Lul-Niet-Lolly Politie heropent moordzaak 'Zwarte John' in Terneuzen Natuurmonumenten: Geef boswachters een fatsoenlijke portofoon 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Column Iijn blik bleef haken aan een bericht van twee zin nen in de zaterdagkrant. Bezoekers van het Haagse poppo dium Paard kunnen sinds kort 'Lul-Niet-Lolly's' van de bar pak ken en weggeven aan mensen die met hun gekwebbel concerten ver storen. Het schijnt een typisch Neder lands fenomeen te zijn dat onder buitenlandse artiesten bekend staat als The Dutch disease - de Nederlandse ziekte. Ik kan me er ook rot aan ergeren. En ik begrijp het niet. Waarom zou je een kaartje kopen voor een concert als je daar door de muziek heen gaat lullen, terwijl je dat gratis en voor niets in de kroeg kunt doen? De lolly is een gouden vondst. Je hoeft geen ruzie te zoeken met je babbelende buurman, je stopt hem als stille hint wat snoepgoed toe. Hij hoeft hem niet eens in zijn mond te stoppen. Eigenlijk zegt de verpakking al genoeg. Daarop staat een fotootje van de dikke en de dunne - de komieken Oliver Hardy en Stan Laurel, die hun carrière begonnen tijdens de hoogtijdagen van de stomme film - die met hun wijsvinger tegen hun lippen tot stilte manen. Inmiddels hebben ook andere popzalen belangstelling voor de Lul-Niet-Lolly. Ik voorspel dat het daar niet bij blijft. Op een inter netforum las ik al de suggestie om hem tijdens treinreizen uit te de len aan hardnekkige klessebessen in de stiltecoupé. En de voorzitter van voetbalvereniging Boven- smilde leek het een goed idee er af en toe een toe te stoppen aan ou ders die langs de lijn hun kop niet kunnen houden. Misschien kan de Lul-Niet-Lolly ook worden toegevoegd aan de standaarduitrusting van de poli tieagent. Reuzehandig als Geert Wilders of Thierry Baudet weer eens langskomen voor een kans loze aangifte waarmee ze alleen maar aandacht willen trekken. Of zet een lollypot op tafel bij het tv-programma Voetbal Inside, zodat Escha Tanihatu kan trakte ren als René van der Gijp en Johan Derksen weer eens uit de bocht vliegen met hun wezenloos geou wehoer. Ik denk wel dat die pot héél snel leeg is. Reuzehandig als Thierry Baudet langskomt voor een kansloze aangifte DESTELLING Vandaag: Carnaval is leuk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters STRAFPROCES WILLEM HOLLEE&ER Lichtfestival trekt 835.000 kijkers Animo groot voor cursus waterschap Geslaagden opleiding tailleuse GOES Sounds of Silence in De Mythe De Surinamer Wijngaarde (56) - met de bijnaam 'Zwarte John' - werd op 16 mei 2003 dood aange troffen in een loods aan de Stati onsweg in Terneuzen. Hij was en kele weken daarvoor vermoord, bleek uit onderzoek. Het lichaam lag onder een vloerkleed en plan ken en verkeerde in verregaande staat van ontbinding. Het lag tussen vuilnis, injectienaalden en uit werpselen. Wijngaarde had geen vaste woonplaats, maar verbleef al jaren in Terneuzen. Hij hield zich op in kringen van daklozen en drugsge bruikers en was voorzitter van de Stichting Steunfonds Drugsver slaafden en Daklozen in Terneuzen. De politie kreeg eind vorig jaar nieuwe informatie over de zaak binnen, waarna het onderzoek is heropend. De hoofdofficier van jus titie loofde in 2003 een beloning uit van 20.000 euro voor de gouden tip. Deze beloning is nog steeds van kracht. Eind juni 2003 hield de politie een man en een vrouw uit Terneu zen aan. Zij werden wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. In maart 2004 arresteerde de po litie een man (36) uit Sas van Gent Drie verdachten zijn weer vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs en een 21-jarige man uit Terneuzen. Zij werden in januari 2005 door het Haagse Gerechtshof vrijgesproken van doodslag, wegens onvoldoende bewijs. Boswachter Jerry Meijs werd zon dag in natuurgebied Zeepeduinen aangevallen nadat hij twee mannen aansprak op hun gedrag. Zij liepen met drie loslopende honden buiten de paden in het natuurgebied. De boswachter raakte niet gewond. Veiligheid De natuurorganisatie maakt zich al langer zorgen om de veiligheid van toezichthouders. De afgelopen ja ren nam het toezicht af. Eerst trok de politie zich grotendeels terug en recent besloot ook de Regionale Uitvoeringsdienst Zeeland (RUD) vende toezichthouders staan er sindsdien alleen voor, stelt Natuur monumenten. Onvoldoende „We hebben onvoldoende midde len om onze taak goed te kunnen uitvoeren", zegt Jerry Meijs. „We zijn goed opgeleid, hebben politie- bevoegdheden en zijn uitgerust met geweldsmiddelen, maar het ontbreekt aan fatsoenlijke verbin dingsmiddelen zoals bijvoorbeeld Het was zondag erg moeilijk mijn locatie aan de politie door te geven geen toezichthouders meer in de avonduren in te zetten omdat hun veiligheid onvoldoende gegaran deerd kon worden. De overblij- Dit maakt weer eens duidelijk dat het zo eigenlijk niet langer kan C20oo-portofoons waarmee we di rect om assistentie kunnen vragen. Het was zondag erg moeilijk mijn locatie aan de politie door te geven met een mobiele telefoon. Op een portofoon zit een noodknop die meteen de locatie aan de meldka mer doorgeeft. En als ik een porto foon had gehad, had ik in directe verbinding gestaan met andere toe zichthouders." Tot op heden zijn in Zeeland ver zoeken om buitengewoon opspo ringsambtenaren (boa's) op het C2000-netwerk aan te sluiten, ge weigerd, stelt Natuurmonumen ten. „Dit maakt weer eens duidelijk dat het zo eigenlijk niet langer kan." dinsdag 6 februari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben klaar met sociale media 520 stemmen EERST FRANK MASMEIJER EN NU WEER EEN BN-ER DIE CRIMINEEL IS GENT Het van woensdag- tot en met zondagavond in Gent gehouden lichtfesti val heeft een recordaan tal van 835.000 bezoe kers getrokken. Volgens de organisatie waren er ondanks de drukte geen grote opstoppingen. Het was de vierde keer dat Gent een lichtfestival hield. De eerdere edities in 2011, 2012 en 2015 waren goed voor respec tievelijk 200.000, 500.000 en 640.000 liefhebbers. MIDDELBURG Maar liefst 53 mensen hebben zich aangemeld voor de cursus die water schap Scheldestromen or ganiseert voor aspirant bestuursleden. „Dat is echt veel meer dan we hadden verwacht", zegt een woordvoerder. Er was voorzichtig rekening ge houden met 15 tot 20 be langstellenden. „Hier staan we wel van te kij ken." De cursus, 'Actief voor het waterschap', be gint woensdag 7 februari en duurt vijf avonden. De laatste bijeenkomst is op 22 maart. VLISSINGEN Geanne de Visser van Gurp uit Nieuwdorp en D. Mieras uit Kruiningen zijn geslaagd voor het exa men tailleuse. De Visser van Gurp volgde de op leiding aan de Modevak school ENSAID in Mid delburg, bij Ina Minnaard. Diane Mieras uit Kruinin gen volgde de opleiding bij Carien Moerdijk van de Modevakschool EN SAID in Goes. In de theatershow 'Sounds Of Silence' halen Dennis Kolen en Jop Wijlacker jeugdher inneringen op aan de hand van bekende num mers van Simon en Gar- funkel. De liedjes wor den omlijst door beeld, anekdotes en verhalen. De show is morgen vanaf 20.00 uur te zien in De Mythe in Goes. De politie heeft eind vorig jaar nieuwe aanwijzingen gekregen over de moord op John Wijn- gaarde, 15 jaar geleden in Ter- neuzen. Justitie heropent het onderzoek en vraagt mensen die meer informatie hebben om contact op te nemen. Bas Bareman Terneuzen Als de boswachter, die zondag bij Burgh-Haamstede mishan deld is door twee mannen, een fatsoenlijke portofoon had gehad zou hij veel sneller hulp hebben gehad. Dat zegt Natuur monumenten die hiermee op nieuw dringend vraagt om steun van de overheid. Miriam van den Broek Burgh-Haamstede -Jerry Meijs -Jerry Meijs, mishandelde boswachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2