Griep dwingt scholen tot nee verkopen Justitie ziet geen bewijs voor vooropgezet plan schietpartij Oostburg Vlak voor de Superbowl heeft Zeeland weer een American Football Club Geen moord, maar doodslag. Tegen twee verdachten in de strafzaak rond de gewelddadige dood van een 24-jarige man in Oostburg eist justitie gevangenisstraf en tbs. dinsdag 6 februari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl De griep slaat toe in Zeeland en hard ook. Scholen met zieke leraren lopen kans dat ze geen vervan ging meer kunnen vinden. Ze wringen zich in alle bochten om kinderen niet naar huis te hoeven stu ren. Deze klas van De Kring in Goes had 'geluk', Quinty de Bruijn kon invallen Theo Giele Middelburg Er lag geen vooropgezet plan om de 24-jarige Sirwan Kassan op 3 maart vorig jaar in Oostburg te vermoor den. Tot die conclusie kwam de of ficier van justitie gisteren in de rechtszaak tegen drie verdachten. In plaats van voor moord in ver eniging eiste ze dat de 21-jarige A.D. uit Zoetermeer en zijn 28-jarige achterneef N.G. uit Breskens wor den veroordeeld voor doodslag in vereniging. D. bekende gisteren voor de Mid delburgse rechtbank vorig jaar op 3 maart in café De Drie Musketiers in Oostburg op Kassan te hebben ge schoten. Kassan werd door vier ko gels geraakt. Tegen D. werd negen jaar plus tbs geëist, tegen G. zes jaar plus tbs. De advocate van D. zei dat haar cliënt handelde uit noodweer. Haar collega die G. verdedigde vroeg om vrijspraak omdat de 27-jarige vol gens hem op geen enkele wijze schuld had aan de dood van Kassan. Zijn cliënt is volgens hem slachtof fer van een roddelcircuit in Oost burg en omstreken. Getuigen gros sieren volgens hem in het rond strooien van verzinsels „Wat de een als fabel vertelt, vertelt de ander door als de waarheid." Over wat er precies is gebeurd lo pen de lezingen uiteen. Vaststaat dat G. buiten het café ruzie kreeg met Kassan. Het over en weer du wen en trekken escaleerde nadat ze naar binnen waren gegaan. In het café vielen klappen waarna G., vol gens enkele getuigenverklaringen zou hebben geroepen 'Je moet hem schieten'. Andere getuigen en D. verklaarden dit niet te hebben ge hoord. Hij was naar het vechtende duo gelopen. D. zei dat hij toen het pistool had doorgeladen om het slachtoffer, dat een stuk groter was, Wat de een als fabel vertelt, vertelt de ander door als waarheid -Advocaat verdachte N.G. af te schrikken. Daarna probeerde hij, zo verklaarde hij, hem in de be nen te schieten nadat Kassan door bleef vechten. Sirwan Kassan was de jongste zoon van een uit Irak gevlucht echt paar. Namens het gezin werd een slachtofferverklaring voorgelezen. „Sirwan was de lieve goedlachse reus van onze familie." Er stond gisteren nog een derde verdachte terecht. De 21 -jarige K.R. had de auto bestuurd waarmee de mannen naar Oostburg waren ge reden en had ze na de moord op Kassan weer meegenomen. Tegen hem werd wegens medeplichtig heid 231 dagen gevangenisstraf waarvan 60 dagen voorwaardelijk geëist, gelijk aan zijn voorarrest. Volgens zijn advocate heeft hij he lemaal geen weet gehad van een wapen. Ook zij vroeg vrijspraak. Vandaag staat een minderjarige verdachte uit Groede voor de kin derrechter omdat hij het pistool had meegenomen en aan D. had ge geven. tz ZEELAND10 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ZEELAND4 Eis 9 jaar en tbs voor doodslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33