'Je voelt je minder dan een hond als je wc niet haalt' Meer toiletten nodig Joviaal, overtuigend en gewiekst. Op de eerste dag van zijn moordproces laat Willem Holleeder een messcherpe indruk achter. „Ik zou volgens mijn zus een beest zijn, maar het tegendeel is waar." 4 MOORDPROCES EERSTE DAG Cor wilde John Mieremet en Sam Klepper terugbetalen in lood „Ik heb borstkanker met uitzaaiin gen en volg al tweeënhalf jaar che- mokuren. Daar raken je darmen compleet van in de war. Gevolg is dat een toilet altijd dichtbij moet zijn, maar je krijgt vaak 'nee' te ho ren als je even naar de wc wilt. Ook al loop je met je pruik of met je kale kop en is het dus glashelder datje ziek bent." „Er zijn zoveel mensen die een openbaar toilet zouden waarde- ren, terwijl die er in ons land nau welijks zijn. Denk ook aan rolstoe lers en mensen met blaas- of pros taatproblemen." „Niet overal omdat het personeel dan bijvoorbeeld de pas niet kent. Of er zijn te weinig werknemers in de zaak om met mensen mee te kunnen lopen naar de wc." „Daar zijn zeer vervelende voor beelden van inderdaad. Ik ken een stomapatiënt van wie de zak uit eindelijk knapte. Die belandde op straat met heel veel vuiligheid en kon zich achter een winkel in een bosje gaan verschonen. Of man nen met prostaatproblemen die hun plas maar laten lopen in de auto omdat ze nergens terecht kunnen. Je voelt je dan heel min derwaardig, nog minder dan een hond. Die mag tenminste nog in het wild zijn behoefte doen." „Die toiletpas mag best nog breder bekend worden, maar daar heeft rolstoelpatiënt ook niets aan. Die duw je niet zomaar een trappetje op of af Dus er zijn meerdere openbare toiletten in winkelgebie den nodig die ook nog eens toegan kelijk zijn. Ik wil niet langer hoeven nadenken of ik ergens alleen maar kan gaan winkelen omdat er een toilet in de buurt is." giniiiiUiiTO a alle zwijgende verdachten van tegenwoordig noemt rechter Frank Wieland het een 'aange naam feno meen' dat Willem Holleeder hon derduit vertelt. In sneltreinvaart passeert zijn hele criminele car rière de revue, beginnend bij de Heinekenontvoering natuurlijk. Holleeder, licht vooroverleunend, laat het lijken alsof hij in de kroeg wat spannende anekdotes vertelt. Hier zit een man die niets te ver liezen heeft, maar met zijn charme terrein probeert te win nen. Bloedgabber Holleeder begint deze wedstrijd immers met minimaal drie doel punten achterstand. Justitie heeft tientallen verklaringen dat Hol leeder verantwoordelijk is voor zes onderwereldmoorden, waar- onder die op Willem Endstra en zijn 'bloedgabber' Cor van Hout. Niet alleen twee kroongetuigen beweren dat Holleeder mensen op dodenlijsten plaatste, ook zijn eigen twee zussen verklaren dat hij liquidaties vooraf aankon digde. Knuffelcrimineel In de ochtend van het proces in de Amsterdamse beveiligde recht bank waarschuwen officieren van justitie Sabine Tammes en Lars Stempher de rechters voor zijn jo vialiteit. Het tweetal probeert elke associatie met een knuffelcri- mineel de kop in te drukken. Hol leeder is een ordinaire crimineel, een afperser en een moordenaar, zeggen ze. Bovendien noemen ze Hollee der een aperte leugenaar die in eerdere processen meineed pleegde, bijvoorbeeld over de ver deling van het Heineken-losgeld. Ook heeft Willem Holleeder ge logen over het contact met zus Astrid, de advocaat. Waar hij be weerde haar nauwelijks te hebben www.dejongintra.nl/amerika-canada dinsdag 6 februari 2018 GO De Tweede Kamer neemt van daag een D66-motie aan om meer werk te maken van meer en toegankelijkere openbare toilet ten. Ook mensen met een blaas- of darmaandoening moeten naar de wc kunnen tijdens het winke len. Zoals kankerpatiënt Gerda Feeterse (55) uit Blaricum. Edwin van der Aa Blaricum Wat gaat er mis in de winkels? En u bent niet de enige. Gerda Feeterse: toiletpas nog te onbekend, foto marlies wessels Er bestaat al een medisch toilet pas, helpt dat? Dus het gevolg is dat een 'onge lukje' dan soms onvermijdbaar is? Wat moet er concreet gebeuren? i, Holleeder verdedigt zich met charme Koen Voskuil Amsterdam - Willem Holleeder, verdachte vanaf 2.025' vanaf 1.245' vanaf 2.945 incl. vlucht ind. vlucht incl. vlucht Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Busreizen Reissom exd. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en 2,50 Calamiteitenfonds Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur volgende keer weer! Amerika Western Highlights 12-daagse groepsrondreis reiscode: vgus422 Amerika Eastern Values 12-daagse autorondreis reiscode: vqus857 Canada Rocky Roundup 15-daagse groepsrondreis reiscode: vgca404

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4