1,7 miljoen mensen r ^SiCi met een arbeidshandicap- J willen volwaardig meedoen V op de arbeidsmarkt!" maakerwerkvan.nu 29 Rituelen Wat het publiek krijgt? „Wij staan er niet voor de grap, zijn geen cabare tiers, maar vertellen het verhaal van de Formule t", is het antwoord van Mol. „Anekdotes, een kijkje achter de schermen en geheimen van de rij ders. Rituelen van de ploegen, maar ook een stukje geschiedenis. Over de pitstop die in 1960 liefst 78 seconden duurde en nu 1,78 seconde. We heb ben geluidsfragmenten en vi deobeelden, ook heftig hoor, want in de beginja ren vlogen coureurs soms letterlijk uit de bocht." De voorstelling, glimlacht Plooij, is er voor de oude fan, de jongeling, de herintreder, maar ook voor de leek. „En geen van de 23 avonden zal het zelfde zijn. We gaan er onbevangen in, zoals we ons werk ook doen. Waar zijn jullie teksten en papier? werd bij de eerste try- out gevraagd. Hebben we niet. We ken nen dit ver haal, weten waar we het over hebben." Podiumad vies won het duo in bij Huub Stapel. Mol: „Hij is langsgekomen en in de zaal gaan zitten met een bloc note. Die was nog leeg na het eerste deel. Hij ging niet zeiken om het zei ken, maar had wel goede tips." Welke? Plooij: „Niet te snel na el kaar praten, omdat het geluid de tijd moet krijgen om de hele zaal te be reiken. Het tijdsmanagement. Din gen overslaan als je in tijdnood komt. En hij leerde ons de podiumshuffle." Mol lacht: „Dat je niet op een vier kante meter gaat dralen, maar stil blijft staan als je praat. Hij had ook commentaar op een 'metoo'-grap. Blijf bij je leest, de Formule 1. En dat is het ook: wij willen het verhaal van de Formule 1 dichter bij de mensen brengen." Eigenlijk zijn wij de belichaming van de Formule 1 tator en verslaggever van de Formule i-sport, zijn vlotte babbelaars, ge vatte deskundigen die hun verhaal kunnen larderen met een goede grap. „De be langstelling voor de For mule 1 is enorm toege nomen. Wij zijn voor de kijkers toch laagdrempe lig. Komen vaak bij ie dereen in de huiskamer. En als je dan Max niet kunt hebben, dan vin den de fans het prettig als wij er zijn. We zijn the second best thing", al dus Mol. „Eigenlijk zijn wij de belichaming van de Formule 1." Over de invulling van een eventuele voorstel ling wordt lang nage dacht en gesproken. Plooij: „Wij had den wel oren naar het idee, maar za gen het niet zitten om lappen tekst te gaan schrijven en uit ons hoofd te le ren. Wij moeten het juist van het verbale hebben." Het duurt een halfjaar voordat het besluit er is. „In juni hebben we ge zegd: dit moeten we gewoon doen", vervolgt Plooij. In een van de try- outs vroeg hij de zaal hoeveel men sen er al langer dan vijftien jaar de Formule 1 volgen. „Bleek 60 procent te zijn." dinsdag 6 februari 2018 GO M*ÜA\VttA SWA RO.CAUO De Formule 1 Show begint op 19 februari in Oss. 44 Olav Mol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29