote Kerk Veere heeft daarvoor de hulp inge roepen van Marina Wijn Consul- tants, een bureau dat gespeciali seerd is in het vervullen van ma nagementfuncties in de culturele sector. Wijn vond onder meer di recteuren voor de Anne Frank Stichting, het Centraal Museum in Utrecht, het Grachtenfestival in Amsterdam en het Nederlands Openluchtmuseum. De Grote Kerkwil vanafjuni eve nementen organiseren met onder meer het Nationale Ballet, het Am sterdam Sinfonietta, FOAM, het Lightfestival, Film by the Sea en CBK Zeeland. Nu is de directeur van het CBK, Kathrin Ginsberg, nog interim-directeur. Er wordt ge zocht naar een 'boegbeeld', met liefst ook binding met Zeeland. op de complete bril dinsdag 6 februari 2018 ii In Theater De Mythe in Goes vindt donderdag de traditionele kick off van de Delta Ride for the Roses plaats. Rob Paardekam Goes WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl Tip? redactie@pzc.nl KORTGENE Aan het Delfblok in Kort- gene zijn de komende weken baggerwerkzaam- heden. Dat gebeurt in op dracht van het water schap en de gemeente Noord-Beveland. Het baggeren neemt onge veer twee maanden in beslag. Een deel van de baggerspecie wordt op de oever verspreid, het andere deel wordt afge voerd. Na het werk kan het even een kaal zicht zijn, maar de natuur her stelt zich vanzelf. KAPELLE Kapelle stelt regels op voor de verkoop van pro ducten aan huis door particulieren. Zo mogen in het kraampje enkel zelf geteelde of zelf vervaar digde producten ver kocht worden. Verder mag het kraampje maxi maal 2,5 vierkante meter groot zijn en moet het onbemenst zijn. Ook mag de verkeersveiligheid niet in het geding komen. De regels gelden niet voor fruittelers en agra riërs. OUD-VOSSEMEER Het Roosevelt informa tiecentrum in Oud-Vos- semeer krijgt ruim 2.500 euro van de gemeente Tholen om het gebouw rolstoeltoegankelijk te maken. Met dat geld wordt een mobiele brug gekocht die over de bui tentrap geplaatst kan worden. Rolstoelers kun nen daar overheen rijden. Het is de bedoeling dat die voor 1 april, als het nieuwe museumseizoen begint, te gebruiken is. Kapelle stopt met het uitgeven van de papie ren gemeentegids. Het boekje voldoet volgens burgemeester en wet houders niet meer aan de verwachtingen, omdat de gegevens op het moment van ver schijnen al niet meer ac tueel zijn. Ook is de ver spreiding 'problema tisch'. 'Verdrietig Rob Paardekam A De moeder van Charly kwam in augustus over uit Somalië om haar toen heel zieke zoon te zien. De Grote Kerk Veere is op zoek naar een directeur die per 1 april het gebouw op de kaart moet zetten als cultuurpodium voor bezoekers uit Zeeland, Neder land, België en Duitsland. Ernst Jan Rozendaal Veere r„besie klant HFT 15 «IER 2(Lf 8&D.EN.IW 'mop .*.KÜWT«ao<rnmiHt£nOu 1 ÜnfrM/g.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52