<D O O I- 16 VERSCHILLEN PROVIDERS Mobiel internet mag binnen de EU tegenwoordig in de gewone bundel vallen, buiten Europa betaalt u op reis de hoofdprijs. Hoe kan dat? Volgens KPN onder meer doordat ondemocratische regimes te veel geld vragen. We.Stream of lokale SIM-kaart oadcoM Kort Europese Commissie is akkoord met overname NLE De Europese Commissie heeft de overname van de Nederlandse Energie Maatschappij (NLE) door branchegenoot Nuts Groep goedgekeurd. Volgens Brussel zijn er van wege de 'bescheiden' marktposities van beide bedrijven geen zorgen over verstoring van de markt. Nuts Groep is al eigenaar van Budget Energie. Door de overname wordt Nuts Groep de vierde energieleverancier van Nederland na Nuon, Essent en Eneco. De bedrijven zijn samen goed voor 600.000 klanten in Nederland en 100.000 in België. Voor 2020 mikt de combinatie op meer dan 1 miljoen klanten. Dit jaar rekent het bedrijf op een omzet van 700 miljoen euro. Broadcom verhoogt bod op Qualcomm met $16 miljard Het Amerikaanse chipbedrijf Broadcom heeft zijn bod op branchegenoot Qualcomm verhoogd naar 121 miljard dollar. Qualcomm wees een eerder bod van 105 miljard euro re soluut van de hand. Het nieuwe bod be draagt 82 dollar per aandeel. Het vorige bod van 70 dollar per aandeel was volgens Qual comm 'niet eens het overwegen waard'. Qualcomm zeifis bezig om het Nederlandse NXP over te nemen voor 47 miljard dollar. Aandeelhouders van NXP willen op hun beurt ook een hoger bod zien. Nederlander Zijderveld nieuwe topman van Avon De Nederlander Jan Zijderveld is de nieuwe topman van het Amerikaanse cosmetica merk Avon. Zijderveld volgt Sheri McCoy op die al eerder had aangegeven te willen te rugtreden. De 52-jarige Zijderveld werkte 30 jaar voor Unilever. Tot zijn vertrek eind vo rig jaar had hij daar de leiding over de Euro pese tak van het voedings- en verzorgings- middelenconcern. Eerder werkte hij op po sities over de hele wereld voor het Brits-Ne derlandse bedrijf. Flitsen ArcelorMittal Gemalto KPN Deze verslaggever ondervond het onlangs zelf op een citytrip naar Moskou: voor een miniscuul bun deltje van 10MB rekende T-Mobile 9,99 euro. De provider biedt verder een bundel met 'veel internet' aan voor 29,99 euro. Maar wat deze provider die in Nederland stunt met onbeperkte bundels onder 'veel internet' verstaat? 50MB. Een hoeveelheid die moderne smart- phones als een iPhone of een Samsung Galaxy binnen een paar uur verstoken. Bij alle providers betaalt u de hoofdprijs, hoewel er verschillen bestaan. Zo betalen Vodafone- abonnees 5 euro voor 30MB en 8,50 euro voor 100MB, maar die databundels zijn slechts een et maal geldig. Veel providers werken met 'voordeellanden' of zones. Een KPN-klant betaalt in voordeellan den als Zuid-Afrika, Rusland, Thailand, China of de VS 9,99 euro voor 100MB. Wie een safari naar niet-voordeellanden (als) Kenia of Botswana maakt, betaalt daar 54,99 euro voor. Nog duurder zijn providers zonder eigen netwerk. Bij RobinMobile betalen klanten 1,99 euro per MB buiten de EU, bij YouFone zelfs 7,50 euro per MB. Waarom zijn de kosten zo exor bitant hoog? Volgens expert Tim Poulus van Telecompaper is het lastig de vinger daarachter te krijgen. „Telecomaan- bieders onderhandelen met elkaar over de prijs voor het toelaten van klanten op eikaars net werk." Een operator als KPN moet met tientallen partners afspraken ma ken. Wat meespeelt is dat bepaalde landen - ontwikke lingslanden en exotische loca ties - weinig internationale in- ternetkabels bezitten. Een grote operator als Vodafone is in het voordeel, omdat die we reldwijd in 40 landen actiefis. T- Mobile's moederbedrijfDeutsche Telekom bezit T-Mobile USA, waardoor dataroamen in de VS re latief voordelig is: 14,99 euro voor 250MB. Er is zelfs een speciaal abonnement met 10GB voor slechts 60 euro. Zelf doen providers schimmig over de dure roaming. We zijn sterk afhankelijk van partners in landen waar we niet actief zijn", ALTERNATIEVEN KPN T-Mobile Tele2 laat Vodafone-woordvoerster Alexis van Liebergen weten. Lise- lore Stuut van T-Mobile geeft een soortgelijke reactie. „Het begint met partnerships. Met een land als Rusland hebben we die niet en dan liggen de kosten hoog." Tele2 wijst op de vele overeen komsten die het met buitenlandse providers dient te sluiten. „Even tuele prijsverschillen tussen Tele2 en andere Nederlandse providers zijn verklaarbaar, omdat zij vaak via zusterbedrijven in veel meer f/JV VIERDE ENERGIELEVERANCIER OVERNAMES CHIPBRANCHE BESTUURSWISSEL Adverteerders hebben het afgelopen jaar 226 miljoen euro uitgegeven aan radiorecla mes. Dat is bijna 1,5 miljoen euro meer dan een jaar eerder, zo meldt het Radio Advies Bureau (RAB). Renault gaf net als het jaar daarvoor het meest uit aan radiospotjes. Door de waardedaling van bitcoin is vo rige maand voor ruim 46 miljard dollar in rook opgegaan. Dat blijkt uit berekeningen van Coinmarketcap. De bitcoin daalt al weken, sinds de piek van 20.000 dollar in december. De munt is nu 7.600 dollar waard. O dinsdag 6 februari 2018 GO De Rotterdamse ijzerhandel was een van de wei nige lichtpuntjes in de AEX. Een klein plusje voor de digitaal beveiliger. Het telecombe- drijf koerste flink in de min. De biotechno- loog had de twij felachtige eer de grootste daler te zijn in de AEX. Meer beursnieuws? AD.nl/Economie O c Verweggistan David Bremmer Rotterdam ROTTERDAM Voor reizi gers die weigeren een peperdure buitenland bundel aan te schaffen bestaan er alternatie ven. Zo bieden Sky- Roam en het Neder landse We.Stream een apparaatje waarmee de gebruiker een eigen veilige wifi-hotspot krijgt. Bij We.Stream bedragen de kosten 149 euro voor het de- vice plus 2GB aan data. „We.Stream is in 100 landen te gebruiken," zegt marketing mana ger Robert Pronk. „Bo vendien ben je zo niet afhankelijk van onvei lige publieke wifi-pun- ten." Voor Nederlanders die maandenlang op een en dezelfde verre be stemming zitten, is het aanschaffen van een lokale SIM-kaart meestal de beste optie. In voordeellanden (bijv. Rusland, Thailand, China, VS) 9,99 euro voor 100MB/min/sms 39,99 voor 500MB/min/sms NIET-voordeellanden (bijv. Kenia, Botswana, Mongolië, Oezbekistan) 14,99 voor 25MB/min/sms. 54,99 voor 100MB/min/sms) Zone 2: bijv. Antillen, Australië, VS, Turkije, Suriname, Marokko: XS pas (24 u) 30 MB: 4,99 S Pas (72 u) 100 MB: 9,99 M Pas (1 wk) 250 MB: 14,99 Zone 3: rest van de wereld XS pas (24 u) 10 MB: 9,99 S Pas (3 dgn) 25 MB: 19,99 M Pas (1 wk) 50 MB: 29,99 Passen per land, bijv: VS, Hong Kong, Korea, N-Zeeland: Turkije, Rusland, Oekraïne, China: Antillen, Brazilië, Canada, Indonesië: Caribbean, Maleisië, Suriname: India, Singapore, Tunesië, Z-Afrika: 10MB (24 u) 50MB (1 wk) 100MB (1 wk) 1,50 4,- 7,50 2,50 7,50 12,50 4,- 12,50 22,50 5,- 15,- 25,- 5,- 20,- 35,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16