Formidable doet zijn naam eer aan in Vrouwenpolder O O) 0) O 10 ZE DZK ligt op schema voor hoofdklasse Kloetinge behaalt dubbel bij awards Een groepsself ie met minister Bruno Bruins AMERICAN FOOTBALL SUPER BOWL Zeeland heeft weer American Football. De Vlissingen Sharks zagen in de nacht van zondag op maandag officieel het levenslicht. De zwemmers van DZK hebben in Vlissingen de leiding gepakt in de nationale verenigings competitie. Mede door dubbele overwinnin gen van Melle van Gemert (too meter vlinder slag, 200 meter wisselslag) en Noa Eversdijk (50 meter vlinderslag, 200 meter rugslag) ligt het Zeeuwse team in de A-klasse op koers voor promotie naar de hoofdklasse. DZK streed in Vlissingen in een driekamp met MNC Dordrecht en Hieronymus Roosen daal. Behalve Van Gemert en Eversdijk droe gen ook Babet de Voogd, Anna Tiemersma, Irina de Ridder en het jongens junioren esta fetteteam bij aan de teamoverwinning. De laatste wedstrijd is op 18 maart in Dordrecht. De klinkende 5-1-overwinning van Kloetinge ijlde gisteren nog na. De zaterdag-eersteklas ser sleepte twee prijzen in de wacht bij de we kelijkse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Voetbal en de PZC. Tom de Bonte werd gekozen tot Speler van de Week. De Brabantse aanvaller scoorde zaterdag maar liefst vier keer. Zijn trainer Marcel Lourens werd de award van Trainer van de Week toebedeeld. Yerseke werd uitverkoren als Club van de Week vanwege de 1-0-overwinning in de top per tegen RCS en lob van Goes-speler Erwin Franse tegen Halsteren werd gekozen tot Doelpunt van de Week. Lachende gezichten tijdens de jeugdtrainin- gen van Zeelandia Middelburg, gisteravond op sportpark De Veersepoort. Minister Bruno Bruins (Medische Zorg en Sport) bracht een werkbezoek aan de club en stapte het trai ningsveld op waar hij met speelsters van Zee landia Middelburg MO15 poseerde voor een selfie. Bruins ging in gesprek met trainers en spelers en maakte later in het clubgebouw kennis met enkele bridgers. Tijdens een infor mele bijeenkomst in het sponsorhome sprak de minister met genodigden. Hij ging daarbij in op het belang van amateursport voor maat schappij en gezondheid. .zv Jong-teams Karten Steen-Clinge Twee jongens gooien speels een ovale bal naar elkaar voor de deur van de grote bios coopzaal van CineCity in Vlissingen. Ze dragen een shirt met het woord 'Sharks' erop. Op een tafeltje naast de entree ligt een marineblauwe helm met de af beelding van een haai erop. Do you wanna try it onl Rond middernacht is CineCity het domein van de American Foot- ball-liefhebbers. Het zijn er niet zo veel als tijdens de nachtpremière van Fast Furious 8 of het gevecht tussen Mayweather en McGregor, maar het enthousiasme voor de Su per Bowl is er niet minder om. Ze zijn klaar voor de clash tussen de Philadelphia Eagles en de New England Patriots. Zo'n vijftig nachtbrakers gaan de lange zit aan. Engels is de voertaal. Hotdogs en popcorn zijn het feest maal. Sportshirts de dresscode. Er komen er voorbij van de Middel burg Mustangs, maar vooral veel Vlissingen Sharks én een shirt van de Philadelphia Eagles, met het le gendarische nummer 7 van enfant terrible Michael Vick. Deze mondiale hoogmis van het American Football wordt door een enthousiaste groep Zeeuwen en vooral import-Zeeuwen gebruikt om een Zeeuwse American Foot- ball-club te lanceren. Kort voor de eerste kick van Patriots-speler Ste- phen Gostkowski trappen de Vlis singen Sharks hier in CineCity hun bestaan officieel af. Sinds de zomer scherpen de Zeeuwse haaien hun tanden onder leiding van coach Robert Sneek uit Vlissingen. „We hebben die peri ode benut om te kijken of we een vaste groep spelers konden vormen. Komen er spelers en blijven ze ko men? Als dat zou lukken, wilden we tijdens de Super Bowl naar bui ten treden. We hebben nu een vaste kern van zo'n 25 spelers." Het grotere idee is om een college competitie in Nederland te starten Het hart van het team wordt ge vormd door studenten van de HZ University en het Scalda. Ze komen Mulder liep met de apart bewe gende Floret As-zoon met veel al lure door de arena van de Eendracht in Vrouwenpolder. Ze liet scores van 69,55 en 67,94 procent noteren. Mulder was goed te spreken over de twaalfjarige schimmel: „Formida ble doet zijn naam eer aan. Hij kan uitmuntend bewegen en heeft een geweldig meewerkend karakter. In de ring is het een echte showbink, maar hij blijft op mij gefocust." „Het is mijn eerste Z-paard", ver volgt ze. „Ik ben in oktober met hem in Mi gestart. En hij geeft mij het gevoel dat hij al weer klaar is In de ring is Formidable een echte showbink, maar hij blijft op mij gefocust voor een stapje hoger. Dus het gaat wel hard. Ik ben echt trots op hem." Laura Vuik won de in handicap verreden klasse Z2-ZZ-Licht. Ze ga loppeerde met de zevenjarige mer rie Fleur twee keer op rij naar de overwinning (60,44 en 62,50). „Fleur liep fijn voorwaarts. Er zat altijd wel een dipje in de proef. Maar vandaag kon ik er lekker aan blijven rijden en bleef ze er aan trekken", vertelde Vuik. „Fleur is nu zeven en ik rijd haar nu vier jaar. En we zitten nog steeds in de stijgende lijn. Ik hoop binnenkort de overstap naar ZZ-Licht te maken. We moe ten dan nog wat oefenen op de pi rouettes. Dat kost best veel kracht. En met haar zeven jaar is ze nog best vrij jong. Ze moet nog sterker worden. Ik ga niks forceren." Veerle Rijken (Oost-Souburg) liep in de Li-klasse met de vijfjarige Advance-dochter Isodora in beide proeven naar de zege (63,50 en 64,50). De Vlissingse Patricia Hen- drikse eindigde met de ruin Call Me Blitz op de tweede stek (63,33 en 63,00). dinsdag 6 februari 2018 ZWEMMEN VOETBAL Minister Bruins met speelsters van Zee- landia Middelburg, foto dirk-jan gjeltema VOETBAL Voetbaltrainer Ralph Zegers is per direct gestopt als trainer van JVOZ. De oefenmees- ter, die volgend jaar aan de slag gaat als hoofdtrainer van SKNWK, had bij de club de jongens van J017-1 onder zijn hoede. Die ploeg staat voorlaatste in de eerste divisie. Zegers was bij JVOZ bezig aan zijn eerste seizoen. Jacques Zaman (Scheldesport) pakte bij het NK indooratletiek voor masters in Apeldoorn twee medailles: zilver op de 400 meter bij de M55 in een tijd van 1.00,11 minuten en brons op de 200 meter bij de M55 in een tijd van 27,69 seconden. Cees-Jan Berman (AV'56) pakte zilver op de 60 meter bij de M45 in 7,76 secon den. Chris de Smit (RKHAV) werd tweede op de 1500 meter bij de M35 in een tijd van 4.47,62 minuten. SI De Jong-teams zaten speler Ist- van Bakx (FC Oss) en trainer Roy Hendriksen gister avond dwars in de Jupiler League. Bakx verloor met FC Oss met 3-0 bij Jong AZ, terwijl Hendriksen co. met 2-0 verloren bij Jong Ajax. 1» De Zeeuwse kar- ter Ted Monfils (20 jaar) uit Mid delburg won in Genk de eerst race om het Ne derlands Kampi oenschap 2-takt IAME. In de klasse Super Shifter (175cc) weerstond hij behalve zijn te genstanders ook het grillige weer (het sneeuwde zelfs). II De voetbalwed strijd Steen- Clinge, die voor zondag 18 februari op het programma stond, wordt in verband met de Brico Cross ver plaatst naar zater dagavond 17 fe bruari. De tweede editie van de Brico Cross wordt op zondag 18 februari verreden in Hulst. Vlissingen Sharks laat Rudy Boogert Vlissingen - Robert Sneek Dressuuramazone Annet Mulder uit Tholen werd tijdens de wed strijd van RV Sé-Ros overtui gend winnaar in de klasse Z1. Met de goedgekeurde dek hengst Formidable liet zij Tessa Wildenbeest uit Vlissingen met de ruin San Fransisco een straatlengte achter zich. Lucien Roelandt Vrouwenpolder -Annet Mulder o. UNIVERSITY Coach Robert Sneek (links) met een deel van de spelersgroep van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42