Siereveld assistent bij Hoek Hemelaar debuteert als regiokampioen Wi ZEELAND 11 Hoe lang kan De Koeijer nog standhouden? Helmen en mariniers zv MATERIAAL vooral uit het buitenland; van Zuid-Afrika tot China en van Let land tot de Maagdeneilanden. De aanwezigheid van een aantal Ame rikaanse spelers met de nodige er varing werd omarmd, evenals die van een dijk van een Portugese quarterback. „Het grotere idee achter dit ini tiatief is om uiteindelijk een col lege-competitie in Nederland op te starten", vertelt coach Sneek. „Onze eerste scrimmage (eerste wedstrijd) gaan we in Bergen op Zoom spelen tegen een school die dit al langer doet. En zo zijn er in Nederland nog meer. Zo'n college- of highschool-competitie is iets dat al veel langer leeft bij de bond." Sneek - de drager van het Eagles- shirt van Vick - kan het weten, want hij heeft zeifin het bondsbe- stuur gezeten. Dat zijn niet de enige sporen die hij in deze on-Ne- derlandse sport heeft verdiend. Hij was assistent-bondscoach, een ge ziene gast bij Belgische clubs en één van de krachten achter de Mid delburg Mustangs, die een jaar of tien geleden ophield te bestaan. Het vuurtje bleef immer smeu len bij Sneek. Met de Mustangs („Verdedigend waren we niet te verslaan, aanvallend brachten we te VLISSINGEN De oude strijders van Apollo'69 deden dit voetbal- weekeinde weer van zich spreken. Zowel Jean Paul Harthoorn (40 jaar) als Dennis de Nooijer (48 jaar) scoorde vier keer in het met 11-2 ge wonnen duel met Hansweertse Boys. Ze zijn de productiefste spelers op de Zeeuwse velden met 28 oelpun- ten (Harthoorn) en 24 doelpunten (De Nooijer). De enige die gelijke tred met hen kan houden, is Arjen de Koeijer. Deze schutter van derdeklasser Yerseke heeft eveneens 24 keer ge scoord, waarvan de laatste afgelo pen zaterdag de enige en dus win nende treffer was in de topper te gen RCS. Omdat De Koeijer zijn goals op een hoger niveau maakt, leidt hij in het PZC-topscorersklas- sement. weinig") snuffelde hij jaren gele den al eens aan de studenten op de HZ en nog niet eens zo lang gele den poogde hij in Vlissingen (ver geefs) een accommodatie te be trekken. Maar zo ver als hij nu is ge komen, kwam hij niet eerder. De nacht in CineCity zorgt voor een nieuwe vibe. Er komt een Amerikaan aangewaaid. „Hij kan zelf niet meer spelen", zegt Sneek, „maar hij wil helpen bij het coa chen." Dat is de eerste winst van de avond. Het eerste applaus klinkt als het Nederlandse commentaar bij de Super Bowl wordt wegge draaid voor het Amerikaanse. Geklap en oehs en aahs vol gen bij fraaie passes van Nick Fo- les en Tom Brady, hun trick plays de touchdowns van krachtmens Rob Gronkowski en Zack Ertz en bij de matchwinning strip sack van Brandon Graham. De krantenbe zorgers zijn al op pad als de Vlissin gen Sharks hun nachtelijke nest in CineCity verlaten. Geïnspireerd door de Eagles die het onmogelijke mogelijk maakten. Giovanni Siereveld is aan zijn laat ste maanden als voetballer bezig. De 33-jarige verdediger van VC Vlissingen zet aan het eind van dit seizoen een punt achter zijn actieve carrière en keert terug bij Hoek. Bij de zaterdag-hoofdklasser wordt hij vanaf komend seizoen de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Dennis de Nooijer. „Dit is een mooie kans voor mij", zegt hij. „Hoek heeft me als voetballer de kans gegeven en nu krijg ik die als trainer." Giovanni Siereveld debuteerde bij Vlissingen in het seniorenvoet bal en maakte in 2005 de overstap naar Kloetinge. Na twee seizoenen lijfde Hoek hem in de zomer van 2007 in. Medio 2009 maakte Siere veld de overstap naar Eendracht Aalst, maar het avontuur in België duurde maar een paar maanden. In de winterstop keerde hij terug naar Hoek, waarmee hij vervolgens naar de topklasse promoveerde. In 2014 promoveerde hij ook weer met Hoek naar de topklasse en hij won in totaal drie keer de districtsbeker met de Zeeuws-Vlaamse club. Op dit moment volgt hij de trai nerscursus Uefa C. Siereveld wil komend seizoen proberen met een ook Uefa B te halen. Met dat laatste diploma mag je hoofdtrai ner zijn in de tweede klasse of lager. Bij Hoek kan hij ervaring opdoen aan de zijde van Dennis de Nooijer, bij de club die hij door en door kent. Siereveld speelde - op een kort uit stapje naar Eendracht Aalst na - tien seizoenen voor Hoek. Afgelo pen zomer nam hij afscheid en maakte de overstap naar VC Vlis singen. Het blijft bij één seizoen, omdat hij het trainersvak in wil. „Ik stop als voetballer. Dit seizoen wil ik met Vlissingen zo hoog mo gelijk eindigen en daarna begin ik aan een nieuw hoofdstuk. Ik ben best trots dat dat bij Hoek kan." Topscorer Turner Toine Hemelaar van Thor Sas van Gent werd in Goirle in zijn eerste wedstrijd als junior 1 regiokampioen in de derde divi sie. Gezien het deelnemersveld was dit een knappe prestatie. Hij kan zich bij de volgende plaat singswedstrijd, op 10 en 11 maart in Zierikzee, kwalificeren voor de landelijke wedstrijden. Bij het springen wonnen de teams van het Middelburgse MTV in Utrecht zilver en brons tijdens de plaatsingswedstrijd voor het NK op C-niveau. In juni is de tweede wedstrijd. De punten van beide wedstrijden worden bij el kaar opgeteld, waarna het defini tieve klassement wordt opge maakt. In Dinteloord werden diverse successen genoteerd bij de meis jes. Gouden eerste plaatsen waren er voor Inge Corbijn (EMM Ter- neuzen), Noermi Hendrikse en Quinty Vreeke (VTV). Zilveren plakken werden gehaald door Jenna le Roy (MTV), Nova Steij- aert, Britt Tintjema (Voorwaarts Axel), Anouk Engelen (Turn'87 Oostburg), Keana Vlieland (Olympia Kapelle) en brons voor Lisanne van Oeveren, Inez Jakob- sen (MTV Middelburg), Sofie Ha melink (Voorwaarts Axel), Tess Koomen en Lisa Raadtgever (Olympia). Tijdens de landelijke wedstrij den in Hoofddorp werd Sevasti Karagiorgos (van EMM Terneu- zen) knap tweede en Mees de Guchteneire (MTV Middelburg) vierde. dinsdag 6 februari 2018 zijn tanden zien Barry van der Hooft Hoek de Vlissingen Sharks.. foto ruben oreel In Engeland ligt een cadeau voor de Vlissingen Sharks. Een hele berg kleding en andere materialen om wedstrijden te kunnen spelen. Het is nog even de vraag hoe het in Vlissingen komt. „Eind februari verwachten we alle materialen te ontvangen", zegt Robert Sneek. „We heb ben nu de nodige trainingsma terialen, maar bijvoorbeeld nog geen dertig helmen." En die zijn vrij essentieel voor de bik kelharde sport. De Sharks red den zich voorlopig prima op het trainingsveld op sportpark Vrijburg. Elke zondag zijn ze daar vanaf 12.00 uur in touw. Allemaal stu denten? „Nee hoor", zegt Sneek. „ledereen is welkom; groot, klein, licht, zwaar. In de toekomst hebben we voorzich tig onze hoop gevestigd op de Korps Mariniers die in Vlissin gen komen. Mede daarom is onze kleur marineblauw." Tom Brady. fotoafp 5, IS 3A zat 3Azat 3A zat j 12 3Bzat 3 12 4Azat 15 HA zat I 7 Arjen de Koeijer Jean-Paul Harthoorn Dave den Boef Dennis de Nooijer Martijn Simonse Marlo Janisse W13K1»»; t .wc niti 1 NiekLuime M i;i j fla .7 Guus de Leeuw •vmtKiuv suo 1au «j vu*m Rico de Putter Robin Dek Tom Rijk Sebastian de Meijer Tom Blomaard Wouter Ghijs Riklmpens Steve Schalkwijk Yerseke Apollo'69 Tholense Boys Apollo'69 Luctor Heinkenszand RCS Zaamslag Yerseke Krabbendijke "i De Meeuwen •WMETK'-y vVVI Hontenisse Philippine Luctor Heinkenszand Hoofdplaat Hoek Vlissingen 3A zat 4Bzat 3Bzat 4Bzat 4Azat 3Azon Janny Vermeule Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43