Raad wil differentiatie in parkeertarief Veere Jan Zwemer niet op lijst door Trekdijk 6 Angst voor Big Brother of voor de terrorist? Zaterdag wil Stichting Burger in discussie met inwoners en Vlis- singse politici over inlichtingen diensten van de overheid en pri vacy van burgers. Het dagthema is 'angst'. 'Voor Big Brother of de ter rorist?'. Stichting Burger voert een 'neu trale campagne' rond het raadge vend referendum over de nieuwe Wet op de Inlichtingen- en Veilig heidsdiensten (Wiv), beter bekend als de 'Sleepwet'. Voor de campagne rond de nieuwe bevoegdheden van de Algemene Inlichtingen- en Vei ligheidsdienst (AIVD) en de Mili taire Inlichtingen- en Veiligheids dienst (MIVD) ten bate van de ter rorismebestrijding kreeg de stich ting subsidie van de referendum commissie. Met de 'Peilbus' toert de stichting in twaalf dagen naar twaalf steden, Vlissingen is de enige Zeeuwse stek. De Peilbus staat zaterdag van Mat Herben is gespreksleider bij het programma Café Politiek 13.00 tot 15.00 uur op het Arsenaal plein. Van 16.00 tot 17.30 uur verplaatst de discussie zich naar het Arsenaal theater voor het programma Café Politiek. De discussie daar is recht streeks te volgen via een livestream op de website van Stichting Burger. Mat Herben, oud-Tweede Ka merlid voor de Lijst Pim Fortuijn en toen woordvoerder defensie en in ternationale veiligheid is daar ge spreksleider. Oud-Tweede Kamer lid en oud-Statenlid voor het CDA Ad Koppejan uit Zoutelande spreekt als deskundige informatie veiligheid. En, naar de stichting hoopt, praten gemeenteraadskan didaten van de Vlissingse partijen mee. Die krijgen vragen voorgelegd zoals waarom zij kandidaat zijn, maar vooral hoe belangrijk zij deel name aan het raadgevend referen dum vinden, wat de betekenis van de Sleepwet is in het dagelijks leven en wat hun gedachten zijn bij het thema 'angst'. Songwriter De bijeenkomst, met muziek van de Vlissingse songwriter Frank E. Willems, is vrij toegankelijk na aanmelding via de website Dichter- BijDeBurger.nl. Voor een parkeerplaats op het Oranjeplein betalen ondernemers het dubbele voor een vergunning dan voor een plek aan bijvoor beeld de Kanaalweg Westzijde. Dat is de belangrijkste wijziging die B en W in de parkeertarieven voor dit seizoen willen uitvoeren. Dat meldde wethouder Jaap Melse gisteravond tijdens de vergade ring van de commissie Ruimte lijke Ontwikkeling. Bij de evaluatie over het vorig jaar gevoerde parkeerbeleid ble ken alle fracties niet alleen moeite te hebben met een (te) sterke ver hoging van de hotelvergunning van 200 naar 500 euro per plaats in de stad Veere. Meer problemen hadden de raadsleden nog met het hanteren van gelijke tarieven voor het Oranjeplein en verder van het centrum liggende par keerplaatsen. D66 en, iets minder stellig, CDA vroegen Melse om het voorstel voor nieuwe parkeer tarieven terug te nemen. De ove rige partijen vonden het belang rijker dat nieuwe prijzen vóór het seizoen zijn vastgesteld en wil in de raadsvergadering van 1 maart in elk geval voor dit jaar geldend beleid vaststellen. Wethouder Melse wilde gelijk spijkers met koppen slaan en vroeg de commissieleden of zij akkoord konden gaan met een verdubbeling van het tarief voor het Oranjeplein en handhaving van overige parkeertarieven. En kele partijen vroegen de wethou der of hij nog eens wilde overleg gen met de ondernemers en de Stadsraad. Temeer daar Paul Ba- Veel gasten betalen graag 2 tientjes per dag om dichtbij hun hotel te parkeren rendregt, zelf uitbater van een Bed Breakfast, namens Midden standsvereniging Veere in een in spraakreactie heftig tegen onder meer het ontbreken van differen tiatie ageerde. In Domburg gaat het college maatregelen nemen tegen het in de berm - in onder meer de Dom- burgseweg - parkeren van auto's. Melse: „We mogen geen boetes uitschrijven voor voertuigen in de berm, daarom zullen we er, bij voorbeeld door beplanting, voor zorgen dat het niet langer moge lijk is daar om je auto te parke ren." CDA'er Jan Zwemer trekt zich te rug van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen in Middelburg. Aanleiding is zijn af wijkende standpunt over de aanleg van een bedrijventerrein aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joos land. Het CDA is daar voor, maar Zwemer is tegen. Binnen de fractie was daarvoor ruimte. Zwemer stond ook op de lijst voor de nieuwe fractie, maar stelt zich toch niet meer verkiesbaar. Hij was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. verkiezingen gemeenteraad Fractievoorzitter Wim Kant vindt het jammer dat Zwemer zich terugtrekt, maar snapt zijn keuze. Die stelt het CDA wel voor een pro bleem. „Jans grote kennis over het belangrijke zorgdossier valt nu weg. En ook Krijnie Hoek, die veel aan zorg deed voor onze fractie, stopt ermee. Dat moeten we zien op te vangen." IN DE REGIO Lezing over Krishna Diabetescafé Jubileum in De Spot MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 6 februari 2018 WA Discussie over de Sleepnetwet Behalve voor de gemeenteraad kan er woensdag 21 maart ook gestemd worden over informa tieveiligheid. Stichting Burger komt daar voor op campagne in Vlissingen. Claudia Sondervan Vlissingen Zaterdag 10 februari: Peilbus, 13.00-15.00 uur, Arsenaalplein; Café Politiek, 16.00-17.30 uur, Ar senaaltheater. Hotels en logiesgelegenheden moeten vanaf dit voorjaar een hoger bedrag voor parkeerver- gunningen betalen als ze hun gasten dichter bij het centrum willen laten parkeren. René Hoonhorst Domburg -Jaap Melse, wethouder Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland 0 MIDDELBURG The Theosophical Society Point Loma-Blavatsky- house houdt mor gen, woensdag, een lezing over 'Krishna en de Bhagavad Gita' in Middelburg. De lezing begint om 19.30 uur in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Het programma ein digt om circa 21.45 uur. De toegang is vrij. Meer informatie is te vinden op www. stichtingisis.org. MIDDELBURG Het diabetescafé is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor mensen met diabetes en andere geïnteresseerden. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, de Diabetes Vereni ging Nederland en PeriScaldes houden het Diabetescafé deze maand weer op diverse locaties in Zeeland. Zo ook op 7 februari, 19.30- 21.30 uur, Hof van Buren, Zaal Anna, Oranjelaan 19, Mid delburg. De toe gang is gratis en aanmelden is niet nodig. MIDDELBURG Poppodium De Spot in Middelburg bestaat tien jaar en Songs From The Heart vijf jaar. Dat wordt gevierd met een muzikale terug blik. Op donderdag 8 fe bruari staat er een Songs From The Heart op de plan ning met als thema: New Orleans. Op vrijdag 9 fe bruari vertelt muzi kaal globetrotter en gitarist Joep Pelt het verhaal van de blues in het muziek programma Van Mali Tot Mississippi. ZEEBALKONS DOMBURG Uitkijkpunten zijn het, maar dan chiquer. Op de Boulevard Van Schagen in Domburg heten ze daarom zee balkons. De ruime plateaus hebben lange comfortabele ban ken, waarop je van het uitzicht op strand en zee kunt genie ten. Het plan is om ze van informatie over de omgeving te voorzien. De zeebalkons zijn onderdeel van de verbetering van de boulevard. In het najaar van 2017 is met het werk be gonnen en komend voorjaar moet het klaar zijn. Er komt nieuwe beplanting bij die in het duingebied past. Bij de op gangen naar het duin komt nieuwe verlichting die minder verstorend is voor de omgeving. De boulevard zelf krijgt een nieuwe fundering en bestrating. De trappen worden ver nieuwd en er komen nieuwe fietsenstallingen, foto maurits sep AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met biljarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Ac tiviteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Wachtershuisje Klo veniersdoelen, 19.45-22.00 uur: Minicursus 'bloggen voor ondernemers'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Verto ning 'On body and soul'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers; De Ark naast de kerk, 14.30-16.30 uur: Inloopmiddag om elkaar te ont moeten SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur: Senio renvolleybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; 15.00-16.30 uur: Vertelcafé over cre atief vakmanschap VLISSINGEN Ter Reede, 10.00- 12.00 uur: Start ge heugencursus; Scheldemond Col lege, 19.00 uur: In formatieavond over tennisklas WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38