O 'Voetbal Inside gaat gewoon door' 28 M ANGELA KIJKT TV «Si Zou de score van 3,5 miljoen kijkers voor De Luizenmoeder zondagavond iets te maken hebben met de nieuwste rel rond de mannen van VI? Zou het een teken zijn dat we genoeg hebben van de verregaande vertrut ting en opgelegde correctheid door een elitair smaldeel van ons land? Ik voorspel dat als Juf Ank en Johan Derksen samen een politieke par tij oprichten, die de pannen van het dak zou scoren. succes van De Luizenmoeder toe te schrijven aan Gijp en Derksen die weer eens in het be klaagdenbankje zitten. Daarmee doe je het fan tastische script en acteerwerk tekort. Maar ten diepste doen beide programma's precies het zelfde. Ze leggen de vinger op de doorgeslagen politieke correctheid die steeds dwingender wordt opgelegd door een zich verheven voelend deel van de politiek en media, waardoor steeds meer mensen zich daar niet meer in herken nen. Om een voorbeeld te geven: wie een blik op Instagram, de kranten en RTL Boulevard werpt, gelooft werkelijk dat we 's avonds allemaal aan de tofoeburger met bietensap zitten. Terwijl het gros van het land gewoon bij de Lidl de in grediënten voor stamppot andijvie shopt en ze geltjes plakt voor Annie Aardbei. Die hebben geen tijd om op een yogamatje in contact te ko men met hun verwaarloosde baarmoeder want ze moeten werken, de kinderen naar voetbal brengen en ondertussen medicijnen halen voor hun kwakkelende vader. En die staan niet op tafel te dansen omdat een Belgische tv-verslaggever voortaan als vrouw door het leven gaat. O ja, ze gunnen hem alle geluk, vanzelfsprekend, maar ze moeten toch een keer of 25 met hun ogen knipperen als er bij De Wereld Draait Door wordt gedaan alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Terwijl zij er net als de vrouw van Derksen toch echt niet aan moeten denken dat pa ineens in de panty van moe de hond gaat uitlaten. Voor al die mensen is het zo fijn dat Derksen en Gijp dat gevoel gewoon benoemen. Zodat ze voelen dat ze niet de enigen zijn die de hui dige wereld met z'n genderneutrale wc's niet meer zo goed begrijpen. Dat ze om dat onge mak kunnen lachen en weer doorgaan. Zouden ze het zelf inzien, de BN'ers die hun afschuw uitspraken over VI, dat hun zwaaiende vingertje verdacht veel lijkt op 'de glansme thode' van directeur Anton uit De Luizenmoe- derl Je doet wel alsof je ouders alle ruimte geeft, maar eigenlijk is het prietpraat voor de bühne. Ik geloof er heilig in dat we met z'n allen meer hebben aan een Juf Ank, die zegt waar het op staat, ook al willen we het soms helemaal niet horen. Quote van de dag Hij spreekt niet goed Engels en ik niet goed Frans, maar we hebben de lichaamstaal, de taal van de liefde Ook Paul Simon stopt Timberlake twee keer in Nederland THEATER AUTORACEN Niet eerder vertoonc||^| Formule 1-verslaggevers Jack Plooij en Olav Mol in het theater. „Niet voor de grap, maar om het verhaal van de Formule 1 te vertel! Het is half december 2016 druk in boek handel Paagman in Den Haag. Liefst 250 belangstellen den zijn afgeko men op de boek presentatie van Olav Mol, die samen met Jack Plooij achter een tafel gaat zitten. De twee signeren, vertellen en entertainen. De zaal luistert aan dachtig, stelt vragen en lacht om de twee Formule ï-specialisten. Het is de opmaat tot de theater voorstelling. Huub Stapel, acteur en liefhebber van autosport, verneemt van de optredens van de twee en ziet er een avondje theater in. Dus brengt hij de Formule ï-specialisten in con tact met Hekwerk, het impresariaat waarbij ook onder anderen Youp van 't Hek en Jochem Myjer zijn aange sloten. „Toen we van dat idee verna men, dachten we: is dit een grap?" herinnert Plooij zich haarscherp. Nee dus. Stapel ziet het juist. De Formule 1 is, mede dankzij Max Ver stappen, 'hot'. Olav Mol (56) en Jack Plooij (56), respectievelijk commen- dinsdag 6 februari 2018 GO Natuurlijk is het te simpel om het eclatante -Actrice Pamela Anderson (50) in Daily Mail over haar relatie met de 32-jarige Fransman Adil Rami. MUZIEK Na Elton John heeft ook Paul Simon (76) be sloten tot een afscheidstour- nee. Het reizen en het gemis van zijn gezin valt de zanger te zwaar. Home- ward Bound-The Farewell Tour is op 7 juli te zien in Ziggo Dome. MUZIEK Justin Timber lake (37) komt dit jaar twee maal naar Ne derland. De popster treedt op 15 juli op in Ziggo Dome en op 24 augustus in stadion Gel- redome. De kaartverkoop begint komende maandag. V ■o Het RTL 7-trio Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derk sen heeft een aanbie ding om door te gaan met Voetbal Inside naast zich neerge legd, maar verwacht er wel uit te komen met de zender. Dennis Jansen Dat er nog geen nieuw contract ligt, heeft niets te maken met het laatste incident, stelt Derksen. Vrijdagavond stak René van der Gijp de draak met een Vlaamse journalist die besloten heeft om ver der te gaan als vrouw. Na de ophef die ont stond, verklaarde RTL 'in gesprek te gaan' met de heren. „Maar ik heb het hele weekend niets gehoord", haalt Derksen de schouders op. „Wij maken ons hier helemaal niet druk over. Een storm in een glas water. Bovendien: ik laat me door RTL niet als kwajongen met een zedenpreek in de hoek zetten. Laat RTL met de vingers van ons programma afblijven." De hete hangijzers in de onderhandelingen zijn van andere aard. „Er kijken zo langza merhand meer jonge ren online en op de app dan naar het regu liere tv-programma. Daarvoor hebben we <4 René van der Gijp als 'Renate'. fotortl bepaalde eisen waar over we het niet eens zijn. Over die rechten zijn we aan het praten." Derksen verwacht dat 'het wel goed komt'. „Als je een spraakma kend programma hebt, dan koester je dat toch? Hier komen we wel uit." RTL praat nooit over contracten, maar blijft erbij dat 'de mannen alle ruimte krijgen voor hun mening, maar dat dat niet betekent dat je van alles een grap moet maken'. Avondiejji naarde. Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28