|U, Moddergevecht in Zeist Alles over de Spelen Clarence Seedorf moet Deportivo La Coruna 18 Met enkele uren vertraging vanwege zware sneeuwval arriveerde Clarence Seedorf (41) gisteravond in La Coruiïa om voor de derde keer als trainer aan de slag te gaan. Na korte avonturen bij AC Milan en Shenzhen FC moet hij Deportivo van degradatie zien te redden. Kort Cheryl Maas is fit genoeg Cheryl Maas kan meedoen aan de Winter spelen. De 33-jarige snowboardster heeft last van een lichte hielblessure, waaraan ze zich afgelopen week in Oslo liet behande len, maar is fit genoeg om aan de start te ver schijnen in Pyeongchang. Maas doet mee aan de onderdelen slopestyle en big air. Jorgensen heeft er spijt van Nicolai Jorgensen betreurt zijn reactie toen Giovanni van Bronckhorst hem in Venlo wisselde. De Feyenoord-spits ging met veel misbaar naar de kant. „Ik was gefrustreerd", aldus de Deen, „maar het was niet goed om emoties te tonen. Ik heb gesproken met de trainer. Het was niet correct tegenover hem en het team. Het zal niet meer gebeuren." Romero in wachtkamer PSV moet langer wachten op Maximiliano Romero (19). De Argentijnse spits, in de winterstop overgekomen van Vélez Sars- field, heeft op de training een bovenbeen blessure opgelopen. De Bakker krijgt wildcard Thiemo de Bakker (foto) heeft een wildcard gekregen voor het ABN AMRO World Ten nis Tournament van volgende week. Hij maakte indruk bij het Davis Cup-duel met Frankrijk door nr. 25 Adrian Mannarino te verslaan. De Bakker is na Robin Haase de tweede Nederlander in het hoofdtoernooi. Flitsen ZATERDAG BIJ DEZE KRANT Interviews, reportages en het volledige programma Turnen WB atletiek Russen Nog geen veertig wedstrijden en minder dan een jaar ervaring als trainer, met magere resultaten. Het schrok Deportivo La Coruna giste ren allemaal niet af om een contract voor in elk geval de rest van dit sei zoen aan te gaan met Clarence Seedorf. In de hoop dat de Neder lander de club uit het diepe dal trekt, waar Depor dit seizoen in ver keert. Seedorf is Deportivo's zevende coach in vier jaar en al de derde dit seizoen, na het ontslag van Pepe Mei in oktober en diens opvolger Cristóbal Parralo afgelopen week einde. Twee nederlagen van 7-1 en 4-0 bij Real Madrid en Real Socie- dad en een plaats in de degradatie zone kostten Parralo de kop. W Seedorf is Depor tivo's zevende coach invierjaarenal de derde dit seizoen Seedorf was niet de eerste keus. Deportivo wilde per se zijn oud speler Martin Lasarte terughalen, nadat de Uruguayaan veel succes had geboekt met Nacional. De Zuid-Amerikaan wil echter een tijdje rust en wees het aanbod af, waarna de Spanjaarden verrassend bij Seedorf terechtkwamen. De oud-international is al enige tijd op zoek en zou volgens Spaanse media door zijn agenten aan verscheidene clubs zijn aangeboden. Een contract bij Atlético Para- naense ging in december op het laatste moment niet door. Volgens een communiqué van de Brazili aanse club was Seedorf al twee da gen op het trainingscomplex ge weest en was er een akkoord met de Surinamer, maar diens makelaar Bruno Paiva zou een veel te hoge commissie hebben gevraagd. Zijn komst in de noordwesthoek van Spanje betekent voor Seedorf de terugkeer naar een land waar hij Terence Kongolo (23) kijkt zwij gend voor zich uit. De verdediger, die recent van Monaco naar Hud- dersfïeld Town ging, draagt een zonnebril. Door een bacteriële oog infectie verdraagt hij het licht in het zaaltje in de Zeister bossen moei lijk. Zijn raadsman Harro Knijff meldt het de vierkoppige arbitrage commissie, die achter een tafel met grote stapels papieren zit. „En 0 ja", zegt Knijff, „Kongolo moet om 21.45 uur in het vliegtuig naar Manches ter zitten. Lukt dat?" Het is 15.00 uur. Op het parkeer terrein in Zeist is even daarvoor een aantal peperdure auto's gestald. Welkom in de wereld van de zaak waarnemers, de wereld van het smijten met miljoenen. Kongolo zit hier, omdat zijn voormalige zaak waarnemer Erkan Alkan dat eist. Ooit waren ze close, dat is voorbij. Kongolo wilde van hem af, schreef een briefje en stapte naar het kan- dinsdag 6 februari 2018 je*. OLYMPISCHE SPELEN VOETBAL VOETBAL TENNIS PEC Zwolle-doelman Mickey van der Hart is voor één wedstrijd geschorst. Hij kreeg in het duel met PSV rood na het onderuithalen van Hirving Lozano. Luigi Di Biagio is tijde lijk bondscoach van Italië. De oud-internatio nal treedt op als ad-interim bij oefenduels met Argentinië en Engeland. Sinds de uit schakeling in de WK-kwalificatie, in de play- offs door Zweden, zat Italië zonder coach. GO Voormalig turn- arts Larry Nas- sar (foto) is in de VS tot een derde celstraf veroordeeld, nu van 40 tot 125 jaar vanwege seksueel mis bruik van meis jes. Hij kreeg al 175 jaar voor misbruik van leden van de turnselectie en 60 jaar voor het bezit van kinderporno. I Acht landen strijden in juli om de eerste wereldbeker atletiek: VS, Zuid-Afrika, Polen, Frank rijk, China, Duitsland, Ja maica en gast land Groot- Brittannië. 13 Het IOC heeft na nieuw over leg besloten dertien Russen alsnog niet toe te laten tot de Winterspelen. Onder hen is schaatsster Olga Fatkoe- lina. O a Groot als speler, nog niet als coach Edwin Winkels Barcelona Terence Kongolo ging van Feye- noord naar Monaco. Voor veel geld. Erkan Alkan, zijn ex-zaak- waarnemer, voelt zich bestolen. Gisteren zagen zij elkaar in Zeist bij een arbitragezaak. Inkijkje in de wondere voetbalwereld. Mikos Gouka Zeist M Terence Kongolo, met zonnebril, bij zijn aankomst in Zeist bij de arbitragecom missie van de KNVB. FOTOMARNIXSCHMIDT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18