Veilig douchen in 1 dag EUWS 11 Justitie verwijt Salah Abdeslam, de enige overlevende verdachte van de terreuraanslagen in Parijs 2015, moedwillig de confrontatie te hebben gezocht met de politie. Alleen al vanwege zijn deelname aan een fel vuurgevecht met de Brusselse politie riskeert hij twin tig jaar cel. Voor zijn aandeel in de planning en voorbereiding van de aanslagen in Parijs wordt hij later nog berecht. Abdeslam, zijn Tune sische medeverdachte Sofien Ayari en de bij de schietpartij omgeko men Zweeds-Algerijnse Mohamed Aziz Belkaïd hadden alle tijd om hun schuilplaats te verlaten, maar kozen er bewust voor de politie op te wachten en het vuur te openen, aldus het OM in Brussel. In een on gekend zwaarbewaakt Justitiepa leis kreeg de rechtbank weinig me dewerking van de beschuldigden. Ayari reageerde enkel op minder re levante vragen, liet geen moment belangrijke informatie los en pro beerde de rechtbank wijs te maken dat enkel de omgekoen Belkaïd had teruggeschoten. Abdeslam zelf deed er na een korte verklaring het zwijgen toe: „Veroordeel mij, doe met mij wat jullie willen, ik vertrouw op Allah. Ik ben niet bang voor jullie." En ook: „Mijn stilzwijgen - een recht dat ik heb - maakt van mij geen schuldige of crimineel. Er zijn dui delijke en tastbare bewijzen. Ik zou willen dat men zich daarop baseert en niet toegeeft aan publieke druk." Moslims, merkte hij ook nog op, worden genadeloos en verschrikke lijk behandeld en veroordeeld. Abdeslam weigerde op te staan. „Moe, weinig geslapen", was zijn verweer, maar zijn besluit om niet mee te werken was al veel eerder genomen. Alleen de eerste paar da gen na zijn aanhouding leek hij co öperatief. Maar kort daarna staakte Abdeslam alle medewerking, uit protest tegen zijn strenge gevange nisregime. Abdeslam staat in Brussel niet te recht voor de terreuraanslagen in Parij s - dat proces komt later - maar voor verboden vuurwapenbezit en 'poging tot moord op politieagen ten in een terroristische context'. Daarmee doelt justitie op de schiet partij in Vorst waarbij uiteindelijk Mijn stilzwijgen maakt van mij geen schuldige of crimineel vier agenten gewond raakten en de Zweeds-Algerijnse Mohamed Aziz Belkaïd om het leven kwam. Het OM eiste tegen beide be schuldigden twintig jaar cel, waar van ze er zeker dertien moeten uit zitten. Ook vroeg de Belgische staat om een voorlopige schadevergoe ding van ongeveer 142.900 euro en werd de definitieve schade op dit moment op 750.000 euro geschat. Ayari verklaarde later te betreu ren dat hij niet als 'martelaar' bij de schietpartij was omgekomen. Drie dagen na hun vlucht werd het tweetal aangehouden in Molen beek, nog eens vier dagen later be leefde Brussel zijn eigen 'Parijs' met terreuraanslagen op vliegveld Za- ventem en metrostation Maalbeek. Abdeslam is bij die Brusselse aan slagen nog geen betrokkenheid verweten, maar dat kan nog veran deren: het proces daarover volgt na dat over de aanslagen in Parijs. ONVEILIG GOUD, ZILVER, BRONS V KORTING* Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Nu tot 850,- goud, zilver, brons korting bij aankoop van een comfortdouche uit de Primair of Deluxe collectie* Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl dinsdag 6 februari 2018 GO Justitie België wil 20 jaar cel voor Abdeslam Frans Boogaard Brussel Strenge veiligheidsmaat regelen rondom de rechts zitting. FOTOBELGA -Salah Abdeslam Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast. 'Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie looptt/m 24 februari. y Jarenlange ervaring Meer dan 10.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11